В рубриката ни "Какво ново" в "Ритъмът на столицата" в студиото разговаряме с Гергана Радович, която е специалист по човешки фактор към Европейската асоциация за авиационна психология и повече от десет години се занимава с преподаване и опознаване на човешката природа в когнитивен и физически аспект, като търси нови начини за подпомагане на хората по пътя им към по-добро физическо и психическо състояние. Заедно с нея надничаме в тайните на методиката за мускулна стимулация Ти-Тап.
Ти-Тап е цялостна обучителна система, която развива тялото и духа. С Ти-Тап всеки друг спорт ще бъде по-ефективен. Ти-Тап не изисква допълнително оборудване или много място. Всичко, което е необходимо са чифт маратонки, около един квадратен метър пространство и желание.
"Ти-Тап работи за всички, но само и единствено, ако човек го практикува. Всяко упражнение включва между 5 и 7 мускула, заедно с линейно подравняване на тялото и лимфатична функция, докато другите видове гимнастики включват между 1 и 3 мускула. В резултат на това, редовното практикуване на Ти-Тап създава издължени и плътни мускули и премахва ненужните мазнини. За разлика от другите упражнения, която въздействат върху средната част на мускула, Ти-Тап използва мускула в местата на захващането му към двете стави. Така бързо се изгражда мускулна плътност, а оттук и здраво и стегнато тяло, защото по-голямата мускулна маса изгаря повече мазнини" разказва Гергана Радович.
Обичайно, през първите две-три седмици се натрупват около 2-3 килограма нови мускули, затова много често трениращите забелязват покачване в теглото си в началото. Всичко това без допълнителни тежести и само с 8 повторения на всяко движение. Но за да се постигнат тези резултати, упражненията трябва да се изпълняват съзнателно, да се следи за спазването на линейното подравняване на тялото и за комуникацията между мозъка и мускулите. Поради тази причина Ти-Тап не се изпълнява на музикален фон, а на място, в което можеш да чуеш мислите си или напътствията на инструктора.
В събота и неделя безплатно в рамките на Фестивала на здравето в Южния парк, ще има и лекции по Ти-Тап
Чуйте подробности от разговора на Мариана Гомилева с Гергана Радович.
“Кауза облечена в рими“ е музикално-поетична инициатива, която се организира и провежда за четвърта поредна година в град Самоков. Организатор е сдружение “Ти си доброто“. Днес, 25 февруари, от 18 часа, на сцената на Читалище-паметник “Отец Паисий - 1859“ ще се изявят участници от различни професионални сфери, които ще рецитират стихове на..
Икономическият и социален съвет представи визия за развитието на пенсионната система в България, включително и за капиталовите стълбове. Това стана в рамките на дискусия за дългосрочното развитие на пенсионната система и обсъждането на изводите, застъпени в доклада "Анализ на действащата пенсионна система и предложения за нейното усъвършенстване",..
Шофьорът, който в нощта срещу понеделник причини тежка катастрофа на кръстовището на бул. „Тодор Александров” и ул. „Средна гора“ в София, е бил без книжка, пиян с 2.34 промила алкохол в кръвта и надрусан с кокаин и метамфетамин. От днес той вече е с три обвинения за катастрофата. Това стана ясно от брифинг на наблюдаващия прокурор Ралица Първанова,..
144 страници, посветени на Българското национално радио , предлага последния брой на списание "ЛИК" по случай 90-годишнината на обществената медия. Изданието на Българската телеграфна агенция (БТА) е озаглавено "БНР 90 години по-късно" и ще бъде представено днес от 17.00 часа в Мраморното фоайе на БНР на бул. "Драган Цанков" 4...
Стартира продажбата на билети за дербито ЦСКА - Левски. Двубоят от 23-ия кръг на Първа лига ще се изиграе на 2 март (неделя) от 14:00 часа. Пропуските са по 25 лева за секторите “А” и “В” и по 15 лева за “Г” и “Б”. На стадиона може да има максимум 32 000 зрители, а капацитетът на “Васил Левски” е 43 000. Причината е, че по изискване на полицията са..
Пет години след идеите-композиции и записи на о. Ливингстън, Теодосий Спасов "сглобява" албума "Антарктически приказки" в студиото на Иван Шопов. В студиото на БНР-Радио София световният кавалджия нарече албума "злополучен", защото точно тогава – през 2019-а и 2 години след това, ковид пандемията "фиксирала" проекта. Теодосий Спасов..
Бившият футболен национал на България Георги Пашов създаде първия по рода си наръчник, разкриващ стъпките, които могат да помогнат на младите да станат професионални футболисти. Книгата "Как да стана професионален футболист? 6-те компонента за успеха" ще помогне на състезателите да изградят дисциплина, увереност и мотивация. Спортът трябва да..