Кметът на община Шумен проф. Христо Христов поставя началото на ежемесечната инициатива „Герой на Шумен“, която цели да насърчи изявени деца и младежи от общината.
Всеки месец кметът ще поздравява деца, ученици и младежи с безспорни успехи във всички сфери.
Първото издание на инициативата ще е в сряда, 21 май, от 10:00 ч. в общината. Кметът проф. Христо Христов ще поздрави Детския танцов състав „Пламъче“ към НЧ „Боян Пенев – 1949“ и балерините от Школата по класически балет към ЦПЛР – ОДК „Анастас Стоянов“ – Шумен.
Танцьорите от „Пламъче“ с ръководител Ростислав Борисов спечелиха първото място и специалната награда на журито на XXII-то издание на Националния конкурс-надиграване „Златна гега“ в Котел на 26 април, където се пребориха с 800 участници от 42 състава.
Балерините от Школата по класически балет с преподаватели Светла Денчева и Юлия Николова бяха отличени във всяка категория на ниво „напреднали“ на един от най-мащабните международни танцови конкурси в Европа – IX-ия Международен танцов фестивал MOVMNT на 5 април в Русе. Там те спечелиха по две първи, втори и трети места за своите шест танца, както и три специални награди – стипендии за два балетни семинара в Италия. В конкурса участваха 3500 танцьори от 4 до 19 години от 7 държави.

Близо 20 млн. лева ще инвестира община Шумен в модернизация на детските градини и ясли, като ще бъдат изградени и две нови – детска ясла „Слънчеви капчици“ за 60 деца и детска градина в кв. „Тракия“ с капацитет 200 деца. Средствата са част от над 102 млн. лв., осигурени по Концепциите за интегрирани териториални инвестиции за периода 2026–2027..
Трима мъже са приети в шуменската болница за биопсия, тъй като са с много високи стойности на туморния маркер на простата. Четирима ще бъдат под наблюдение заради гранични стойности. Други четирима са изпратени на изследвания. Общо 28 мъже са преминали през безплатните урологични прегледи в Шумен. Това съобщи д-р Добри Марчев - началник на..
Още една чешма на Шуменското плато е напълно възстановена по проект „Капка по капка“ на Фондация BeCause и Асоциацията на парковете в България. Това съобщиха от Дирекцията на Природен парк "Шуменско плато". Водата извира от пещера „Русалка“, известна като „бялата вода“. С около 4000 лв. за Шумен са ремонтирани коритото и площадката, боядисани са..
Засилени проверки за употреба на алкохол, наркотични вещества или техните аналози от водачите на моторни превозни средства започват в област Шумен от 15 ноември. Контролът ще бъде както в общинските центрове, така и в малките и отдалечени населени места, в различни часови диапазони. Засилените проверки ще продължат до 30 ноември. Целта им е..
Кампания за безопасно придвижване с тротинетки (индивидуални електрически превозни средства) се проведе в ПТГ „Симеон Велики“ във Велики Преслав. Ученици от 8 до 12 клас бяха запознати от полицейски инспектори с правилата, възрастовите ограничения и промените в Закона за движение по пътищата. Управлението е позволено след навършване на 16..
Металдетектори и антични предмети са иззети вчера от иманяри в Смядово и Каолиново. Това съобщават от шуменската полиция. След получена оперативна информация, че мъж от Смядово държи старинни предмети без съответните разрешителни, криминалисти предприели проверка. Вчера по обяд те претърсили частен дом в Смядово, обитаван от 37-годишен местен жител...
34-годишна жена е задържана в полицейския арест за притежание на наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. Около 17:30 часа вчера за проверка на ул. “Ген. Драгомиров“ в Шумен бил спрян водач на лек автомобил "Фиат Пунто“. Управлявал го 37-годишен мъж от Шумен, а пътник в автомобила била 34-годишна местна жителка. При проверка..