С този въпрос се обърнахме към столичани. Ето и някой от отговорите:
Български продукти пред другите предпочитам. Всичко – и обувки, и дрехи, храна, каза възрастна дама.
Нашите продукти ли са по-качествени от чуждите?
Някои например са по-качествени като бельото, то е памучно, от истинска материя. Предпочитам продуктите да са български, откъде да са - от Африка или от Америка? Най-добре да са български без консерванти, заяви друга анкетирана дама.
Аз съм от Германия и смятам, че продуктите тук са по-качествени, които са от българските производители, сподели студентка, която следва в Германия.Чанти и обувки кожени от Българя, и дрехи, допълни момичето.
Има много добри производители на много добри цени, въпросът е да се лансират и да правят легален бизнес. Не са разпознаваеми, не си правят добра реклама и не могат да си лансират марките, споделя мнение приятелката и.
Българските продукти почти ги няма или тези, които ги има, са с много ниско качество. Няма един вкусен хляб, няма сирене, просто няма нищо общо с действителността от времето, възмути се върастен господин.
Всички мнения можете да чуете в звуковия файл:
Имаме достатъчно добри храни и български продукти, които не са с по-ниско качество, в сравнение с вносните. Това каза за Радио София Елена Цветанова-директор на Лаборатория за изпитване на храни, фуражи и биологични материали- РВС София.
Тя е направила сравнително изследване на български и чужди продукти, за да установи имат ли т. нар. "модерни супер храни" еквиваленти на родния пазар. Оказва се, че има и то някои от нашите зеленчуци или плодове се оказват с повече витамини. В българското месо няма открити антибиотици, каза още Елена Цветанова. В Лабораторията за изпитване на храни всяка седмица се изследват различни видове меса на някои от най-големите български производители. Освен това всички фирми за месо са длъжни да правят самоконтрол на всяка партида продукция.
Чуйте още от разговора на колегата Олга Добрева с Елена Цветанова.
Президентът Румен Радев свиква през днешния ден Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС) на тема "Рискове и заплахи пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото поколение и злоупотребата с тях". На 12 февруари, с единодушие от 197 гласа „за“ депутатите приеха на първо..
През днешния ден от запад снеговалежите постепенно ще започнат да спират, а над югозападните райони и облачността ще се разкъсва. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от север-североизток и там ще има условия за виелици и навявания, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. Минималните температури ще бъдат между..
Новата седмица ще протече с нови събеседници коментатори. До 21 февруари горещи новини и теми ще коментират социологът Елена Дариева и историкът Светослав Живков. Днес водещият на предаването Константин Лавсов насочи разговора така, че той обхвана следните теми: Социалното неравенство. Разделението сред обществото се видя и в бойкота на..
Какви са прогнозите за демографското развитие на столицата и какви са тенденциите за няколко десетилетия напред, според Актуализиран анализ на демографското развитие и прогноза , разработена в три варианта за населението на Столичната община по градоустройствени единици (ГЕ) за 2030-2040-2050 г.? Анализът е реализиран от общинското..
Близо с 10% поскъпват някои куриерски услуги от 1 март. Две от най-големите компании въвеждат и нови правила при таксуването на най-леките пратки. От 1 март се въвежда 10% увеличение на цените за доставка на вътрешни и международни палетизирани пратки, което се налага по транспортно-логистични причини. Това потвърждава за БНТ една от водещите куриерски..
Средната брутна заплата на жените в България е с около 20% по-ниска от тази на мъжете , показва изследване, направено за периода 2008-2022 г. от института "Зангадор" и представено на конференцията "Заплащане и равнопоставеност в България", организирана от Българска платформа към Европейско женско лоби (ЕЖЛ). Разликите във възнагражденията..
Образователната платформа prepodavame.bg адаптира два международни наръчника, създадени по инициатива на Office for Climate education (Офис за климатично образование) - международна организация под егидата на ЮНЕСКО със седалище във Франция, чиито цели са да подкрепя образованието, свързано с климата чрез създаване на образователни ресурси и..