Днес и утре от 15:00 ч. в Културен център „Люлин”, ще се проведе работна среща по проект „Въвличане на гражданското общество в разработване на политики за повишаване на качеството на живот в столицата съвместно с местната власт”, финансиран по Програма Европа 2014 г. на Столичната община.
Целта на дискусията е да извлече ключови въпроси, които жителите на района определят като имащи пряко отношение към качеството на живот и да ги пренареди по значимост. В дискусията ще се включат представители на районната администрация, 9 РПУ, Бюрото по труда в района, НПО и представители на гражданското общество.
На същото място утре от 18:00 часа ще има и втора важна среща. Тя има за цел да информира хората, които се вълнуват или интересуват, за проекта „Изграждане на социална инфраструктура, предлагаща услуги за деца в риск на територията на Столичната община”.
Проектът епо Оперативна програма „Регионално развитие” и по него ще бъдат разкрити общо 13 Центрове за настаняване от семеен тип и три Защитени жилища в осем района на столицата. Два от тях са изградени на територията на район "Люлин". На информационната среща, ще можете да получите подробна информация, относно проекта от експерти на дирекция „Социални дейности” на Столичната община.
Сградата, в която се помещава администрацията на най-многолюдния столичен район в момента е разположена в панелен блок на няколко етажа и по мнението на мнозина е доста неудобна за хората, които имат да свършат определена работа в кметството. Между другото отдавна се мисли за изграждането на специална сграда, в която да бъдат поместени чиновниците в район "Люлин", но колкото и кметове да се изредиха никой не успя да реши този въпрос.
Чуйте идеите на настоящия районен кмет Милко Младенов.
В края на миналата година стана ясно, че близо 120 000 души на възраст до 30 години в България имат задължения към частни съдебни изпълнители. Най-засегнатата група са младите между 25 и 30 години, където дълговете са близо 80 000. Сред основните причини са необмислени потребителски кредити, вземани за луксозни покупки, телефони, почивки и..
В галерия “Уран“ е подредена изложбата с картини на художника Васил Стоилов. За предисторията на експозицията и какво могат да видят посетителите й, разказа пред Радио София, Лаврен Петров. “Предисторията е почти четиригодишна. Толкова време ни отне да съберем картините на Васил Стоилов за настоящата изложба. Преди 7-8 години..
От 1 юни 2025 година вече няма да говорим за загубена трудова книжка, защото влиза в сила нейният дигитален вариант, който се съхранява от Националната агенция по приходите (НАП). " Единният електронен трудов запис (ЕЕТЗ ) ще обединява два сега съществуващи регистъра – индивидуалните трудови книжки и уведомленията, подавани от..
Тестовете за измерване на средна скорост с тол системата продължават до края на май. Те се провеждат от миналия четвъртък, а мярката е планирано да влезе в сила най-рано през лятото. Колко ще са камерите на пътя и къде ще измерват средната скорост, а глобите? Резултатите показват, че по 10-километровата отсечка на Северната тангента..
"Никога не сме били по-близо до еврозоната от момента, в който се намираме сега. Смея да твърдя, че България е готова." Това каза министърът на финансите Теменужка Петкова по време на работна закуска "Финансова политика и конкурентоспособност на българската икономика", организирана от Американската търговска камара (АТК) в България и..
На 17 април ще се проведе третото Международно биенале на Микротанца 2025. Темата на тазгодишното издание е "Танцът и социалната промяна“. В рамките на един ден ще бъдат показани 6 танцови миниатюри от артисти от целия свят, с максимална дължина от 15 минути. Целта на фестивала е да използва формата на микротанца, кратките и интензивни..