Събитието започва на 6 февруари т.г. в литературен клуб „Перото“.
Четирите проведени издания до момента събират над 400 участници, а инициативата се доказва във времето като устойчива. Целта е младежите да усвоят различни нови умения като например как да представят идеята си убедително, как да я защитят и „продадат“ и как да я приложат на практика.
Сред отличените в „Иновация в действие“ проекти през годините има идеи за детски площадки от нерециклирани и отпадъчни материали, многоцветен филц от рециклиран полиестер и вълна, платформа за комуникация между земеделци и пчелари, когато предстои третиране на културите, както и иновативни начини за намаляване на текстилните отпадъци.На призовите места са били също така проекти за енергийна независимост на сгради, публични събития за популяризиране на изкуство от отпадъчни материали, програма за личностно развитие на деца в риск чрез изработване на изделия от винил, използван преди това за рекламни материали, проект за изграждане на образователни пъзел стаи в училищата за представяне на учебния материал по интерактивен и забавен за децата начин и дори интерактивен мобилен музей, в който изложбите се представят чрез миксирана и виртуална реалност.
С участието си в Академията, вие имате възможност да подкрепите благородни каузи, за които вярвате, че най-много имат нужда от съдействие. Още при кандидатстването си, всеки ще може да посочи проекта, който иска да подпомогне, а като част от панела „Взимане на решения“, ще може да защити избора си. Идеята е вие да изберете тези каузи, които според вас най-много заслужават подкрепа. Всеки, който се включи в работилниците и заяви ангажимента си за участие, ще може като част от обучението си да защити каузата, която смята, че трябва да се подкрепи. Събраната сума от заплатената такса, ще бъде разпределена към благотворителните идеи, които получат най-голяма подкрепа в рамките на обучението.
Чуйте повече по темата.Разговорите са с Еди Емирян - един от стожерите на "Хоризонт" и с Милен Димитров - редактор в Дирекция “Дигитални програми”, направление “Интернет портал” на Българското национално радио. Също така Милен работи към Златния фонд на Радиото. И, разбира се, по-младите от нас го познаваме, като постоянен лектор в БНР Академията, създадена с методическа и..
Курубаглар, Лозеница, Лозенец - трансформациите в името са не по-малки от трансформациите на мястото: В първата част се срещаме с "оазиса в степната равнина" по разказ на Вазов от края на 19 век. Защо е била пренебрегната и кога се правят първите стъпки за "охубявяването" ѝ? Слушаме и спомени на Иван Венедиков за държавната и общинска политика,..
В "Адресите на любовта" припомняме за един от най-големите цигулкови виртуози на ХХ век, който умира беден и самотен, непознал любов и женска ласка. Един от редките случаи, в които разказваме анти-любовна история. Навремето наричали Васко Абаджиев гениален, но странен. Днес биха го описали с модерното определение „от аутистичния спектър“...
Ана Андреу Бакеро гостува в България с дебютния си исторически роман „Принцесата от Бухенвалд“ – печалната история на Мафалда Савойска, сестра на Царица Йоанна Българска. Събеседник ни е Деметра Димитрова, редактор на романа: "Тайно се надявахме тя да дойде, имахме интересен диалог с читателите. Инициативата дойде от Институт "Сервантес"...
Лечение чрез хипноза – митове и легенди. Гост по темата е Екатерина Цанова: психолог, който работи с Позитивна психотерапия и Хипнотерапия при паник атаки, повишена тревожност, страхове, фобии, безсъние, депресивни състояния, обсесивно-компулсивно разстройство, хранителни разстройства, житейски кризи и др.: "Хипнозата е състояние на контролиран..
Започва 29-то издание на София Филм Фест – представя ни го основателят, самият Стефан Китанов: "Особено забележително е присъствието на българския филм - около 60 от 180-те филма са български. Почти 50 са премиерни, Важно е да гледаме българското кино в контекст, да сравним филмите помежду им и със световни. Темите са многообразни - от исторически до..
Започва Мисия „Стани инженер изобретател в Музейко“ – в нея ни въвеждат Александра Димитрова и Валентина Венкова: "Децата учат чрез играта, чрез преживявания. Така усвояват нови знания много лесно. Активират се всички видове интелигентност. С днешните работилници даваме възможност да се докоснат до различни професии, да влязат в обувките на..