Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Топ артистите на 2018 в Мюзик Пойнт: Ела Мей

Снимка: ellamai.com

СнимкаБавно темпо, носталгия и елементи на арендби са едни от ключовите характеристики на някои от най-предпочитаните сингли в Америка за 2018-а. Включването в топ 20 на 2018 на Билборд на God’s Plan на Drake, Psycho на Пост Малоун и 21 Савидж, Lucid Dreams на Джус Уорлд и Love Lies на Калид и Нормани е доказателство за меланхоличната тенденция - тенденция, в която основно място зае и 24-годишна лондончанка, която ни покори с неподправена емоция.

Ела Мей е един от топ артистите на Мюзик Пойнт за 2018. Със своята облечена в класно арендби автентичност тя подобри рекорди и зае място в списъка с най-големите пробиви на женски артисти на всички времена. Тя оформя неустоимото си звучене благодарение на Диджей Мъстърд, който я взема под крилото си след неуспешен опит за пробив в родната Великобритания.

Преди четири години Ела се явява на прослушване за Екс Фактор като част от трио, но не впечатлява журито. Не се предава и започва да качва своя музика онайлн. Познатият с работата си с Риана Мъстърд я открива в Инстаграм и я кани в Лос Анджелис, където двамата започват усърдна работа:

„Нищо не видях от Лос Анджелис, само работихме“, си спомня Мей пред Мюзик Уик.

В самото начало, израствайки в южен Лондон, Ела Мей е слушала икони като Лорън Хил, Миси Елиът и Алиша Кийс на фона на обичаната от майка ѝ джаз музика (Ела е кръстена на легендарната Ела Фицджералд).  На 12 се мести в Ню Йорк, където майка ѝ започва работа като преподавател.

Като ученик там Ела поставя пауза на пеенето. Според Билборд Мей става известна като детето с британски акцент, което не обича да му обръщат внимание и което си пада по футбол. Това се променя на церемония по завършване, когато Ела шокира всички с изпълнението си на химна.

След като се връща във Великобритания бъдещата звезда посещава Британския Институт по Музика в Лондон, където пише първата си песен.

В периода 2016-2017 Ела Мей издава няколко мини албума. В единият от тях попада Boo’d Up. Парчето става популярно в социалните мрежи и останалото е история.

Правейки равносметка за пътя си към върха, Ела казва пред Мюзик Уик „Важно е да се възползваш от социалните медии като артист. Всеки е нон-стоп на телефона си, така че приложения като Инстаграм са най-добрите бизнес средства.“

Естествено, умението за боравене със социални мрежи не е достатъчно, необходим е и талант – нещо, което Мей притежава в изобилие. Това може да си проличи от дебютния, кръстен на нея албум. В Ella Mai освен всичко останало, научаваме и за елементите, които оформят певицата. В някои от песните тя взема по една буква от името си и избира дума със същата буква, за да ни разкрие повече за мотивиращите я фактори:

E – Emotion (емоция)
L – Lust (сладострастие)
L – Love (любов)
А – Assertive (отстояваща себе си)
М – Mystery (мистериозна)
А – Aware (долавяща)
I – Inner (представяща вътрешния си свят)

Ела Мей е една от най-обещаващите и автентични звезди в момента. След като подгряваше концерти на наложени в класациите артисти като Келани и Бруно Марс през януари тя ще се отправи на свое собствено турне. 2019-а е и годината, през която може да прибавим към титлата ѝ и „спечелила награда Грами“. Певицата е номинирана за Песен на годината и Най-добра арендби песен на годината.

Подобно постижение ще се включи логично в колекцията ѝ с трофеи от тази година. Boo’d Up e най-дълго задържалата се песен на върха от женски изпълнител това десетилетие в арендби и хип-хип еърплей чарта на Билборд. Мей си спечели място в историята и като първият британски изпълнител достигнал номер едно в американския арендби чарт от 1992-ра насам, когато Лиса Стенсфилд бе на върха.

В същото време, след успеха на Boo’d Up Ела най-накрая влезе в радара на съотечествениците си. В статията от август за Гардиън под заглавие „Ела Мей: британската арендби звезда обичана в Щатите и игнорирана от Великобритания“ тя заяви, че се гордее да представя Обединеното Кралство, но коментира, че музикалната индустрия у дома не знае какво да прави с арендби-то и добави „ако зависеше от Англия, Boo’d Up определено нямаше да е там, където е сега.“

Но през 2018 Ела Мей прескочи границите и се превърна в трансатлантическа звезда – едно безспорно постижение, което е резултат от изпълнения с неподправена емоция и носталгия арендби хит за един обикновен необвързващ младежки романс хит - хит, който спечели сърцата на американците и накара съотечествениците ѝ да я забележат.

Останалите топ артисти на Мюзик Пойнт за 2018:

Дуа Липа

Пост Малоун

Ариана Гранде

Травис Скот

 

След седмица ще ви представим номер едно хитовете на 2018 на Америка и Великобритания, а тази в ефира очаквайте ключовите нови артисти на тази година.
Слушайте Мюзик Пойнт в петък от 8 вечерта и събота от 1 следобед по Радио София.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Маестро Иван Стоянов

Иван Стоянов е носител на Националната награда "Акад. Марин Големинов"

За девета поредна година навръх рождения ден на Марин Големинов (28 септември) в Кюстендил бе връчена Националната награда за принос в музикалния живот на името на изтъкнатия български композитор. По традиция церемонията се провежда в художествената галерия на града, носеща името на друг бележит творец, Владимир Димитров-Майстора. Двамата с..

публикувано на 30.09.24 в 17:35

Да си избереш най-добрия млад солист

Тази вечер в Зала "България" официално ще бъде открит новият сезон на Симфоничния оркестър на Българското национално радио . Музикантите имаха изяви и преди да се вдигне завесата с концерта за Деня на независимостта на България, с който напълниха залата на Националната опера и който беше излъчен в деня на празника по БНТ. За първия концерт..

публикувано на 27.09.24 в 16:22

"Всичко прелива". Етнобарок на Софийски музикални седмици

Етнобарок ще звучи на Софийски музикални седмици. Концертът е съвместен проект: "Единни в многообразието", с Белгийското председателство на ЕС. Ансамбълът включва Алон Сариел – барокова мандолина и лютня, Юрген де Бройн – лютня, Христина Белева - гъдулка за бароков концерт, Калина Андреева – вокал и контрабас, Ана Янкова – вокал, Борислав..

публикувано на 26.09.24 в 13:36

"D2" с Дичо и гости отбелязват 25 г. с концерт в Борисовата градина

25 години е младежка възраст за човека, но за рок група това е дълголетие, което си заслужава да бъде отбелязано не само в музикалните енциклопедии. През 2024 г. група "D2"  показа в много градове не само жизненост, но и много енергия за срещи с публиката, сред която са фенове от не едно поколение. На 10 май 2024 г. бандата зарадва..

публикувано на 10.09.24 в 14:18

"Остава" с нов сингъл, седмица преди големия концерт в Борисовата градина

След като активната и емблематична група "Остава" има нов сингъл, какво друго ни остава, освен да поканим фронтмена Свилен Ноев да го представи и да направи премиерата в ефира на БНР-Радио София? Това наистина се случи в сутрешния блок в контекста на разговора с вокалиста. "Обичам края на лятото и есента. При всяка нова песен се..

публикувано на 04.09.24 в 10:13
Лиъм Галахър

Легендарна група "Oasis "се събира, вече са насрочени концерти за 2025 година

Братята Ноел и Лиъм Галахър потвърдиха, че тяхната легендарна група Oasis ще се събере отново като вече има планирани концерти за 2025 година. Съобщението дойде точно преди 30-ата годишнина от основополагащия дебютен албум на Oasis - Definitely Maybe, издаден на 29 август 1994 г., и 15 години от последното изпълнение на братята заедно преди..

публикувано на 27.08.24 в 12:22
Служебният министър Найден Тодоров

Недостиг на музиканти в държавните оркестри

За недостиг на музиканти в държавните оркестри предупреди министърът на културата Найден Тодоров. В редица филхармонии и опери има чужденци, които обаче работят в България за кратко, с цел да придобият стаж, след което напускат страната, а българските оркестри, заради ниското заплащане, страдат от липса на музиканти.  Найден Тодоров съобщи за..

публикувано на 19.08.24 в 11:05