Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световноизвестният педиатър Харви Карп ще гостува в София

Световноизвестният педиатър Харви Карп ще гостува в София на 1 юни. Той ще изнесе семинар за родители на тема "Децата най-накрая идват с инструкции" от 9.00 ч. в НДК, съобщиха издатели на негова книга. Експертът ще води и семинар за професионалисти на тема "Грижа, общуване и възпитание на бебета и деца от 0 до 5 години" от 12.30 ч. на 1 юни в НДК.

Гостуването на Харви Карп в България е в рамките на първата информационна част от проекта "Най-щастливото дете в България". Целта е да се привлече вниманието и да се информира широката българска общественост за проблемите с различните форми на насилие над бебета и деца в България, както и да бъдат обучени настоящите, бъдещи и приемни родители, медиците и рофесионалистите от сферата за работа с деца и гражданите в неравностойно положение, от ромски произход и други.

Голяма част от младите семейства в България нямат необходимите познания, умения и осъзнатост, за да могат да успокояват децата си и да си осигурят удовлетворението на успелия родител. Бебетата и малките деца пък не получават необходимите им грижи и правилен възпитателен подход, се отбелязва в съобщението.

Харви Карп е световноизвестен педиатър, специалист по детско развитие и доцент по педиатрия. През 2002 г. изумява света на медицината с откритията, които публикува в книгите си. Почти 30 години Карп преподава на хиляди родители, сред които Мадона, Мишел Пфайфър, Пиърс Броснан, като им разкрива тайните на успокояване на коликите, увеличаване на детския сън, намаляване на лошите настроения, насърчаване на търпението и други.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Започва конкурсът за главен архитект на София

Столичната община дава начало на конкурсната процедура за избор на нов главен архитект на София. Кандидатите за поста ще имат 14 дни - до 6 март, в които да подадат документите си за участие в конкурса. "Днес обявяваме началото на конкурса за нов главен архитект на София. Търсим професионалист, който разбира града, познава закона и знае как да..

публикувано на 20.02.25 в 16:50

Автомобил се вряза в автобусна спирка в София, двама са в болница

Кола се е забила в автобусна спирка на столичния булевард "Г. М. Димитров". Инцидентът е станал около 12:30 часа. От Центъра за спешна помощ в столицата съобщиха за БНР, че на мястото са изпратени два медицински екипа. Пострадали са двама – 65-годишният водач на автомобила и мъж на около 50 години, който е бил на спирката – той е с..

публикувано на 20.02.25 в 13:51

На 16 март трябва да се проведат изборите за нов районен кмет на “Оборище”

На 16 март трябва да се проведат изборите за нов районен кмет на “Оборище”. От  ГЕРБ-СДС няма да издига кандидат за участие в изборите за кмет на столичния район "Оборище". От БСП също няма да представят кандидат за поста. Отстраненият кмет Георги Кузмов обаче ще се кандидатира отново. Към момента длъжността се изпълнява от бившия зам.-кмет на района..

публикувано на 20.02.25 в 12:39

София е домакин на най-престижния форум на местната власт на Балканите – B40

На 24 и 25 февруари, в София ще се проведе най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40. Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж". Фокусът на българското председателство на инициативата е свързан с партньорство между градовете в контекста на разширяването на Европейския..

публикувано на 20.02.25 в 08:04

Ремонтът на Театър София за 15,215 млн. лева трябва да приключи на 31 юли

Към настоящия момент са изпълнени около 90% o т предвидените дейности по ремонта на Театър София , уточняват от Столичната община по запитване от БНР-Радио София. Оставащите дейности включват цокъл по фасади, вертикална планировка, довършване на камерната зала (монтиране на трибуни и платформа за хора в неравностойно положение), довършване на..

публикувано на 19.02.25 в 16:56

Перничани почетоха делото на Апостола

Перничани сведоха глави пред делото на Апостола на свободата Васил Левски. Общоградското поклонение по повод 152-ата годишнина от  неговата гибел събра пред паметника му в центъра на Перник представители на местната власт, политици и граждани. Сред присъстващите имаше и стотици ученици. Сред официалните лица бяха областният управител Людмил..

публикувано на 19.02.25 в 14:31

БДЖ пуска автомати за билети, на част от гарите в София вече работят

БДЖ започва поетапно въвеждане на автоматите за продажба на билети. Първите устройства вече са достъпни на Централна гара София и гарите "Подуяне", "Захарна фабрика" и Перник. До средата на март 2025 г. автоматите ще бъдат активни и в останалите 24 гари, където са разположени. Всички автомати работят изцяло с електронни разплащания – с банкови карти и..

публикувано на 19.02.25 в 11:55