Осака е историческа и търговска столица на Япония и един от най-големите и индустриални центрове и пристанища в страната. В града, разположен на остров Хоншу, живеят 2 милиона и 700 хиляди души. Пламена го нарича град от бъдещето:
Малко е по-спокойно от Токио, но също е много интересно, красиво и цветно. Особено вечер е изключително забързан животът. Няма нищо общо с нищо, което съм виждала в Европа.
Аквариумът в Осака е един от най-големите публични аквариуми в света. Разположен е в частта Минато, близо до залива Осака. Освен с интересната си архитектура той впечатлява и с 16-те аквариума, с тихоокеански животни в тях. Най-големият от аквариумите съдържа 5,400 кубични метра вода, и разнообразие от морски видове, включвайки и единствената китова акула, отглеждана в аквариум. Аквариумите са изградени от 314 тона акрилно стъкло което е повече от 1.5 пъти повече от годишното световно производство.
Друга интересна забележителност, която задължително трябва да посетите, ако се намирате в Осака, според Пламена, е дворецът Озакажо, Той е изгирал основна роля при обединението на Япония през 16 век. Дворецът е разположен на 60 000 квадратни метра и се състои от 13 сгради. Посещават го туристи от цял свят, особено по време на сезонните фестивали в Япония.
Международното летище Кансай е главното обслужващо града, като интересното за него е че е построено на правоъгълен изкуствено построен остров, който е разположен на брега на залива Осака.
"Енергийната ефективност в индустрията и дома" е темата на третото издание в рубриката "Мисли в зелено", която се осъществява между Радио София и Сдружение "Соларна академия - България". “Използването на фотоволтаици, както и добра изолация, помагат както за индустрията, така и за домакинствата на хората. Използването на енергийните източници доста..
Столичното предприятие за третиране на отпадъци (СПТО) завърши монтажа на нова мрежово свързана фотоволтаична система за собствено потребление. Системата, състояща се от 3356 фотоволтаични модула с капацитет 1862 kWp/час, е част от стратегическите усилия на Столична община за намаляване на разходите и въглеродния отпечатък. "Един от основните ни..
Голяма изложба "Древни находки и нови открития. Археологически сезон 2024" отваря врати днес в 16.00 часа в залата за временни експозиции (етаж 3) на Националния исторически музей. През 2024 г. Националният исторически музей проведе археологически проучвания и теренни изследвания на 22 обекта. В резултат на тях са открити над 1400 движими културни..
През днешния ден правителственият самолет ще прибере двамата български моряци, членове на екипажа на кораба „Галакси Лийдър“, които бяха задържани в плен в Йемен. Очаква се капитан Любомир Чанев и старши-помощник капитан Данаил Веселинов да кацнат на родна земя днес следобед. По разпореждане на министър-председателя Росен Желязков правителственият..
Министерството на иновациите и растежа и Министерството на образованието и науката работят активно за развитие на образователните технологии и технологичния трансфер. Това заяви зам.-министърът на иновациите и растежа Красимир Якимов на най-голямото изложение за иновации в образованието BETT 2025 в Лондон. Той откри българския щанд, организиран от..
В сутрешните часове в низините, котловините и протежението на р. Дунав ще има мъгла и намалена видимост с ниска облачност. Около обяд видимостта ще се подобри, облачността ще се разкъсва и намалява. Минималните температури ще са между минус 4° и 1°, за София – около минус 3°, максималните - между 7° и 12°, за София - около 7°, съобщават от Националния..
Тази вечер седмичните коментатори във "Форум", заедно с водещия Константин Лавсов, обсъждаха някои злободневни теми и припомниха близкото минало: коментар за президента Румен Радев и политиката, която води вече 9 години; до каква степен сме се развили като гражданско общество; за корупцията и за предприемачеството в България; войната в..