770 сигнала са били получени на телефон 112 в първите часове след бурята в София от преди два дни, обявиха от Столичната община и се похвалиха, че всичките сигнали са обработени и на всички е отреагирано.
В момента се работи за осигуряване на проводимостта на шахтите, отстраняват се и повреди по светофарни уредби.
Екипите на фирмите, ангажирани с почистването на града, ще продължат днес работа във вътрешно-кварталните улици по всички райони на столицата.
Извършва се и почистване на алейната мрежа в Южния парк, парка при НДК и Борисовата градина.
От Столичната община напомнят на софиянци, че при обстановка на силен вятър и буря, трябва да избягват да бъдат на открито, както и да обезопасят незакрепени предмети по балконите на жилищата си.
И днес пред застрахователните офиси, сервизите за автостъкла и стъкларските работилници се очакват отново опашки.
Застрахователите вече увеличиха работното си време и срокът за завеждане на щетите по автомобилите стана до 30 дни.
Техните съвети са, хората, които имат по-малко щети, без счупени прозорци, да изчакат няколко дни за завеждането на щетата, за да намалеят опашките.
Столичният общински съвет (СОС) прие мерки за поетапното подобряване на достъпността на пешеходните подлези за хора с увреждания, родители с детски колички и граждани със затруднения в придвижването. По предложение на общинските съветници от групата на "Продължаваме промяната – Демократична България" Цветелина Заркин и Димитър Петров ще се..
Повече от 20 екипа извършват текущи ремонти по пътните платна и тротоари в София - фрезоване, почистване и асфалтови дейности върху пътните настилки, както и обновяване на тротоарите, съобщиха от Столичната община. От днес започва ремонт на отделни неравности по основни и локални платна на бул. "Скобелев" в участъка от кръстовището "Петте..
Над 10 незаконни постройки в ромската част на пернишкия квартал "Хумни дол" са премахнати, съобщи секретарят на общината Мартин Жлябинков. Дейностите стартираха в края на юни и продължават и към момента. За някои от постройките, които се ползват и все още не са съборени, е дадена отсрочка. След като тя изтече, ще започне и тяхното..
Безплатна минерална вода беше раздавана днес и столичния район "Илинден" – пред Трета градска болница и на спирка "Оряхово". Раздаването на безплатна вода ще продължи и утре – 25 юли (петък), от 10:00 ч. на същите локации, съобщава районният кмет Емил Бранчевски. Освен за хората, беше помислено и за животните. Купички с вода бяха..
Започна основен ремонт на покрива на стария корпус на 49 детска градина "Радост" в ж.к. "Дианабад", съобщават от районната администрация на "Изгрев". "Възползвайки се от лятото, само след броени седмици, ще успеем да сложим окончателен край на дългогодишните течове в стаите на децата, коридорите и сервизните помещения на старата сграда. Детската..
Администрацията на столичния район "Витоша" предлага зони със специфични изисквания да бъдат преотредени за строителство на еднофамилни и двуфамилни сгради. Идеята е да се предотврати презастрояването в кварталите. "С тази промяна ще ограничим безконтролното строителство на високи и мащабни сгради, които водят до пренаселване и натоварване на..
Мобилният пункт за опасни отпадъци ще бъде в столичния район "Подуяне" на 24 юли. Домакинствата ще могат да се предадат в четвъртък от 11:00 до 19:00 ч. на паркинга пред районна администрация "Подуяне" - на ул. "Плакалница" № 51. От Столичния инспекторат припомнят, че в мобилните пунктове може да се предават: ● Лакове и бояджийски..