Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бони Бонев: В сватбената фотография нямаш право на повторение

За западноевропейците е важен мигът на настоящето

Снимка: личен профил

Във фотоизложбата пред Народния театър представям модерната австрийска сватба, в която задължително има вплетени и елементи на традициите, обясни пред Радио София фотографът Бони Бонев, който преди дни откри своята самостоятелна изложба "Австрийската сватба - традиционна и модерна", посветена на ритуалите, свързани със сватбения ден в различни области на Австрия: Виена, Залцбург, Алпендорф, езерата на Южна Австрия и др.

По думите му сватбата в Австрия е доста по-различна от българската - по-продължителна е: започва в 8 - 9 ч. сутринта и продължава до 3 ч. след полунощ. Определя я не само като емоционална, но и като много релаксираща. "Хората умеят да се забавляват и да преживяват всяка минута от сватбата с максимално чувство за удоволствие, затова че се случва нещо приятно. Нещата никога не се претупват."

Фотографът сподели и какво най-много го е впечатлило: " Не едно, впечатлили са ме много неща. Някои от характерните са силните семейни връзки. Изключително много се почита фамилията. Родителите, бабите и дядовците задължително присъстват на всички снимки."  

Бони Бонев е категоричен, че "сватбената фотография е щастлива фотография, защото в сватбения ден деветдесет и девет процента от хората са позитивно настроени. Освен това в нея има всичко: портрет, пейзаж, репортаж, стрийт, има детайли. Тя никак не е лесна, защото нямаш право на повторение. За западноевропейците е важен мигът, важна е непринудеността и естествеността."

Бони Бонев е инженер по оптоелектроника. Създател на сайта "Фото форум". Организатор и съорганизатор на над 30 изложби в София и страната, както и на редица фестивали. В момента е независим фотограф. Препоръката му към всички, които искат да се занимават с фотография е да се образоват. Да четат много книги, да гледат филми, да слушат музика. С една дума да изграждат богата обща култура, защото единствено интелигентният клиент би платил за картина. Другите биха платили за боядисване на ограда. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Стефан Спасов

Софийски разкази - Стефан Спасов за “Забравената цивилизация“

Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на  Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..

публикувано на 10.05.25 в 16:00
Йерусалим днес

Историята оживява - Хаджиите от Банско, част първа

Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..

публикувано на 10.05.25 в 15:00
Мария Сутич

Адресите на любовта – Мария Сутич, жена-войн от Хвърковатата чета

Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..

публикувано на 10.05.25 в 14:00
Мария Бакалова и Елена Телбис

Силата да продължим след смъртта

„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..

публикувано на 10.05.25 в 11:23
Наско Стаменов

Въпросът е "колко", не толкова "какво"

Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..

публикувано на 10.05.25 в 10:51
Албена Попова и Северина Митева

Всички гледни точки в среда на доверие

Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..

публикувано на 10.05.25 в 09:54
Биляна Савова

Биляна Савова разказва какво не знаем за мозъка

Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..

публикувано на 09.05.25 в 20:13