Следобедното ни предаване "Ритъмът на столицата" започва със специално внимание към предстоящия тази вечер концерт на оперната прима Монсерат Кабайе.
Веднага след това ще се опитаме да ви сгреем с топли есенни гозби. С психолога Ясен Николов ще поговорим кои храни как влияят на емоциите ни. Ще чуем и интервю с един от най-добрите столични готвачи за есенния продукт, който е хит тази година в кулинарията.
Репортерът Златина Йовкова ще ни разкаже и за новата онлайн платформа за екологично земеделие „Farmers2farmers“, която ще позволи на земеделски производители от цялата страна и Европа да обменят добри практики.
След 15.00 часа продължаваме темата с госта в студиото от Агенцията по безопасност на храните, за да разберем къде и как да подаваме сигнали за храни с изтекъл срок на годност, лошо съхранение и съмнителен вид.
Анкета на Александра Илиева ще покаже обръщат ли хората внимание на етикетите и купуват ли храна от улицата.
След 15.30 часа ще получим и информация преди всички от организаторите на есенния София ВЕГ Фест.
За „десерт“ ще поговорим в студиото за „таратора със статистически данни“ и „вечерята със спасени храни“ - част от събитията в първото издание на „Храна за размисъл”.
Няма да пропуснем и най-малките слушатели с репортаж преди утрешния ден под мотото „Да ограничим затлъстяването сред децата“.
В рубриката за любими, незабравими песни ще слушаме Бийтълс и "Girl".
Преди да се разделим Георги Нейков ще ни разкаже и за финала на конкурса „Екообщина“.
Пред микрофона от 14 до 17 часа е Мариана Гомилева.
Децата в София ще могат да се включат в празника с кауза “Радостта да растеш“, който ще се проведе в Деня на детето – 1 юни. Събитието съчетава знание, изкуство, наука и игри. Заниманията ще се проведат в Литературен клуб “Перото", НДК и ще са напълно безплатни за децата и техните родители. Празникът има за цел не просто да забавлява, а да образова,..
Васил Терзиев продължава да се прави на жертва . Това заяви пред БНР д-р Ваня Тагарева - председател на общинската комисия по обществен ред и сигурност, зам.-председател на Столичния общински съвет. " Подкрепихме бюджета, който беше предложен от кмета Васил Терзиев, като разбира се направихме съответните изменения, допълнения и промени - нещо,..
Близо 80 младежи празнуваха снощи абитуриентския си бал в резиденция "Бояна". Събитието е част от благотворителната инициатива на президента "Подкрепи една мечта", насочена към младежи, настанени в социални институции и приемни семейства . "Най-голямата ми мечта е да издам стихосбирка", "Да си имам мой ресторант, да не съм зависима от..
Столичният общински съвет (СОС) прие в прекроен вид бюджета на София за 2025 година. Бюджетът на Столична община бе приет с 40 гласа "за", 19 общински съветници се обявиха "против", нямаше "въздържали се". СОС гласува бюджета на столицата за 2025 г. Колко и за какво са парите? По-рано днес: Окончателно: СОС прие увеличението с 300 лв...
Окончателно Столичният общински съвет прие увеличение на заплатите на всички работещи в градския транспорт с 300 лева. Това стана с одобрената икономическата рамка на обществения транспорт на София. С шест дни ще бъдат удължени картите за пътуване в градския транспорт като компенсация на пътниците заради липсата на превоз по време на стачката,..
Столичният кмет Васил Терзиев заяви, че не застава зад предлаганите промени в проектобюджета за тази година, направени по време на заседание на комисията по финанси и бюджет към Столичния общински съвет (СОС). "Вчера в шест без десет ГЕРБ, БСП, "Спаси София", Карлос Контрера изчетоха един списък от промени в бюджета, които да..
Директорът на МБАЛ "Рахила Ангелова" в Перник Емил Ненков е подал оставка. Тя идва на фона на кадровата криза в част от отделенията в здравното заведение. В молбата си за напускане той е написал, че би искал да поеме отговорност за това, че въпреки положените усилия, не е успял да обезпечи дейността на отделението по педиатрия и Акушеро-гинекологичното..