КНИГА
В 18.30 ч., в Клуб 1 (НДК). ще бъде премиерата на книгата на Явор Милушев “Апокриф за воаяжа на една овца от стадото на пастира“ ще участват проф. Михаил Неделчев, доц. Веселин Методиев и журналистът Георги Тошев.
„Апокриф за воаяжа на една овца от стадото на пастира" е книга с мемоари, обобщения и размисли на Явор Милушев, съпруг на Цветана Манева, с автобиографична основа, но не е традиционната автобиография, макар да е близо 600 страници.
ТЕАТЪР
В Малък градски театър “Зад канала” от 19.00 ч. започва пиесата “Скъпенрикът” по Жан Баптист Молиер. Режисьор е Лилия Абаджиева. Учатват Владимир Пенев, Албена Михова, Антоний Аргиров, Евгени Будинов, Александър Кадиев, Луиза Григорова - Макариев, Весела Бабинова, Иван Петрушинов, Владимир Димитров, Любомир Ковачев.
Пиесата „Скъперникът” е създадена през 1668 година. И днес, почти 350 години по-късно, необузданите пориви на героите са също толкова актуални. Една от най-известните комедии, поставена с много смях, страст и сатира. От сцената блика невероятна и заразяваща енергия - актьорите не спират нито за секунда, забъркват се в комични и трагични каши, борят се един с друг и със себе си (словесно и физически) и не дават миг спокойствие на публиката.
В 19.30 ч. в Театър “Българска армия” започва представлението “Жан и Беатрис” на Карол Фрешет. Режисьор е Бойко Илиев, а участват Елена Петрова, Иван Радоев.
Героите търсят истината за себе си и за другия и като че ли това вече е невъзможно. Има ли истина? Каква е тя? Можем ли да застанем голи пред огледалото на другия? Приказката има ли добър край? Или краят е предизвестен? А може би е просто знак за ново начало? Пътуват Жан (Иван Радоев) и Беатрис (Елена Петрова), един към друг и това Пътуване минава през толкова измислици, илюзии, лъжи, фантазии, че на финала героите се питат: за какво беше всичко това?
В 19.30 ч. в Театър “Азарян” започва постановката “Чамкория” по романа на Милен Русков. Режисьор е Явор Гърдев, сценограф е Светослав Кокалов, а в ролята на Бае Славе участва актьорът Захари Бахаров.
Нова голяма авария ще остави утре без парно и топла вода жителите на девет столични квартала. От "Топлофикация София" съобщиха, че има повреда на магистрален топлопровод на булевард "Цветан Лазаров" в близост до кръстовището с булевард "Христофор Колумб". Засегнати са живеещите в кварталите "Христо Смирненски", "Гео Милев", "Яворов",..
По-малко автобуси ще пътуват по линията София - Кюстендил и обратно поради драстично намалелия брой на пътниците зимата. От 15 февруари до 1 май се намаляват курсовете в почивните дни – събота и неделя. За тези дни вместо 7 курса ще се изпълняват четири, съобщиха от Община Кюстендил. Обследване показало, че през почивните дни някои от..
Националният политехнически музей ще се включи в 14-ото издание на Седмицата на брака. Инициативата се провежда ежегодно в повече от 30 страни по света и има за цел да обедини обществените усилия за насърчаване на брака и традиционните семейни ценности и да помогне на двойките по пътя им към изграждане на успешен брак. Събитието ще се състои на 15..
На 12 и 13 февруари в Американския център на Столичната библиотека ще се проведе форумът "Франц Кафка, Самюъл Бекет и българският театър през последните няколко сезона". Той е посветен на знаменити годишнини на споменатите две важни фигури за развитието на театралния език и на театралната култура в световен мащаб, както и на техния отзвук на..
Тази нощ за 4 часа ще бъде ограничено движението в двете посоки от 30-ти до 47-ми км на автомагистрала „Хемус". Мярката ще е в сила от 0.00 ч. до 4.00 ч. на 12 февруари, съобщават от Агенция „Пътна инфраструктура“. Промяната в организацията на движението е за обособяването на напречни връзки между двете тръби на тунел „Топли дол" при ремонта на..
От 13 до 17 февруари в Перник ще се проведат изследвания на терен с бързи тестове за ХИВ, хепатит В и С и сифилис. Инициативата е на РЗИ и е в рамките на провеждащата се информационна кампания по повод Деня на влюбените, която е под мотото "Предай нататък - любовта, не вируса”. Кампанията е част от втория етап на Националната АНТИСПИН кампания...
България остава сред държавите с високи нива на корупция в публичния сектор, сочи Индексът за възприятие на корупцията за 2024 г., публикуван днес от неправителствената организация "Трансперънси Интернешънъл". С 43 от 100 точки България се нарежда на 76-о място сред 180 страни. Под нас от страните от ЕС е само Унгария - с 41 точки...