За да бъде успешна една комуникационна стратегия, тя трябва да има една ясна линия, да е хомогенна, едните ти комуникационни канали да продължават другите, а най-хубаво е когато всички те изхождат от личната ти комуникация, казва Емил. Огромна част от нашата комуникация се случва в социалните мрежи. Това е валидно вече за всички, без значение какво правят. Нашата работа е основна свързана с това да обединяваме хора зад идеи. Едно от нещата, които правим в момента, е проектът EDIT.BG - едно обединение на дигиталните малки и средни бизнеси в България. Решихме да го направим , за да ги срещнем. Много неща могат да се постигнат, когато играчите в една област се съберат и поговорят, стане им ясно какви са общите им проблеми, какво искат да постигнат. Изключително е важно това, което правиш, да стига да хората и да е ясно комуникирано.
Голямото предизвикателство пред подобен род общуване обаче е фактът, че нещата се променят много бързо. Те се променят по такъв начин, че често тези промени не зависят от теб. Защото фейсбук днес решава да промени алгоритмите си и повече видеа достигат до хората. След половин година може би ще е по-различно. Те сега работят върху възможността да се търгува през фейсбук и това според мен ще промени си и стратегията им.
Проблем остава и достоверността на информация.
С традиционните медии малко или много информацията, която излъчваш, е проверена и можеш да разчиташ на някаква истинност. В социалните медии информацията често се излъчва по начини и от места, които не са ти съвсем ясни. Има софтуерни инструменти, които в момента се разработват, в посока изкуствен интелект и те могат да ти проверят истинността на една новина. Включително и български продукти. В тази посока се работи много. Да се свързваме покрай идеите си обаче е голямата възможност, която социалните мрежи ни дават, смята още Емил Христов.
Целия разговор с него чуйте в звуковия файл.
Коментарното предаване на БНР-Радио София "Форум" се завръща. На осмия ден след изборите за 51-во Народно събрание, разбира се първата тема е обусловена от преживяното. Коментаторите Манол Глишев и Тодор Терзиев правят своите следизборни разсъждения и прогнози : Купуването на цяла парламентарна група никога досега не е..
Започна Европейската седмицата на фертилността , която се организира ежегодно в началото на месец ноември. Тази година целта е да се повиши осведомеността по отношение на донорството на гамети (полови клетки), както и да се подчертаят належащите нужди от законови разпоредби. Повече по темата разказа в предаването "Ритъмът на столицата"..
Форматите стават съществени като място за комуникация и послания на автори на съдържание и рекламодатели. Аудио и видеоподкастите се променят като специфика, позициониране и дължина. Сравнително нова за България е възможността, която дава Тик-Ток форматът. Това коментира пред БНР-Радио София Александър Хинков – изпълнителен..
Българознайко е проект, който с времето е намерил път към сърцата на децата. Но той не е сам в този път - зад детските книжки с българска история стои писателката Виктория Петкова, техните родители и учители, които разпознават Българознайко не просто като част от учебния процес, но и като начин, по който децата научават за българската..
Младата изпълнителка Елия Тодорова - Eliya, кани всички на първия си самостоятелен концерт в София на 5 ноември. На сцената с нея ще бъдат Даниеле Феббо (бас и аранжименти), Кристиан Желев (барабани), Николай Костадинов (пиано), Jeko (китара), Иван Йорданов (алт саксофон), Тодор Бакарджиев (тромпет), Гален Николов (баритон саксофон). Певицата казва,..
Девет фундаментални цели с хоризонт от 4 години, които са напълно постижими и биха повишили значително възможностите за развитие и качеството на живот в България, предлагат от Института за пазарна икономика (ИПИ) в Бяла книга „Отключване на растежа: пътят напред след изборите“ . "Напоследък постоянно ни връхлитат някакви кризи, от 3..
Националната галерия провежда безплатна образователна програма с фокус към деца, младежи и семейства . Целта на „Форми, изкуство в публична среда“ е приобщаване към визуалните изкуства чрез поредица от ателиета в “Квадрат 500”. Изкуствоведите от Националната галерия прилагат нестандартни и иновативни подходи за обогатяване знанията на..