Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

При обработени 61% протоколи в РИК

Пет партии изпращат депутати в Европейския парламент

Пет партии ще изпратят свои представители в Европейския парламент (ЕП).

При обработени 61,24% от протоколите на секционните комисии ГЕРБ получава 30,77 процента от гласовете. Това показва справка на сайта на Централната избирателна комисия (ЦИК). БСП е с резултат от 25,01%, ДПС - 13,73%, а ВМРО - с 8,06%. За "Демократична България" са гласували 6,9% от избирателите на провелите се вчера у нас европейски избори.

След тях се нареждат партия „Воля“ – 3,55%, независимият кандидат Десислава Иванчева, издигната от инициативен комитет - 1,70%, независимият кандидат Минчо Христов - 1,27%, „Патриоти за Валери Симеонов“ - 1,26%, „Път на младите“ (НДСВ и „Новото време“ - 1,22%, „Атака“ - 1,15% и „Възраждане“ - също 1,15%.

Очаква се до края на деня или най-късно утре да бъдат обработени всички данни от районните избирателни комисии, съобщи в предаването "Преди всички" говорителят на Централната избирателна комисия Александър Андреев.

Окончателните резултати трябва да бъдат обявени в 5-дневен срок след изборите, уточни още Александър Андреев. По думите му, изборният ден е преминал спокойно.

Приключи приемането на секционните протоколи в 25 секция в зала Арена Армеец, съобщи председателят Виолета Петрова. Работа приключва и другата секция в зала Арена Армеец с номер 24. Обстановката във и около залата е спокойна, членовете на секционните комисии, които последни са предали изборните си книжа, се извозват по домовете си.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Още по темата

ГЕРБ печели изборите за Европарламент, 5 партии минават бариерата

Пет политически сили ще изпратят депутати в Европейския парламент, сочат данните на агенция „Галъп интернешънъл“ от паралелно преброяване на 100 процента на извадката им от протоколите. ГЕРБ получава 29,8%, а БСП – 24,2%, а след тях се..

обновено на 27.05.19 в 00:07
ВИЖТЕ ОЩЕ

Съдът отменя реформата за платеното паркиране в София

Административният съд на София-град е определил за нищожно решението на Столичния общински съвет, с което се увеличават таксите за синята и зелената зона за паркиране и се разширяват териториите им. С това се прекратява реформата за паркирането в..

публикувано на 27.11.25 в 19:10

София следи нискоемисионната зона със 180 камери

Нискоемисионната зона за автомобили в София отново влиза в сила от 1 декември и ще важи до 28 февруари 2026 година.  За разлика от предходните две години, през този сезон забраната обхваща освен “малкия ринг” и по-широк териториален обхват - т.нар...

публикувано на 27.11.25 в 17:47
На 10 май 2025 г. Джирото ще премине през столицата ни.

София приема етап от Обиколката на Италия

Обиколката на Италия е второто най-голямо и най-престижно състезание в света на колоезденето. 109-ото издание на надпреварата ще стартира на 8 май 2026 г. в Несебър и ще премине през Бургас, Велико Търново и Пловдив, а на 10 май София ще бъде домакин на..

публикувано на 27.11.25 в 14:57

Все още не е ясен броят на задържаните след снощния протест в София

Към момента няма информация за броя на задържаните по време на вчерашния протест пред парламента срещу проекта за бюджет. Около полунощ група протестиращи се опитаха да преградят булевард "Дондуков" с кофи за смет и да спрат лек автомобил, който..

публикувано на 27.11.25 в 11:32

Оттеглят Бюджет 2026 за преработка

Проектобюджетът за 2026 година ще бъде оттеглен и преработен. Това обяви пред журналисти лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов. "Колко пъти пред вас казах, че този бюджет не ми харесва. Така, и затова, след малко, премиерът и домсъвета, както го..

публикувано на 27.11.25 в 10:10

СОС гласува новата структура на Общината

Столичният общински съвет ще гласува днес новата структура на Столичната община. На предишното заседание предложението на кмета Васил Терзиев не беше прието. Предвижда се София да има трима нови зам.- кметове  - по Градоустройство, по Сигурност и..

публикувано на 27.11.25 в 09:42

Приютът за кучета в Перник вече има нова амбулатория

С нова и оборудвана с модерна апаратура амбулатория разполага Общинският приют за безстопанствени кучета в Перник. Част от оборудването е закупено със средства от общината, а друга част - с дарения. Амбулаторията е изградена в изцяло нова сграда. Тя е..

публикувано на 27.11.25 в 08:13