В сградата на Българското национално радио от 12:00 часа, те ще имат възможността да изживеят един цветен ден с много музика, настроение и забавни игри с приятели, защото всяко дете заслужава внимание, обич и грижа.
С инициативата на Радио София „Деца като цветя” Българското национално радио изразява своята социална отговорност към всички деца на България.
По последни данни, в нашата страна близо 140 хиляди деца страдат от аутизъм или дислексия, а в световен план едно на всеки 150 деца е засегнато от тези проблеми. Затова нашият екип, специалисти, приятели, партньори и родители се обединихме около идеята да изпълним неделния ден на около 15 такива деца с много цвят, музика, настроение, забавни игри и подаръци.
Избрахме да подарим един цветен празник с инициативата „Деца като цветя“ точно на Цветница, защото Радио София винаги се е стремяло да покаже, че е позитивно и не само отразява, но и организира положителни събития, за да направи живота на своите слушатели по-приятен, изпълнен с настроение и винаги празничен дух.- отбеляза директорът на Радио София Митко Димитров. - Всяко дете е уникално в своето развитие. С тържеството, което сме подготвили за децата с аутизъм и дислексия искаме да изразим уважение към техния специфичен свят и да ги зарадваме, защото те са деца, като всички останали - имат нужда от внимание, грижа и обич. Те също са част от бъдещето на България!
Надявам се, всички заедно да се забавляваме… а тъй като Радио София винаги има по някоя изненада, и този път няма да пропуснем да раздадем на нашите малки гости специални подаръчета.
Заповядайте в неделя - 13 април, в Българското национално радио от 12:00 часа!Още преди да се родим, звукът е от основно значение за развитието на организма. Пулсът на майката успокоява, но освен него, върху организма влияние оказват и ритъмът на природата, на сезоните, на походката, на говора… Всички ритми се наслагват,..
Поради големия обществен интерес, ще се проведе втора информационна среща за представяне на пилотния проект за създаване на енергийна общност на София и възможностите за участие в нея. На покрива на 2. СУ "Акад. Емилиян Станев" в столичния квартал..
В месеца на големите намаления, все по-често потребителите подават сигнали със съмнения дали процентно свалените цени са реални. Това каза пред Радио София Габриела Руменова от платформата "Ние, потребителите". За да сме сигурни, че даден продукт..
Днес над Югозападна и Източна България ще има разкъсана средна и висока облачност. Над останалата част от страната облачността временно ще намалее до слънчево, съобщиха от НИМХ. Вятърът от юг ще се усили. Почти тихо ще остане в Дунавската равнина и..
Четирима млади, но всеки със сериозна биография музиканти, се събират за да споделят с публиката любовта си към камерната музика. Двама (или по-скоро двете) от тях гостуват в „Радиокафе“ за да ни разкажат за предисторията и за първите две изяви на..
В първия работен ден от новата седмица, темите от деня в предаването "Форум", коментира Тодор Терзиев, завършил Международен бизнес и мениджмънт с профил финанси и маркетинг в Хага, Нидерландия. Заедно с водещия Лъчезар Христов, се спряха на следните..
На 1 декември стартира гласуването в кампанията "Решава София", в която граждани могат да подкрепят проекти , предложени от самите тях или от неправителствени, или професионални организации. В рамките на две седмици ще се определят първоначалните..
Такса битови отпадъци е основен елемент в управлението на отпадъците - с нея общините покриват разходите за събиране, транспорт и третиране на твърдите битови отпадъци. В България в момента плащаме на база данъчна оценка на имота, но отдавна се говори..