Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парламентът създаде комисия за имунитета на Сидеров

В София организираха два протеста около парламента: "против" и "за" Сидеров

3
Снимка: Ивайло Николов

Днес в София се проведоха два паралелни протеста пред и зад сградата на Народното събрание. Пред централния вход на Парламента се събраха граждани, които искаха свалянето на имунитета на лидера на Атака Волен Сидеров, а зад Народното събрание десетки симпатизанти дойдоха от различни краища на страната, за да подкрепят Сидеров, който по това време беше в Парламента.

Там беше избрана комисия от народните представители, която има за задача да проучи дали са налице достатъчно данни за извършени престъпления от общ характер по исканията на главния прокурор Сотир Цацаров, които да доведат до свалянето на имунитета на лидера на Атака.

Още около 8 часа тази сутрин започнаха да пристигат първите автобуси със симпатизанти на Атака, които дойдоха да изразят подкрепата си за Волен Сидеров. Те бяха посрещнати от плътен кордон от полицаи, който беше обградил Парламента. Симпатизантите на Атака, които се бяха събрали протестираха със знамена и различни плакати, на някои от тях пишеше: „Аз съм Сидеров, арестувайте ме!“.

За да няма пререкания между хората от двата протеста, гражданите, които искат свалянето на имунитетите на Волен Сидеров и Десислав Чуколов от Атака, бяха преместени пред централния вход на Парламента.

Малко преди обяд Волен Сидеров излезе от сградата на Народното събрание и се срещна със своите симпатизанти, сред които бяха и представители на Българската православна църква.

След като каза няколко думи и пред своите симпатизанти, Волен Сидеров, заедно с Десислав Чуколов оглавиха мирно шествие, което стигна до сградата на Министерски съвет. Там скандиранията бяха за оставка, а Сидеров обяви, че шествието е срещу политиката на правителството, която то води свързана с бежанците и заемите, които се теглят. За сигурността по време на протеста се грижеха стотици полицаи и жандармеристи, а около 12:30 часа движението в центъра беше пуснато и протестът приключи.

Чуйте репортажа на Ивайло Николов, който следеше развитието на протеста от сутринта.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

Още по темата

Два протеста около парламента: Единият "против" Сидеров, другият - "за"

Радио София ще продължи да следи казуса.

обновено на 28.10.15 в 10:28

Бъчварова: Съжалявам, че МВР и НС хвърлят толкова усилия за Сидеров

За имунитета на Волен Сидеров решение трябва да вземе комисията в Народното събрание по искане на главния прокурор. Не виждам коментар от тук-нататък. Съжалявам само, че има такъв повод, по който толкова много усилия на МВР, на парламента и депутатите да..

публикувано на 28.10.15 в 12:27
ВИЖТЕ ОЩЕ

Историята оживява - Радиотеатърът, част 1

Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът  е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е..

публикувано на 25.01.25 в 16:00

Софийски разкази - Историческите сгради на БНР

Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до..

публикувано на 25.01.25 в 15:00
Сирак Скитник

Адресите на любовта - Сирак Скитник

В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга.  Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София..

публикувано на 25.01.25 в 14:00
Никола Тулечки (вляво) с Даниел Ненчев

90 години БНР - ще ни вземе ли ИИ работата?

Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии?  Събеседници : Никола Тулечки (НТ),..

публикувано на 25.01.25 в 12:03

90 години БНР - в 10-те отговора на Генералния директор Милен Митев

10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. –..

публикувано на 25.01.25 в 11:34

90 години БНР - музиката е полет

Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник...

публикувано на 25.01.25 в 11:23

90 години БНР - гласовете с отношение

В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите ...

публикувано на 25.01.25 в 10:01