Пял е на най-престижните сцени в света, сред които „Арена ди Верона”, виенската „Щатс опера”, „Театро Ла Фениче”, „Дойче опер” - Берлин, „Театро Лицео” - Барселона, оперния театър в Оман - Royal Opera House Muscat.
Роден в Сливен, той завършва Музикалната академия в София, а след това специализира в Рим, в Академията на Борис Христов, при Александрина Милчева. През 1992 г. започва работа в Софийската опера. След няколко сезона се мести в Прага, където пее две години, преди да премине на свободна практика, защото по думите му "един голям певец не трябва да е на щат. Трябва да бъде свободен. Постоянната смяна на театрите дава чувството на състезателност и умението да си в кондиция ".
В края на януари и началото на февруари Камен Чанев зарадва многобройните си почитатели с гостуването си в Националната опера в четири класически заглавия "Риголето", "Дон Карлос", "Бал с маски" и "Тоска".
Сценичният му календар е запълнен до 2018 година.
Чуйте радио срещата с Камен Чанев.
- От Борис Христов научих, че най-важното на сцената е интерпретацията. След това е гласът.
На сцената не си само певец, но и разказвач.
- Да си оперен артист е страшно тежко и трудно. Просто нямаш личен живот.
- Един голям певец не трябва да е на щат. Трябва да е свободен. Постоянната смяна на театрите дава чувството на състезателност и умението да си в кондиция. Постоянно да надскачаш себе си и да се доказваш пред всяка публика.
- Ако не пея три дни - започвам от нулата.
- Има много по-големи неща от проблемите и парите и артистите трябва да ги показват.
- Подкрепата на диригента си личи и по погледа, с една усмивка...
Липсата на жизненоважни медикаменти са сред основните проблеми на хората с епилепсия в България, обяви Веска Събева, председател на Асоциацията на родители на деца с епилепсия.(АРДЕ) . Организацията отбеляза Световния ден за борба с епилепсията, като представи нов наръчник "Пътеводител към по-добър живот". У нас регистър за..
Осем младежки екипа, съставени от 43 младежи от България, Сърбия, Северна Македония и Черна гора , ще представят в Международния младежки център в Перник своите предприемачески идеи за зелени иновации , насочени към устойчивото развитие на въглищните региони на Балканите. Събитието ще се проведе от 16 до 19 февруари в рамките на..
Соларните панели са на фокус в следващото издание на рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". Възобновяемите енергийни източници играят все по-голяма роля в домакинствата, осигурявайки устойчиви и енергийно ефективни решения за ежедневието. С нарастващата нужда от намаляване..
В международния Ден за безопасен интернет, който тази година бе отбелязан на 11 февруари, Националният център за безопасен интернет , с главен координатор Асоциация "Родители" , отбеляза 20 години от създаването си. Събитието се състоя под мотото “20 години защита на децата ни в Интернет" в присъствието на експерти от МОН, МВР, ДАЗД, общини..
Нощният транспорт в София остава. Предложението за спиране на част от линиите не събра необходимото мнозинство от 31 гласа в Столичния общински съвет (СОС). Общинските съветници в София прегласуваха днес спирането на две от нощните линии на градския транспорт. Решението беше взето с мнозинство на 16 януари - по предложение на общинските..
На 14 февруари се открива 18-тата Национална изложба "Българска археология 2024", която представя най-добрите постижения на българските археолози през изтеклата година. Изложбата и каталогът към нея проследява най-интересните събития през изминалия археологически сезон. “Това, което може да се види са многобройни находки от най-различни..
Тази вечер в галерията на Съюза на българските художници се открива изложба, в памет на художничката Татяна Антонова, с графики, принтове, инсталации и други творби, част от които не са излагани пред публика досега. “Моето семейство реши, че е време да се покажат творбите на майка ми, защото тя беше любопитен творец, с доста синкретични творби - в..