Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Новото на Halsey загатва за смяна в посоката

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Миналата година тя доминираше класациите с участието си в мега хита Closer на The Chainsmokers. Като съавтор на парчето младият изпълнител показа, че може да твори и в дебрите на поп музиката. Преди Closer 22-годишната Halsey бе позната на феновете с алтернативното си звучене в албума от 2015 Badlands. Новият й проект е със заглавие Hopeless Fountain Kingdom и ще излезе на 2 юни.
Пилотният сингъл от него залита към арендби стила. Станциите в Щатите приеха позитивно  Now or Never и през тази седмица заглавието влезе в ТОП 40 на еърплей класацията. Сингълът е продуциран от Benny Blanco, Cashmere Cat и Happy Lopez, а видеото към него е режисьорският дебют на Halsey.

Наскоро певицата говори и за предстоящия албум. За изданието Rolling Stone тя каза, че Hopeless Fountain Kingdom ще бъде концептуална компилация, която разкрива чувствата й в края на една връзка.
Трябваше да променя нещо в себе си, за да ми върви в любовта. Понякога си толкова дълго в една връзка, че се превръщаш в различна персона. Губиш себе си, защото се променяш заради другия. Сложих край на подобна връзка и напълно се изчистих от чувствата си около завършването на албума.

Можете да вкусите от новия саунд на Halsey в поредния брой на Music Point. Тази седмица освен парчето й Now or Never сме ви приготвили Harry Styles, ново в арендби класациите от младежи, пробили с денс компилации в YouTube, Fat Joe, Little Mix и един австриец от чилаут плейлистите, който има шанс да влезе и в основното течение.

Не пропускайте шоуто и тази седмица за ТОП 3 от еърплей чартовете на Америка и Великобритания, както и за трансатлантическия хит на седмицата.
Music Point e в ефира на Радио София в петък от 8 часа вечерта и събота от 1 следобед.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

На 87 години почина легендарната певица Кони Френсис

Кони Френсис - една от най-големите поп звезди на 50-те и 60-те години, е починала на 87-годишна възраст, пише Ню Йорк Таймс, цитирани от БГНЕС. Новината беше потвърдена от дългогодишния ѝ приятел и президент на "Concetta Records" Рон Робъртс, в публикация във Facebook, която бе споделена и от официалната страница на Франсис. „С дълбока тъга и..

публикувано на 17.07.25 в 16:32

Операта в Стара Загора празнува 100 години от създаването си с премиера на "Цар Калоян"

Държавната опера в Стара Загора навършва 100 години с премиера на спектакъла "Цар Калоян" на сцената на Античния форум "Августа Траяна" – на 17 и 18 юли. Операта от Панчо Владигеров с либрето от Николай Лилиев по театралната пиеса на Фани Попова Мутафова "Балдуиновата кула" е символична за Старозагорската опера, която през 1975 година отбелязва своята..

публикувано на 17.07.25 в 13:13

Соня Йончева, Пласидо Доминго, Хосе Карерас и още звезди в летния сезон на Софийската филхармония

Софийската филхармония предлага през лятото богата програма с изявени представители на класическата музика. Филхармонията ще бъде музикален домакин на фестивала Pravets Art Nights . Правец ще се превърне в сцена на изкуството под открито небе. Между 18 и 20 юли на езерото и на централния площад на града, ще се състои юбилейното 20-ото издание на..

публикувано на 15.07.25 в 17:07

Започва фестивалът Arbanassi Summer Music

Средновековните църкви "Светите Архангели Михаил и Гавраил" и "Свети Георги" в архитектурния резерват Арбанаси за 15-а година стават сцена на фестивала за камерна музика Arbanassi Summer Music. Той се открива тази вечер и ще продължи до 16 юли.   Програмата на международния фестивал за камерна музика в арбанашките църкви умело съчетава..

публикувано на 10.07.25 в 09:55

Легендарният Оркестър на Дюк Елингтън с концерт пред НДК

На 1 юли от 20.00 ч. на площада пред НДК ще се състои концерт на легендарния Оркестър на Дюк Елингтън, който се организира от Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" в партньорство със Столичната община, а входът е свободен. Създаден от един от гениите в историята на джаза – Дюк Елингтън, оркестърът и до днес пази духа на неговата..

публикувано на 01.07.25 в 09:58
Премиера на “Танхойзер“

Отзвук от премиерата на “Танхойзер“ в Софийската опера

С тържествени фанфари и с премиерата на операта “Танхойзер“ на 26-и юни беше открит Вагнеровият летен фестивал в Софийската опера. За поредна година форумът събира в България вагнерианци от цял свят – почитатели и музикални критици. Престижът на националния ни оперен театър в този репертоар вече е изграден, а очакванията към всяка нова продукция на..

публикувано на 30.06.25 в 12:17

Откриват 11-ото издание на фестивала "Jazz под звездите"

В ловешкото село Кърпачево тази вечер се открива 11-ото издание на фестивала "Jazz под звездите", който се организира от сдружението "Деветашко плато" и събира изтъкнати български музиканти. Идеята на фестивала е да оживи и популяризира Деветашкото плато и  деветте села в нето като интересна и привлекателна туристическа дестинация, поясни..

публикувано на 27.06.25 в 08:35