Още същата година обаче я записва и вече изключително прочутата Патси Клайн и оттогава песента остава неразривно свързана именно с нея. И колкото и много и прочути изпълнители да са правили кавъри след това през годините, никой не постига тази трогателна искреност, която струи от гласа на Патси, когато пее “Crazy… crazy for feeling so lonely… crazy for loving you ” („ луда съм от самота… луда съм затова, че те обичам“). В нейно изпълнение песента стига втора позиция в кънтри класациите в САЩ и остава там в продължение на 21 седмици.
Всъщност “Crazy“ е най-успешната „поп“ песен на Патси Клайн, защото именно през тези години тя се стреми да „излезе“ от кънтри-то и да превземе и територията на поп музиката, а тази песен влиза в десетката на Билборд хот 100. Всъщност самата Патси не харесала в началото “Crazy”, която стигнала до нея през тогавашния ѝ съпруг Чарли Дик в демо-версията на Уили Нелсън (почти неизвестен по това време). Но за щастие, продуцентът на Патси Клайн усеща потенциала на песента и я преаранжира, променя и темпото и я превръща в красивата балада, която знаем и днес.
Всичко това се случва през 1961 - годината, която започва с раждането на второто ѝ дете (през януари) и продължава с тежка автомобилна катастрофа (през юни). Патси Клайн е имала нужда от успеха, който ѝ носи “Crazy”! И го постига - наистина огромен и впечатляващ, но не й остава много време да му се радва, защото две години по-късно, когато е едва на 30 години, тя загива в автомобилна катастрофа.
Оставя след себе си прекрасния си глас и записите, които продължават да доказват защо Патси Клайн е незабравима!
Приятно слушане.
Вторият концерт с български творби на Симфоничния оркестър на БНР ще отбележи 60-годишнината на композиторката Албена Врачанска. Премиерното изпълнение на Концерта за пиано и оркестър, автор на който е самата Врачанска, ще бъде на 15 януари от 19.30 часа в Първо студио на радиото. Гост-диригент е Константин Добройков, а програмата ще започне с..
Вторият концерт с български творби на Симфоничния оркестър на БНР ще отбележи 60-годишнината на композиторката Албена Врачанска . Премиерното изпълнение на Концерта за пиано и оркестър, автор на който е самата Врачанска, ще бъде на 15 януари от 19.30 часа в Първо студио на радиото . Гост-диригент е Константин Добройков , а програмата ще започне с..
Нидерландската певица Naomi Sharon представя музиката си на фестивала "Евросоник". 29- годишната изпълнителка е сред 15-те номинирани артисти на наградите MMEA. Наоми е родена в Ротердам - градът, който формира нейния музикален вкус и оказва влияние върху творчеството й, в което откриваме елементи и от карибските й корени. Именно..
Софийската опера и балет започва 2025 годна с операта на Джакомо Пучини “Турандот”, с дебют на Александрина Пендачанска в ролята на мистичната китайска принцеса Турандот на 10 януари, а на 11 януари в същата роля, ще чуем Габриела Георгиева. Постановката на акад. Пламен Карталов заслужено се радва на най-високи оценки и нестихващи аплодисменти..
Стартира националната анкета "Музикант на годината 2024" на предаването "Алегро виваче" по програма "Хоризонт" на БНР. 34-тото издание на допитването ще се проведе по новия регламент в три етапа: До 28 януари всеки може да направи по едно предложение във всяка от петте категории: Музикант на годината Млад музикант на годината..
ТИХА НОЩ Текст: Йозеф Мор Музика: Франц Грубер, 1818 Превод от немски: Д еворина Гамалова, 2017 Tиха нощ, свята нощ, всички спят, вярно бдят само двамата Пресвети край Младенец с къдри коси. Сън божествен Той спи, Сън божествен Той спи. Tиха нощ, свята нощ, блага вест долетя..
Една от най-талантливите наши млади цигуларки - Лора Маркова, носителка на специалния приз "Олга Камбурова" 2019 на предаването "Алегро виваче", ще дебютира като солистка на Софийската филхармония в четвъртък, 19 декември, в зала "България" от 19:00 ч. Тя ще поднесе на публиката емблематичния Концерт за цигулка и оркестър от Пьотр Илич Чайковски..