За 89-и път отбелязваме седмицата на гората. Нейният дълбок смисъл е свързан със залесяването и създаването на нови гори. В тази посока Изпълнителната агенция по горите има своята отговорност, свързана с контрола, с насърчаване на залесителното дело, със създаването на нови гори в страната.
Над 12 хиляди и 500 дка. нови гори са създадени само за миналата година. Това каза за Радио София Альоша Даков- зам.- изпълнителен директор на Изпълнителната агенция по горите.
Повече подробности може да чуете от репортажа на Ана Попова.
След 01.01.2026 т. предстои двойно обозначение на цените, но вече с основна валута в евро, а от 01.01.2027 г. цените ще бъдат обозначени вечесамо в евро. В момента задачата пред бизнеса е да актуализира софтуера на своите фискални устройства, за да могат да показват това двойно обозначение. След като стана ясно, че не може да бъде спазен срокът,..
На 18 юли беше регистриран първият случай на Западнонилска треска. Летните месеци - юли, август и септември, са пикът в броя на заболяванията, които комарите пренасят. “Вече сме в трите основни месеца - юли, август и септември, когато комарите са активни и да, това е заболяване, което се предава с обикновения за нас вид комари, най-широко..
В Контактния център на Община Самоков членовете на Доброволното формирование в града получиха от кмета Ангел Джоргов нова лична екипировка, съобщават от администрацията на общината. Обновеното оборудване включва защитни дрехи, каски, ботуши, маски срещу обгазяване, както и техника – резачки, обдухвачи, ранкови пожарогасители и инструменти,..
107. основно училище " Хан Крум " в столичния квартал "Лозенец" постоянно осъществява тясно сътрудничество с Националната природо-математическа гимназия "Академик Любомир Чакалов", факултета по математика и информатика към СУ, както и Института по математика и информатика към БАН. Осигуряват се занимания на даровити ученици в школа по..
Три основни трамвайни линии в столицата от днес, 5 август, ще работят с удължено работно време. Това съобщават на официалната си страница от направление "Транспорт и градска мобилност" към Столичната община. До по-късни часове ще се движат превозни средства до кварталите Княжево, Манастирски ливади и Лозенец. Промените засягат трамвайни линии 5, 10..
Поредна доброволческа инициатива организират жителите на столичния квартал “Княжево”. В събота, 9 август, доброволци ще почистят градинката до Княжевската минерална баня. Организаторите от "Княжевецъ" планират да почистят зелените площи, да запълнят дупките и да възстановят малката дървената ограда около чешмата, да подрежат храстите и окопаят лехите..
След юлските Дни на българското кино, Дни на класическата музика, "Пирин Рън", "Банско Рок Фест" и Лятната филмомания под звездите, след Джаз фестивала, който тече до 10 август, в привлекателния фестивален планински град предстои и Сетивен тур "Усети Банско" на 14 и 15 август. Това ще е първото издание на иновативното културно събитие, обясниха..