А знаете ли, че още като дете е обичал да наблюдава хората и да се опитва да ги имитира, заради което негов чичо му казва "Ще те набият накъде с този талант, не всички разбират от шега"?
От него ще чуете и как се играе на сцена, когато публиката стреля по теб с карфица или фунийки. Или как да се действа от сцената при почерпен зрител…
Първия си филм снима още когато е на 23 г. Започнал е от Хасковския театър, по късно печели конкурс и попада в Сатиричния театър.
Има десетки, десетки роли в театъра, участия в киното, телевизията и озвучаването (дублажи), както и в радиотеатъра.
Обичах да наблюдавам хората, много се впечатлявах.
Не знаех какво е скука. Още от малък се занимавам с имитация на човешко поведение. После започнах да рисувам, по едно време исках да ставам лекар…
Винаги съм харесвал театъра и съм предпочитал сцената. Въпреки че в театъра обикновено ролите се изграждат трудно и от друга страна известността идва от киното и телевизията. Има много таланти, които не са много известни, защото играят само в театъра.
В киното нещата стават по-бързо, но на сцената усещаш реакцията веднага.
Обичам да работя всичко, където мога да бъда актьор.
Ако те заобича публиката, получаваш толкова много от нея, колкото друго професия не може да ти осигури.
Един откровен разговор с актьора Христо Гърбов за неговото детство, годините му като студент в Театралната академия и за препятствията, през които е преминал, за да бъде днес един от най-обичаните български актьори.
Чуйте и какво е отношението му към идеята да бъде създаден "Кодекс на българския зрител", зародила се в театралните среди след множество случаи на шумни и дори хранещи се по време на представление зрители.
Ако приемствеността е едно от най-хубавите качества на БНР, то Радиотеатърът е значима част от сърцевината му. От основателите до техните наследници, от реализиращите го до поколенията, работещи с тях. Слушаме един от тонмайсторите, през чийто пулт е минала голяма част от продукцията на Радиотеатъра - Митко Василев, доцент в НБУ, в разговор с Боян..
Историческите сгради на БНР са темата на днешното ни предаване в деня на 90-та годишнина на Радиото с главно "Р": "Oт "Бенковски", в спомените на Кирил Разсуканов за Родно радио , през "Московска", на ъгъла с "Бенковски" заедно със Здравко Петров, до "Драган Цанков" 4 - старата сграда, с разказа на Теодор Караколев от фондация "Български архитектурен..
В Лозенец още кънти споменът от чутовните кабарета на Сирак Скитник и жена му Олга. Къщата им на ул. „Борова гора“ е създадена по съновидение Старите лозенчани и до днес си спомнят за домашното кабаре на една от най-известните двойки в София преди войната Сирак Скитник (основател на БНР) и съпругата му Олга, наричана от всички Сирачката...
Човекът в радиото и изкуствения интелект - Трябва ли да преосмислим БНР заради новите технологии и трябва ли общественото радио да има по-различен подход към използването на ИИ в сравнение с останалите медии? Събеседници : Никола Тулечки (НТ), инженер, който се занимава с работа с данни. Основател на Сдружение „Данни за добро“ и водещ на..
10 въпроса към генералния директор на БНР по повод 90 годишнината на БНР – Милен Митев и синтез на отговорите му (пълните - в звуковия файл): Винаги бъдещето – Времето се изкривява – Трябва да се опитваме да правим нещата както ще се правят утре. – Традициите са слабата и силната ни страна – Журналистите са се опитвали да бъдат близо до..
Ерсин Мустафов от "JEREMY?" споделя пред Александра Илиева и Елисавета Белеганска за своите отношения с Радиото и мястото на българския език: " Различно е усещането да слушаш музиката си по радиото. Много уютно ми е да слушам на стар приемник. Много време търсехме място за запис, където музиката ни да не звучи зле и китаристът Косьо..
В деня на 90-та ни годишнина, в "Радиокафе" си говорим за любопитни и важни части от историята на радиото. Първият час е посветен на Гласовете на радиото – назад във времето, когато една от най-важните фигури в радиото за слушателите са говорителите . Златният ни фонд припомня гласа на първата говорителка на Радио София през 1933 г., Венче Добрева:..