За да бъде успешна една комуникационна стратегия, тя трябва да има една ясна линия, да е хомогенна, едните ти комуникационни канали да продължават другите, а най-хубаво е когато всички те изхождат от личната ти комуникация, казва Емил. Огромна част от нашата комуникация се случва в социалните мрежи. Това е валидно вече за всички, без значение какво правят. Нашата работа е основна свързана с това да обединяваме хора зад идеи. Едно от нещата, които правим в момента, е проектът EDIT.BG - едно обединение на дигиталните малки и средни бизнеси в България. Решихме да го направим , за да ги срещнем. Много неща могат да се постигнат, когато играчите в една област се съберат и поговорят, стане им ясно какви са общите им проблеми, какво искат да постигнат. Изключително е важно това, което правиш, да стига да хората и да е ясно комуникирано.
Голямото предизвикателство пред подобен род общуване обаче е фактът, че нещата се променят много бързо. Те се променят по такъв начин, че често тези промени не зависят от теб. Защото фейсбук днес решава да промени алгоритмите си и повече видеа достигат до хората. След половин година може би ще е по-различно. Те сега работят върху възможността да се търгува през фейсбук и това според мен ще промени си и стратегията им.
Проблем остава и достоверността на информация.
С традиционните медии малко или много информацията, която излъчваш, е проверена и можеш да разчиташ на някаква истинност. В социалните медии информацията често се излъчва по начини и от места, които не са ти съвсем ясни. Има софтуерни инструменти, които в момента се разработват, в посока изкуствен интелект и те могат да ти проверят истинността на една новина. Включително и български продукти. В тази посока се работи много. Да се свързваме покрай идеите си обаче е голямата възможност, която социалните мрежи ни дават, смята още Емил Христов.
Целия разговор с него чуйте в звуковия файл.
През последното десетилетие броят на медицинските сестри у нас с около една трета. Всяка пета сестра е в пенсионна възраст. Дефицитът на такива кадри е световен проблем, но у нас той е още по-остър. Това се подчерта по време на днешна кръгла маса за проблемите на здравните грижи в България. Въпреки настояването за дългосрочно решение на..
Капсула на времето, съхраняваща специални послания към бъдещите поколения армейски фенове, бе поставена днес в основите на легендарния Сектор Г на стадион "Българска армия“, съобщиха от ЦСКА. Церемонията бе организирана от ЦСКА по случай 77-годишнината от основаването на клуба, която бе чествана на 5 май, и присъстваха легенди и бивши играчи на клуба,..
На 10 май в софийското село Мрамор ще се състои Първият фолклорен фестивал "Шопско веселие". Целта на организаторите от Народно читалище „Св. Иван Рилски-1922” с. Мрамор, е да бъде съхранен и популяризиран българския песенен, танцов и словесен фолклор, както и са се насърчи развитието на културния живот в селото. Очаква се за първото издание..
“Този свят винаги ще има нужда от отцепници, дисиденти, авантюристи, аутсайдери и бунтовници, които задават въпроси и огъват правилата“ Исабел Алиенде. Всичко това със сигурност би могло да бъде казано за руския политик Алексей Навални, лидерът на опозицията извън граница, който “изгоря“ в битката за една друга Русия… Навални е руски..
Няма да се учи задължително религия в клас и свещеници няма да влизат в училище , за да преподават по новия предмет "Добродетели и религии". Това обяви образователният министър Красимир Вълчев на брифинг в Министерството на образованието и науката относно програмите за предмета. Концепцията вече е публикувана на сайта на образователното..
Данните от новия Индекс на потребителя в проучване на EY показват, че потребителите все повече се съобразяват с цената и по-малко с бранда. В изследването са се включили над 20 000 потребители от цял свят. Оказало се е, че за 88% от клиентите рекламните съобщения и цялостната комуникация на брандовете не отговарят на техните нужди и..
Днес (7 май), стартира 18-ото издание на Международния фестивал за съвременен танц и пърформанс "Антистатик" под мотото "Жестове на съпротива". До 21 май фестивалът събира на едно място артисти и теоретици, които прескачат границите на въображението. За "Антистатик" в София пристигат едни от най-интересните имена на съвременната танцова сцена. 18-ото..