Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Патрисия Каас пее в София в Деня на музиката на Франция

Снимка: Архив, БГНЕС

Световноизвестната френска певица Патрисия Каас ще пее у нас точно на празника на музиката – 21 юни, който Франция празнува всяка година на този ден. Тя ще представи проекта си "Каас пее Пиаф", с който в продължение на една година обикаля 30 държави, участва в 100 концерта с над 300 000 души публика. В двучасовото шоу участва известният френски танцьор Кевин Мишел. Концертът ще бъде в зала 1 на НДК.

Патриция ще пристигне у нас един ден преди шоуто от Букурещ, където изнесе два зашеметяващи концерта. Както е известно, изцяло разпродадени бяха концертите й в най-престижните зали в света - Royal Albert Hall в Лондон, Carnegie Hall в Ню Йорк, Paris Olympia, Operetta Theatre в Москва, Sejong Cultural Center в Сеул.
В гримьорната на Патрисия в зала 1 на НДК организаторите на концерта са предвидили да има свежи цветя и леки закуски.А след концерта по нейно желание тя ще посети ресторант с българска национална кухня.

Цели два часа българските любители на френския шансон ще се наслаждават на таланта на красивата французойка. Спектакълът, над който Патрисия и екипът й са работили две години ще пренесе публиката в средата на миналия век и ще й припомни съдбата и творчеството на голямата френска певица Едит Пиаф.
През 2013-а се отбелязват 50 години откакто светът се прости с нея и това е поводът Каас да обвърже съдбата си с нейното творчество. Шоуто е с новаторски сценичен дизаин, инсталации и осветление, което е различно от всичко на сцената днес – нещо абсолютно ново.

В спектакъла участва и един от най-известните френски танцьори Кевин Мишел. Публиката ще види и непубликувани, уникални и непознати снимки на Едит Пиаф, ще чуе най-популярните песни на Пиаф, обработени от младите музикални таланти на Фабрис Бровелли и Кристоф Корре.сред които: "Les amants merveilleux", "Non, je ne regrette rien", "Et moi", "La belle histoire d`amour", "Padam... Padam...", "Je t`ai dans la peau" и др.

Поради големия интерес към концерта на Патрисия Каас организаторите пускат допълнителни 100 билета на цена от 40 лева. Те ще се продават в мрежата на Ивентим и на касата в НДК.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В Район "Витоша" искат зони за ниско строителство

Администрацията на столичния район "Витоша" предлага зони със специфични изисквания да бъдат преотредени за строителство на еднофамилни и двуфамилни сгради. Идеята е да се предотврати презастрояването в кварталите. "С тази промяна ще ограничим безконтролното строителство на високи и мащабни сгради, които водят до пренаселване и натоварване на..

публикувано на 23.07.25 в 15:15

Пункт ще приема опасни отпадъци в столичния район "Подуяне"

Мобилният пункт за опасни отпадъци ще бъде в столичния район "Подуяне" на 24 юли. Домакинствата ще могат да се предадат в четвъртък от 11:00 до 19:00 ч. на паркинга пред районна администрация "Подуяне" - на ул. "Плакалница" № 51. От Столичния инспекторат припомнят, че в мобилните пунктове може да се предават: ● Лакове и бояджийски..

публикувано на 23.07.25 в 14:10

СОС ще гласува отпускането на 1,3 млн. лв. за образователна и спортна инфраструктура

Столичният общински съвет ще гласува отпускането на близо 1,3 млн. лева от средствата на Специализирания общински приватизационен фонд за ремонт на образователна, спортна и социална инфраструктура, съобщават от пресцентъра на СОС. Малко над 330 000 лева ще струва обновяването на сградата на 100 ОУ “Найден Геров". Училището е построено през 1956 г. и..

публикувано на 23.07.25 в 13:22

Два хеликоптера и военни помагат за гасенето на пожари в страната

Военнослужещи с два хеликоптера „Кугар“ от състава на военновъздушните сили се включиха тази сутрин, 23 юли, в погасяването на пожар, възникнал в района на селата Стефан Караджово и Камен връх, община Болярово, информира БГНЕС. Хеликоптерите, снабдени със система  за гасене от въздуха, излетяха в 9:06 ч. от авиобаза "Крумово" и ще подпомагат..

публикувано на 23.07.25 в 11:26
Столичният общински съветник Благовеста Кенарова

Благовеста Кенарова иска критерии и прозрачност при избор на нова банка за парите на София

Столичният общински съветник Благовеста Кенарова отговори с пост на зам.-кмета по финансите на София Иван Василев, който я обвини, също в пост, че заради съветник от ПП парите на общината ще останат в Общинска банка, като така бламирала идеята на кмета Васил Терзиев за избор на нова банка. Васил Терзиев иска да се смени обслужващата Столичната община..

публикувано на 23.07.25 в 10:26

В ж.к. "Дружба 1" и кв. "Ботунец" спира на водоподаването за половин ден

Във връзка с разкриване на уличен водопровод на ул. "Детски мир", от "Софийска вода" предупреждават, че на 23 юли (сряда) се налага спиране на водоподаването от 10:00 до 17:00 часа в района на в.з. Киноцентъра III част. Подмяна на спирателен кран по ул. "Здравец" налага спиране на водоподаването от 9:30 до 21:30 часа в кв. "Ботунец" , в..

публикувано на 23.07.25 в 07:40
Снимката е илюстративна

Кметът на София предлага изменение на ПУП за 215-метрова сграда

С цел възстановяване на законосъобразността и защита на обществения интерес кметът на София Васил Терзиев внесе предложение до Столичния общински съвет (СОС) за изменение на Подробния устройствен план (ПУП) в местност "Кръстова вада", в частта, за която има заявено инвестиционно намерение за изграждане на сграда с височина 215 метра. Докладът на..

публикувано на 22.07.25 в 19:52