Ръководителят на Центъра за рехабилитация и социална интеграция (ЦРСИ) на ул."Гоце Делчев“ 24 в Шумен Севелина Колева определи като „пълни лъжи и инсинуации“ обвиненията към нея в дискриминационно отношение на работното място и психически тормоз. Те й бяха отправени на 25 февруари.
Тогава по Радио Шумен бе излъчен сигналът на 38-годишната Елица Дамянова от Шумен с диагноза Детска церебрална парализа и 100 процента инвалидност. Младата жена дойде с майка си в Радио Шумен. Преди излъчването на интервюто Мина Денева потърси позицията на заместник- кмета д-р Светлана Маркова. Прекият работодател на Елица Дамянова - Севелина Колева, бе в болнични и не успяхме да я запишем.
Тази сутрин тя покани репортера Мина Денева в Центъра, за да се чуе и другата страна - нейната позиция, на социалните работници и на хората, които ползват услугата.
„Лъжа е, че Елица е написала молбата си за напускане на работа под натиск. 12 години тя не беше на мястото си и не можеше да изпълнява служебните си задължения като трудотерапевт“. Това заявиха Севелина Колева, социалните работници Тюркян Аил и Анелия Митева.
Те бяха подкрепени и от потребителите на ЦРСИ, част от които днес празнуваха 8 март. Посетителите на Центъра днес заявиха, че са много доволни от работата на целия екип и са разочаровани от обвиненията на Елица Дамянова и майка й, които според тях не отговарят на истината. Севелина Колева определи като „пълен абсурд“ твърденията за психически тормоз на работното място и отрече да е упражняван натиск за ваксиниране срещу COVID-19 на работещите в ЦРСИ.
Това са позициите, които Мина Денева събра по твърде деликатната тема, касаеща обвинения в дискриминация на работното място на човек с увреждане. Можете да чуете.
24-годишната англичанка Челси Петьова е едно от големите изключения, които избират да живеят не в родината си в някой голям град, а на село в България. Младата жена е омъжена в каолиновското село Дойранци, има три малки деца, грижила се е за крави, а сега помага в отглеждането на овце. Със съпруга си Петър се срещат в Екситър в югозападната..
Защо младежите стават все по-агресивни? Това е основният въпрос, на който отговор търси психоложката от Испания Ракел Еспехо Силес. Тя е учила в престижния университет в Кордоба, а едно от проучванията ѝ я отвежда до Кеймбридж. Ракел Еспехо Силес гостува и в Шуменския университет, където разказа за труда си и за това какво я мотивира да помага на..
Вече цял месец водата от централното водоснабдяване на Шумен е мътна, а здравните инспектори не я препоръчват за пиене и готвене. В официалните съобщения на Регионалната здравна инспекция на базата на лабораторни изследвания не се споменават точните нива на мътността. За шуменци обаче и с невъоръжено око е видно, че водата не изглежда добре, а без..
Според една английска поговорка, единственият начин да се измъкнем от бедността, е образованието. От 2018 година на 24 януари отбелязваме Международния ден на образованието. Това бе повод да попитаме граждани от Шумен колко е важно то и имат ли значение в днешно време дипломите, които получаваме? Защо често хората завършват една специалност, а..
Завърши ремонтът на басейна в спортното училище „Майор Атанас Узунов“ в Русе. Повече от 50 години той не е обновяван и не е претърпявал никакви подобрения. И все пак учениците и спортните клубове, които тренират там, го ползват. Нещо повече, състезателите от плувен клуб „Ирис“ – Русе спечелиха поредица от медали и поставиха един световен рекорд на..
Мария Керчева мечтае да бъде балерина от дете. Като ученичка в Икономическия техникум в Разград щастливата съдба я среща с Ангелина Арабова, бивша прима балерина в пловдивската опера. Мария Керчева веднага става сред най-добрите в балетния състав, който води Арабова. Такъв е имало в Разград още през 1956 година. На 21 години Мария Керчева на..
Ако има начин цените да спаднат, доходите да са по-високи, да има работа и хората да не бягат в чужбина. Това накратко са исканията на жителите в шуменското село Климент към новия редовен кабинет. Трудно сглобен от разнопосочни политически сили и още ненавършил седмица работа. Цените вълнуват всички – от продавачката в централен селски супер до..