Тони Иванова - консултант към една от известните български компании за производство на мъжко облекло, представи в "Радиоприемница" тенденциите при обличането на кавалерите за абитуриентския бал. Подготовката на младежите за това събитие също е съпроводена с вълнение и трудности и те също имат своите предпочитания за костюма и за цялостния си вид, така както и момичетата. При съчетаването на визията на дамата и кавалера на бала е достатъчно да се съобрази цвета на ризата, нейн детайл като монограм или бродерия или дори да се помисли за кърпичката, която се поставя в джоба на сакото. Не е нужно да се прекалява с много еднакви цветове и нюанси в тоалетите на двамата, а по-скоро с по-малките детайли.
В момента са актуални костюмите каре. Има различни видове каре, като особено по-приглушеното стои много красиво на мъжа. При такъв костюм може да се сложи както изчистена риза, така и в дискретно рае, но дори се използва комбинацията "каре в каре", при която костюмът е с по-едро каре, а ризата с по-дребно. Не бива, обаче, големината на каретата на костюма и ризата да е еднаква, предупреди Тони Иванова.
Тя разказа също, че предпочитанията на младежите варират от по-спортно-елегантни костюми до смокинги. Някои от момчетата предпочитат да са с дънки или памучни цветни панталони и спортни сака. Други държат на възможно най-изискания стил - смокинг с искрящо бяла риза, папийонка и пояс. Последните са категорични, че това е техният бал и на бал се ходи официално облечен. Най-хубавото е, че на един бал може да се види всичко, посочи консултантът.
В България вече се предлагат много качествени материи за производството на мъжки официални облекла, докато цените са по-достъпни от тези на сходни модели в чужбина. А закъснелите младежи с подготовката за бала все още имат време да си поръчат костюм, но трябва да знаят, че за неговото изработване са необходими най-малко 10 работни дни.
Киноконцерт: Романтичните неволи на Чаплин, Кийтън, Линдер - прожекция с музика на живо. Слушаме Еви Карагеоргу – координатор на събитието: "Това е много специална програма с три неми филма с музика на живо, рядко имаме такава възможност да ги видим" Повече подробности за автора на музиката и други неща, които ще ви заведат на прожекцията - в..
Разказът е на Снежана Маринова - краевед, изследовател на историята на Стара Загора и съавтор на книгата “Мозайка от миналото на Стара Загора”: Къде са секвоите в България? Откъде идват тези в Борисовата градина? Кой е В.В.Попов, чийто постамент за паметник откриваме до секвоите там? "Каква е цената, ако иска един човек като родения в Стара..
Разговорът е със Здравко Петров - урбанист и създател на проекта “Исторически маршрути”: "София никога не е била изостанала, минава през много животи. Била е много различна от това, което можем да си представим - с кьорсокаци и малко черкви, някои, като Света София, превърнати в джамии." Какво е съдържал първия градоустройствен план, кои са..
Прожекции на документалния филм „Скритата красота на Севера“ - повече за филма, заснет с дрон от неговия автор Вивиа Ники: "Северът за моето усещане е много мистично място с изключително много култура, оято е неразкрита." Разказът продължава като филм във филма или като изложба за филма - преценете сами в звуковия файл.
Започва третото издание на „Форум за съвременно изкуство и култура WIDE ARТ“ – за него ни разказва Радослав Механджийски: "Представяме съвременното изкуство през най-различни перспективи. Търсят се пресечни точки между технология и изкуство, психоанализа и изкуство и т.н. Мултижанровите подходи разширяват представите за изкуство." Още за поредното..
Визулен тур в изкуствата – Мария Маринова и Евгения Селвелиева от настоятелството на „Читалище-мечталище“ – на живо в студиото: "Това е гражданска инициатива, която събра съвсем случайно единомишленици. Оказа се, че има страшно много хора, които искат да видят културен хъб, а не прашасали и оставени на командно дишане места. Реално има супермного..
Festeaval – фестивал на чая, представен ни от Илиана Елиас: "Много чай от цял свят, български билки, богата палитра от вкусове - това вече е осма поредна година. Имаше различни събития в различни браншове и в България много чай не се пие - само когато сме болни. Има жажда за култура." Още любопитни неща за чая и културно-образователната им..