На 19 юни 1987 год. музеят отваря врати за първите си посетители и ежегодно на тази дата чества своя Ден на дарителя. Причината за това е, че музеят е създаден благодарение на щедрите дарения на над 600 български и чуждестранни учени, интелектуалци, колекционери и над 250 институции и фирми, чрез Националния дарителски фонд „13 века България”.
Националният музей „Земята и хората” съхранява за бъдните поколения минералите като част от природа, която човек руши без да вникне в нейната същност, съдейства за ефективното и устойчиво използване на минералните суровини и материали, работи за формирането на хуманистично и неконсумативно отношение към природата.
На организираното тържество на 19 юни всяка година се популяризират резултатите от едногодишната дейност на музея, връчват се свидетелства за дарения, откриват се временни експозиции и се представят дарители-създатели на музея. Днес по случай празника в 18:00 ч. се открива гостуваща изложба на Софийския университет "Първият геолог на България" - посветена на 160 години от рождението на проф. Георги Златарски, ще бъдат представени новите дарения на музея. Музикален поздрав ще поднесе хор „Гусла“. Входът е свободен.
Чуйте още от директора на Националния музей “Земята и хората” Чавдар Начев.
Спенс започва със съспенс жертва ли е или не, като баща, разделен с детето си. "Искаме съдиите да могат да отсъждат споделено родителство. Дано някой баща нещо да не изперка." Има ли креативен хейт Спенс? "За майката на детето няма да кажа никога нищо лошо, но за майка ѝ, мога да я разчекна на кръст." Трябва ли да се слушат песни на госта? Ще бъде ли..
В последния работен ден от седмицата, гост в предаването "Форум“ е кметът на София Васил Терзиев. Заедно с водещия Константин Лавсов, се спряха на следните теми: - Кризата с боклука в "Люлин" и "Красно село". "Софекострой" може да поеме почистването на двата района - Големите проекти в Столичната община - "Топлофикация" - горещият..
Организацията WIN (Независими лейбъли на света) е организатор на годишната конференция WINCON, в рамките на която се провеждат дискусии и срещи между музиканти от целия свят. Тази година домакин на срещата е София. “Асоциацията на алтернативните артисти в Нова Зеландия е дружество с идеална цел за независими лейбъли и за артисти, които сами се..
Младежката организация Сдружение "РЕД“ постави 10 детски фигури на 5 опасни кръстовища в столицата. Целта на инициативата "София - град за децата“ е да привлече вниманието на институциите и широката общественост към проблемите на пътната безопасност, да се повиши превенцията на ПТП и да бъде подобрено качеството на пътната маркировка в града...
Всяка година през октомври в гр. Копривщица се провежда Празникът на копришкия брабой. Тази година той ще се проведе на 18 октомври (събота). Фестивалът е свързан с производителите на картофи и се организира всяка година от 2018 година досега. Отглеждането на картофи, наричани в Копривщица бръбой, наред с животновъдството, е основен поминък на..
Правителството на малцинството съществува благодарение на подкрепата на "ДПС-Ново начало", коментира пред Радио София политологът и преподавател по политически комуникации доц. Иво Инджов. "Факт е, самият Пеевски на няколко пъти през последната половин година дава да се разбере, че той общува с министрите, с министър-председателя, едва ли не..
За четвърти път се провежда "LOOK - Ecology and Technology" - ежегоден международен проект, който съчетава съвременно изкуство, нови технологии и екологични теми. Инициативата стимулира създаването на нови художествени произведения, като предоставя поле за диалог между автори от различни поколения и култури. Основната цел на фестивала е..