Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Авторазбивачи гастрольори задържаха в Първо РПУ в София

Гастрольори, разбивали автомобили, са задържани в Първо районно управление след бързата реакция на униформени служители.

Разследващият екип установил, че четиримата са автори на серия кражби на части и вещи от МПС, съобщиха от МВР. На 1 юли рано сутринта гражданин сигнализирал на тел. 112 за две момчета, които се опитвали да разбият ключалката на лек автомобил „Фолксваген голф”, паркиран на ул. „Коста Лулчев”. Пристигналият на място автопатрул хванал младежите близо до взломената кола. При последвалия личен обиск служителите на реда иззели чанта, в която имало шофьорска книжка, контролен талон, талон за колата, очила и други лични вещи на собственика на обрания автомобил. В близка градинка бил открит и касетофон, откраднат от друга кола при същия престъпен набег. Пред служителите на реда младежите признали, че изхвърлили в храстите крадената вещ, когато забелязали униформените.
Непълнолетните били доведени и задържани в местното районно управление за 24 часа. Единият от тях е от Ябланица, а другият – от Ботевград, установила проверката.

В хода на разследването се установило, че те имали двама съучастници, които успели да избягат от местопроизшествието.

Четиримата признали и други кражби на части и вещи от МПС в този район - патронник от "Мерцедес" - продаден впоследствие за 400 лева, три акумулатора - пласирани в пункт за изкупуване на метали и др.

Разследващият екип продължава работата по документиране на цялостната престъпна дейност на групата. И четиримата са стари познайници на полицията, регистрирани за кражби и грабежи, осъждани.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Столичани излизат на протест в защита на Боянското блато

Граждани излизат на протест в защита на Боянското блато, м. Гърдова глава. Събитието ще се състои днес от 18.30 ч. в кв. "Бояна". Поводът за недоволството е стартиране на строителни дейности в района на водния обект, които създават опасност от наводнения. Според протестиращите, институциите отказват да изпълнят задълженията си и пропускат да констатират..

публикувано на 10.10.25 в 07:35

Банките очакват увеличение на депозитите на домакинствата

Банките очакват по-значително увеличение на депозитите на домакинствата, като от получените балансови оценки може да се предположи, че това ще се случи предимно в национална валута. Възможно обяснение за подобно мнение е, че физическите лица ще се възползват от оставащото време до официалното въвеждане на еврото като официална валута, за да внесат в..

публикувано на 09.10.25 в 19:37
Брифинг по повод сметосъбирането в столицата се провежда в сградата на Министерски съвет. На снимката: кметът на столицата Васил Терзиев (вляво) и премиерът Росен Желязков.

Премиерът заяви, че държавата е готова да помогне в кризата с боклука на София

Боклукът няма политически цвят и не могат да се извадят положителни резултати. Боклукът е замърсяване и замърсяването води до замърсяване в политическата среда. Предложихме държавата да се намеси с техника и решение ако е необходимо, решение да се преодолее моментната ситуация. Това заяви премиерът Росен Желязков, който разговаря с кмета на..

публикувано на 09.10.25 в 14:51
парк Академик София

След дъждовете, районът около парк “Академик“ отново е под вода

След обилните валежи улиците в района на малкия стадион „Академик“, Стопанския и Философския факултет на Софийския университет отново се превърнаха в реки, сигнализират доброволците от Инициативата “За възстановяване на парк “Академик”. Липсата на канализация и отводнителна система на имота, стопанисван от oбластния управител на София, буквално..

публикувано на 09.10.25 в 11:24

Столичната община: И зам.-кметът Надежда Бобчева е извикана на разпит в прокуратурата

От Столичната община съобщиха, че заместник-кметът по екологията Надежда Бобчева и директора на завода за отпадъци Николай Савов са извикани на разпит в прокуратурата. Причината не е известна. Във Facebook профила си Бобчева пише, че "в разгара на кризата с отпадъците двама от хората, от които в най-голяма степен зависи управлението на..

публикувано на 09.10.25 в 10:09

Надежда Бобчева: Директорът на Столичното предприятие за третиране на отпадъци е в прокуратурата

"Директорът на Столичното предприятие за третиране на отпадъци Николай Савов е извикан на разпит в прокуратурата". Това съобщава в пост във Фейсбук зам.-кметът на София Надежда Бобчева. "Следващата привикана съм аз, темата е неизвестна", пише още тя и дава предистория на кризата с боклука: " В разгара на кризата с отпадъците – в дните, в..

публикувано на 09.10.25 в 08:51

Временно спират водоподаването в няколко столични района

На 9 октомври 2025 г. "Софийска вода“ ще прекъсне водоснабдяването в няколко столични района. Във връзка с пресвързване на уличен водопровод по бул. "Рожен“, кв. "НПЗ-Военна рампа“, водоподаването ще спре от 9.00 до 21.00 часа на клиентите на "Софийска вода“ в района на кв. "Илиянци“, кв. "Требич“ и село Мировяне. При продължителност на..

публикувано на 09.10.25 в 07:55