Хората сега тепърва ще я откриват - читателите и медиите, но мисля, че тя пише в един космополитен дух, какъвто се харесва от новите поколения и е крайно време да се обърне внимание на учителите, че децата на 21 век харесват такъв тип призрачни, но познавателни истории. Не случайно целият свят полудя по Джоан Роулинг и тя след като стана известна каза: Не бива да подтискаме въображението на децата, коментира за Радио София литературният критик. Даже нямам представа, кога точно се роди идеята. Просто аз съм клавирен педагог и работя изключително много с деца, от няколко години пиша мюзикъли, разказа Лида Пантелеева.
Винаги съм била впечатлена от детския свят, свят, пълен с фантазии, с мечти, със страхове, с какво ли още не и може би така се зароди идеята, исках да бъда част от този свят, да опиша този свят, признава развълнувано авторката.
Илюстрациите в книгата са на самата авторка, която има опит в изработването на декорите за детските мюзикъли в Германия.
Неотлъчно до Лида Пантелеева е и нейният съпруг - диригентът и композиторът Мартин Пантелеев. Той дори й помага в доизграждането на някои от образите на приказните герои в книгата.
Лида успява да ни изненадва във връзката ни, която продължава вече 18 години, непрекъснато. Дали ще бъде с втори дан по карате, дали ще е с желанието за пеене, дали с нейния талант за писане на книги, който се роди благодарение на нейните мюзикъли. Бях изненадан, но вече свикнах, че тя е разностранен талант, споделя маестрото.
Книгата "Изгубената мелодия на духчето Йойо" на Лида Пантелеева ще бъде преведена и на немски език, предстои да бъде представена и в Германия - там, където живеят тя и съпругът й Мартин Пантелеев. А още за историите в нея - чуйте в звуковия файл.
В много райони вятърът ще стихне. Само в Дунавската равнина ще духа слаб и временно умерен западен вятър. Минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по високите полета и котловините - до минус 8°, за София - около минус 7°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. През днешния ден ще има разкъсана, след обяд временно..
Започва седмица, в която събитията, новините и тенденциите във "Форум" ще коментират Лидия Даскалова - политолог и юрист, и Калоян Константинов – журналист, асистент към БАН. В днешното издание водещият Лъчезар Христов ги провокира със следните теми: След вота за недоверие Засега единственото безспорно преимущество на..
Пънк и рок господстват в новия Фестивал на трите планини: На 5, 6 и 7 септември между Банско и село Баня ще има фестивал. Пънк – рок фестивал, наречен The Three Mountains Festival. На обширно открито пространство, със сцени, шатри и всичко необходимо за голямо музикално събитие. Място за 1000 палатки, отделно и за каравани, паркинг. Ще..
За пръв път, преди да встъпи в длъжност директор на "Екоравновесие" се срещна с представители на неправителствени организации, работещи в защита на правата на животните и доброволци, които помагат в общинските приюти. Дойчин Неновски поема ръководния пост макар и временно, но дава заявка, че ще поддържа активна комуникация с тях. Засега..
Днешният 7 април е Световен ден на здравето и професионален празник на здравния работник. Това е и повод да обърнем поглед към развитието на медицината и иновациите в нея. От 17 часа в иновационен форум “Джон Атанасов” на София Тех Парк ще се проведе петото издание на поредицата за технологии, бизнес и наука Tech Park Talks ...
" Ние сме пазарът с най-много промоционални етикети . Най-добре е да търсим български яйца и агнешко месо. Конкуренцията и по празниците води до възможност да се намерят продукти на нормални цени, не повишени спекулативно . Пазарът е най-добрият регулатор. Друга тема е веригата от производител до краен купувач", каза още председателят на ДКСБТ. Той..