
Преди по-малко от месец в интернет се появи "Art Laboratory for Photography" - място, което обединява интересни, провокативни, различни и креативни фото проекти от страната и света. Идеята е на фотографа Георги Алексиев. В „Ритъмът на лятото“ той сподели:
„Иска ми се да вдъхновявам повече хора да експериментират, снимат активно и да показват своята гледна точка към света. На страницата ще представям креативни фотографи, чийто труд си заслужава да следим активно.“
Създателят на платформата "Art Laboratory for Photography" разказа, че е вдъхновен да подготви и сайт, който да се развие в истинска лаборатория за фотография. Целта му е в нея да се провеждат различни събития и да се реализират креативни проекти.
„Чрез силата на фотографията имам желание да представим проекти, които да предизвикват публични дискусии и да се опитваме по нестандартен начин да решаваме различни обществено-значими теми“, допълва той.
Чуйте повече от разговора на Мариана Гомилева с Георги Алексиев.
Днес валежи ще има и в източната част от страната, като по-значителни ще са в североизточните райони. През втората половина на деня валежите от запад ще започнат да спират, съобщиха от НИМХ. Облачността над западните райони ще се разкъсва и намалява. В цялата страна ще духа до умерен, а в Дунавската равнина и Горнотракийската низина и временно силен вятър..
В понеделник, гост в предаването "Форум“ е Николай Попов – бащата на 12-годишната Сияна, която загина при жестока катастрофа в една от многото черни пътни точки на България. Николай Попов приема за своя кауза битката с войната по пътищата, огласява всяко решение или липса на такова, което засяга регулацията на движението. Ясно назовава и..
От Института по социални дейности и практики излязоха с пет конкретни препоръки към родителите на деца, жертви на престъпление. Експертите от Института са категорични, че първите реакции на възрастните около детето са решаващи - те могат да помогнат за възстановяването му или да задълбочат травмата. "Първото, което родителите трябва да..
Проектът Green Digital Hub for Startups and Social Enterprises (GreenDigiHub ) е създаден специално за млади предприемачи и финансиран по програма Еразъм+. С автора на проекта Вадим Рошманов разговаряме за предприемачество, технологии и устойчиво развитие. Как се създава устойчив стартъп в ерата на изкуствения интелект – въпрос на..
В български превод излезе "Справихме се, хлапе" - мемоарната книга на двукратния носител на "Оскар" и редица други престижни награди в киното - сър Антъни Хопкинс. “Той е един от по-интелигентните представители на актьорската гилдия във Великобритания. Играл е с хора като Юън Маккелън, Маги Смит, Лорънс Оливие”, казва редакторът Явор Въжаров-Або..
Бетон вместо гори, строежи в заливаеми зони и закъсняла превенция. През последните години почти всеки порой става бедствие. Климатът прави валежите по-интензивни, но щетите и жертвите са видимо плод на човешки решения. От друга страна – повече от 200 населени места у нас са на воден режим, като най-тежка е ситуацията в Ловеч, Плевен и Шумен...
Кампанията за създаване на дом и пространство за музикални и творчески занимания с деца и възрастни ще бъде финализирана с благотворителен концерт, който ще се проведе на 18 ноември. За мисията, посланията и участниците в събитието е разговорът с младия музикант, автор на инициативата, композитор и преподавател Константин Кучев, една..