Анализите на Световната банка показват, че трябва значително да се увеличат инвестициите в пътищата, което върви с увеличение и на таксата за ползване, заяви тази сутрин министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова. По думите й вече пет години цената на винетките не е повишавана, а приходите от тях трудно стигат за текущ ремонт и поддръжка на пътищата. Павлова заяви, че вероятно в началото на 2018 година у нас ще се въведе и системата за така наречените тол такси, които заплащат единствено тежкотоварните превозни средства над 3,5 тона. Тогава и винетките ще станат електронни.
Павлова изрази също така надежда, че до 2023 година да бъде готова цялата магистрала от София до Кулата, тъй като това е крайният ни срок. В момента в експлоатация са пуснати участъците от Сандански до с. Кулата и от края на АМ "Люлин" до Дупница. Регионалният министър отбеляза, че вече са сключени два договора с изпълнители и остават 15-те километра през Кресненското дефиле, срокът на проектанта е до края на годината. Най-късно през 2017 година трябва да имам избран изпълнител и да започне работата по тази отсечка. "Възможно е и до 2020 година да имаме изцяло завършена магистрала от София до Кулата", каза още Лиляна Павлова.
Кметът на София Васил Терзиев изпрати писмо до директорите на столичните училища, с което приканва учителите и учениците да се включат в отбелязването на празника на града, информират от Столичната община. "На 17 септември отбелязваме Деня на София и вярвам, че този празник, непосредствено след началото на учебната година, трябва да бъде специален..
"133 млн. лева е загубата на "Топлофикация София" за първото тримесечие на 2025-а , баш в разгара на отоплителния сезон, когато би трябвало да е печатница за пари. Миналата година за първото тримесечие дружеството има печалба 65 милиона лева , което е характерно за първото тримесечие на всяка година, тъй като това е отоплителният сезон. Обяснявам си..
Столичната община и Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) започнаха информационна кампания за промените в Закона за движение по пътищата. Те влязоха в сила от 7 септември и засягат пешеходците, водачите на моторни превозни средства, индивидуални електрически превозни средства и велосипедистите . В рамките на кампанията доброволци..
Петима души са задържани при специализирана полицейска операция за противодействие на престъпността, опазване на обществения ред и осигуряване на полицейско присъствие в уязвими райони, участъци, махали и квартали в Перник. Основно е инспектиран пернишкият квартал "Хумни дол", съобщават от регионалния пресцентър на МВР. Спецакцията е..
Жителите на ж.к. "Връбница 2" (а и не само те) ще могат тази вечер да гледат обичания български филм "Сиромашко лято". Районният кмет Румен Костадинов кани жители и гости от 20:00 часа на голямата поляна при бл. 601 (до Северния парк). Зрителите трябва да си носят нещо за сядане. Прожекцията е от инициативата "БГ Кинонада във Връбница:..
Във връзка с пресвързване на уличен водопровод по ул. "Св. Климент", ж.к. "Надежда" 2, на 10 септември 2025 г., се налага спиране на водоподаването от 09.00 до 21.00 часа на клиентите на "Софийска вода" в района между бул. "Ломско шосе", ул. "Дравски бой", ул. "Митрополит Авксентий Велешки", ул. "Кирил Дрангов". При продължителност на..
Медицинските специалисти в здравните кабинети на детските градини и училищата вече имат достъп до електронни здравни данни на децата, съобщи Министерството на здравеопазването. Министерството уточнява, че системата позволява на медицинските лица да виждат данните за учениците само в учебното заведение, в което работят. Eлектронна..