Турнирът ще се проведе на 26 и 27 юли в столичния бийч бар на покрива на единствения търговски център с плаж.
Под мотото „Спортувай с мисия“ ще премерят сили отборите на различни компании, като всеки отбор ще се състои от четирима души, които ще играят до 15 точки, при два от три спечелени гейма.
Игрите ще се проведат под зоркия поглед на професионални волейболисти като Евгени Иванов-Пушката, Стойко Ненчев, Иван Колев, Методи Ананиев и Георги Манчев. Те ще бъдат ментори на отборите и ще им помагат по време на мачовете.
Всички събрани средства по време на турнира ще бъдат използвани за закупуване на хранителни продукти за предстоящата кампания на Holiday Heroes за Коледа.
Ръководителят на проекта Росица Томова разказа в студиото на „Ритъмът на лятото“ подробности за предстоящия турнир и сподели отношението си към ДДС върху хранителните продукти, предизвикателството да се прави благотворителност „от врата до врата“ и значението на популярните личности в социалните кампании у нас. По време на разговора тя описа и на какви качества трябва да отговаря перфектния доброволец, както кой спорт ще събере отново с благотворителна кауза десетки столичани наесен.
Чуйте.Седмичните коментатори на "Форум" днес се спряха на следните теми: Битката за регулаторите (КЗК, КФН, КРС, КЕВР). Разпределение на властови ресурс. Парцелиране на държавата по интереси. Те трябва да се независими и да защитават интересите на потребителите и на държавата. А дали е така? Ако се нарочи някой кандидат за нечий човек (на Пеевски, на..
" Идеята на иновациите е да решават определени нужди и проблеми на хората и само тогава те могат да намерят място на пазара и да бъдат комерсиализирани", посочи д-р Бойко Таков – шеф на Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средни предприятия (ИАНМСП). Той беше специален гост на международната конференция за иновации "Ïnnovation..
Проведе се 11-то издание на международната конференция за иновации Innovation Explorer. Тази година събитието протече под надслов “Екстремен свят”. В началото на форума беше уточнено, че макар и абстрактно, това понятие най-добре описва динамичния свят, в който живеем. Програмата поставя фокус върху екстремните климатични бедствия, екстремният..
Изпълнителката Анна-Мария Въртовска представи в ефира на Радио София новата си песен "Thirty". На 8 март Ани ще празнува 30-ия си рожден ден и с “BANDANNA”, освен страхотен лайв, ще подарят и нов сингъл, и видео клип към него с тематичното заглавие "Thirty", написано в чест на този рожден ден. Освен Анна-Мария Въртовска - вокали и пиано, част от..
Близо 600 лекари от софийския Медицински университет днес положиха Хипократова клетва на тържествена церемония в зала 1 на НДК. 224 от Випуск 2024 са българи, а 353 – от чужбина: Северна Македония, Гърция, Великобритания и други страни. Анкета сред младите лекари показва, че сред най-желаните специалности са педиатрия, кардиология, хирургия,..
Галериите от улица "Цар Самуил" имат сдружение, наречено "Посока Самуил". Имат си и традиция - всеки последен четвъртък от месеца работят с удължено работно време и предлагат нещо допълнително към показаните изложби. Този четвъртък допълнителното към изложбата в галерия "Контраст" ще бъде Емил Данаилов, чиято фотоизложба "Без причина" е наредена..
Софийската опера ще представи премиерно “Фалстаф“ от Джузепе Верди. В предаването „Радиокафе“ баритонът Кирил Манолов разказа за представлението. “Фалстаф“ е наистина много специална опера за мен, защото това бе ролята, която ме изведе на истинската международна сцена. С тази роля започнаха да ме канят в много големи театри и много..