Селфи изображенията през последната година се превърнаха в един от най-отличителните символи на интернет културата. Популярният феномен се разрастна с невероятни темпове и днес почти не можем да се сетим за знаменитост, която да не е използвала този начин да покаже себе си пред своите фенове.
Според британско проучване жените хабят по 1 месец от живота си за селфита. Дамите прекарват 753 часа от живота си в правене, редактиране и качване в социалните мрежи на селфита.
Общата сметка сочи, че дамите губят малко повече от месец от живота си за т.нар. самоснимачка. Резултатите са на базата на анализ на анкета, направена сред 1400 британки на възраст от 18 до 30 години. Младите жени, естествено, не си правят селфито просто така, а се справят с редица фактори, за да направят най-доброто (доколко успяват е спорен въпрос).
Излиза, че приоритет № 1 е избирането на подходяща светлина.Точният ъгъл на кадъра също е важен. Изборът на поза, оптимизираща фигурата, също влиза в топ 3 на задачите пред сложната професия на селфи-мейкъра.
За доста от жените е важно и прилагането на филтрите на смартфона. Изненадващо, но чак на пето място е приоритетът, който би трябвало да е сред водещите - изборът на точната усмивка.
Нещо много любопитно е, че за световна столица на селфитата пък е признат Белфаст, столица на Северна Ирландия. 84% от жителите на града, както мъже, така и жени, си правят селфи поне веднъж седмично.
Още за селфи манията разказва Петя Зунгорлиева – чуйте нейния репортаж.
В сутрешните часове, когато температурите ще са малко под нулата, в Западна България ще има условия за поледици. Ще бъде почти тихо, съобщиха от НИМХ. Минималните температури ще бъдат между минус 4° и 1°, в София – около минус 2°. Преди обяд облачността ще се задържи значителна, но ще започне да се разкъсва и намалява и към края на деня над по-голямата..
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", предизвиквани от Константин Лавсов, обсъждаха горещи новини и по-дълготрайни проблеми: Инаугурацията на Тръмп Прекалено ли беше вниманието на българските медии и дали не е резултат на политическа поръчка? Какво (не) каза новият американски президент в речта си след клетвата? Мощните, богати..
Ново изследване, водено от природозащитната организация WWF, сочи, че жизненоважните услуги, с които дивата природа осигурява ежедневния ни живот, не получават нужното обществено внимание . Експертите предупреждават, че този пропуск може да има пагубни последствия както върху околната среда, така и върху нас – хората. Изследването,..
Денят на родилната помощ, още познат и като Бабинден, за поредна година бе отбелязан тържествено в първата у нас Акушеро-гинекологична болница – "Майчин дом". В аулата на лечебното заведение присъстваха лекари, акушерки, анестезиолози и обучаващи се студенти. Отслужена бе и света литургия. Изпълнен бе и ритуалът по измиването на ръце със..
Мая Райкова е продуцент "Поп и джаз" в Българското национално радио (БНР). В предаването “Радиокафе“ тя разказа за предстоящ концерт в Джаз академията на Биг бенда на БНР, в която редом с опитните музиканти от Биг бенда, застават млади музиканти, които са не по-малко опитни, защото имат сериозен стаж в различни формации, но за някои от тях,..
Предизвикателствата пред Европа стават повече с идването на 47-ия президент на САЩ – и по отношение на зелените политики, и по отношение на сигурността и отбраната, относно търговската политика и други. Голямата част от търговията на Стария континент е вътрешнообщностна – в рамките на ЕС, но немалка част от стоките – особено от силните..
Първо студио на БНР ще бъде домакин на концерта "Петолиния и вдъхновения“ на 5 февруари от 19.00 часа. Проектът е на композитора Костадин Генчев, който изследва пресечната точка между класическата музика и българския фолклор. Диригент ще бъде Любомир Денев-син, а публиката ще чуе нестандартни инструментални съчетания – гъдулка и виола, кавал и..