Всъщност малцина знаят, че създадената от Лаврен Петров през 2006 г. галерия "Лоран" носи името (творческия псевдоним), с което се е подписвал дядо му в младежките си години. Самият Лаврен обяснява, че донякъде това е съвсем умишлено, за да накара зрителите да се поинтересуват, да прочетат повече за художника. А иначе галерията вече 11 години се занимава изключително с художественото наследство, с неговото професионално изследване, популяризиране и продажби.
Търсим автентичните източници, като се опитваме да запазим автентичните истории на всяка картина и да ги представим на клиентите в най-добрия вид, казва Лаврен Петров и допълва: Работим с най-добрите реставратори, изкуствоведи, специалисти.
През годините галерията прави забележителни изложби, сред които "Цанко Лавренов и Златю Бояджиев за първи път заедно", юбилейните изложби на Генко Генков, Лика Янко, Пенчо Балкански и много други.
През 2016 г. с голяма експозиция в Софийската градска галерия беше отбелязана 120-годишнината от рождението на Цанко Лавренов. По този повод екип от няколко изкуствоведи заедно с фондация "Цанко Лавренов" подготвя монография за художника, която по думите на внука "ще бъде изключително ценно издание".
Този следобед двамата коментатори на "Форум" за тази седмица се спряха и обстойно обсъждаха следните теми: Кашата с оспорването на изборните резултати от октомври 2024 г. Политическите реакции. Президентът Румен Радев допусна, че е възможно да свика Консултативния съвет по национална сигурност ако отговорните институции не разрешат казуса с..
В Софийския зоопарк днес бе проведен стрес тест за реакция при настъпила извънредна ситуация. Лицензирани обучители от Европейската асоциация на зоопарковете и аквариумите презентираха теоретично изготвен план за действие. Бягство от заграждението на опасно животно и обучение-проверка за реакцията на служителите на зоопарка и компетентните външни..
Отговорно кредитиране в защита на потребителите беше предмет на публичен дебат днес. Целта му е да бъде създадена нова политика в сектора и залагането на основни насоки за бъдещи законодателни инициативи. Организатори на кръглата маса бяха медийната платформа "24 часа" и Асоциацията за отговорно небанково кредитиране. Липсата на..
Цените може да забавят скоростта на нарастване, но то не спира. Обикновено хората коментират инфлацията или доходите, но по-коректно е да се вземат и двата фактора и да гледаме покупателната способност. Точно това е накарало специалисти от асоциация "Активни потребители" да направят проучване, в което да сравнят цени и доходи в България..
Младият художник Марин Маринов ще открие своята втора самостоятелна изложба , озаглавена "Тяло и мощ". Вдъхновяващ и пълен с вдъхновение, той разкри: “Един успех винаги се гради на много емоционални връзки и хора, които могат да ти помогнат за реализацията на нещата, които си започнал да правиш“. Припомняме, че неговата първа, дебютна..
Владислав Мичев е тромбонистът, който е продуцирал много от песните на родните артисти, но не остава по-назади соловата му дейност. В новата си песен, той работи с продуцент от Германия – Феликс Хийн. "Аз се запознах с Феликс на A to Jazz Festival миналата година. Той дойде на фестивала. Работи сеедна много добра лейбъл компания“,..