На днешното си заседание Столичният общински съвет взе решение за промени в общата численост и структурата на централната и на районните общински администрации. Целта е да се подобри обслужването и работата с гражданите - коментира столичният кмет Йорданка Фандъкова, която беше и вносител на предложението.
Няколко са промените в централната администрация на Столичната община. Едното от тях засяга административното обслужване на граждани.
И досега гражданите можеха да подават сигнали за лошо управление и различни нередности в деловодството или чрез контактния център, но целта на създаденото ново звено ще бъде да събира всички факти и обстоятелства по жалбата и да следи дали в законоустановения едномесечен срок съответната институция ще постанови решение по нея. За да засили живата връзка с тези, които се оплакват, общината ще създаде и отдел „Прием на граждани и организации”. В момента има приемна на ул. „11 август” и контактен център, който приема онлайн 24 часа сигнали за нередности.
Независимо от това обаче има граждани и организации, които държат на личния контакт. Затова новият отдел ще има задача да доразвие дейността на съществуващата приемна и всеки, който иска да се срещне лично с кмета или с някой от неговия екип, да получи тази възможност в определен ден. Друга важна промяна е в увеличаването броя на шофьорите, които управляват автомобилите за хора с увреждания.
Единственото предложение за промяна, което не беше прието от Столичния общински съвет, е разделянето на правната дирекция на две и прехвърляне на отдела по концесиониране към същата дирекция.
Още информация може да чуете от репортажа на Красимир Мартинов.
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..