Този вопъл сигурно отправят милиони момичета и момчета навсякъде по света всяка вечер. Най-вероятно се случва и на хора от различни възрасти. Някак си така да се подредят звездите, че да придобият инфлуенсърското звание веднага и завинаги. Тази въпросна известност и влияние изглеждат доста по-достъпни за „обикновените хора“ в социалните мрежи. Ако се снимаш, отправяш послания и си постоянен в това, вече стоиш на крачка от хилядите харесвания и масово одобрение и внимание.
Дотук добре. Като се замислим и преди, и сега е имало хора, които са известни, защото са известни. И те са давали всичко от себе си, за да получат звездния статут. Участвали са в риалити формати, търсили са правилните известни партньори, събличали са се, обличали са се по странен начин, само и само да се влеят в информационния поток.
Да влезем в детайл обаче, що е то инфлуенсър и какво прави той/тя, за да бъдат следвани от хиляди последователи. Започнахте да четете една идея по-внимателно, нали?
Е, сега, ако знаехме универсалната форма на инста успеха, Дневникът и аз покрай него, щяхме да бъдем мега инфлуенсъри и да тънем в разкош. За да не ви разочаровам напълно, че съвсем сте си загубили времето в четене досега, ще извадя напред два типа инфлуенсъри, като при втория ще бъда една идея по-описателна. Уточнявам два типа, защото има много и различни хора, които са придобили популярност. Аз лично следвам такива чисти таланти в лицето на някои влогъри, които са ми оправяли милион пъти настроението с невъобразимо доброто си съдържание, че ще съм им фенка до гроб. Локално и глобално. Такъв пример за мен е Кейси Нейстат, благодарение на чийто всекидневен влог и изумителен визуален подход съм се забавлявала и съм опознавала Ню Йорк.
А когато става дума за известни хора, успешни в професиите си: певци, актьори, тв водещи, модели, които така или иначе трупат фен база, е напълно възможно, това да се пренесе и в социалните им мрежи, и съответно да бъдат и там лидери на мнение. Ако им се отдава, разбира се. Намерят правилния тон на общуване и владеят публиките с представеното съдържание, защото резонно могат и брутално да се излагат.
По-интересно е, когато човек разработи сам социалния си профил и стъпил на тази база, стане интересен за повече хора. Избере точния визуален код, формулира посланията и таргетира успешно. Разбира се, винаги може да бъде русо, слабо момиче, с големи очи, което пуска снимки с хаштагове #секси, #блонди, #бомба. И аз лично го адмирирам, разнообразието на видовете крепи световния баланс.
Докато всъщност светът на рекламата се е втренчил в инстакуинс и разчита на тях, защото именно те продават най-добре. Чайове са отслабване от слаби момичета, уреди, които много ви трябват в ежедневието: пулверизатор, йонизатор, електрожен, козметика – всякаква за всичко, магическа най-вече… и така схванахте посоката.
Трябва да отбележим, че тези хора се трудят усърдно. В смисъл снимат се по цял ден, мислят и/или копират послания отвсякъде. Ако са достатъчно умни, имат хора, които да им проверяват правописа и хода на мисълта.
Знаете, че в Дневника често си разказваме истории, ето ви една такава:
Разговор между инфлунсърки, които след като часове наред сториха, тоест пускаха кратки видеа в инстагарам, които седят 24 часа, и това трябва да се прави всекидневно, защото иначе те няма, (само)снимаха се, накрая едната въздъхна на другата:
- Ох, а пък моят ме моли тази година наистина да си починем…
Другата се включва рязко:
- Е, да, де, нали ще ходите на Сейшелите?!?
- Да, но той не иска да се снимаме там постоянно, нито него, нито мен… Просто да си седим така. Представяш ли си каква скука?
Аз също обичам да (се) снимам, приятели. Още от малка е така. Спомням си как в 7-и клас с една приятелка, направихме римейк на всички снимка на Спайс гърлс, на които бяхме попаднали, на всяка една от тях, и наподобявайки техните оутфити, дадохме начало на един ужасно дълъг снимачен ден. После изкарахме снимките на хартия и си направихме албумче, което прелиствахме в захлас, като пропускаме набързо снимките, на които сме заспали, размазани и прочие…
Това са напълно нормални неща. Но когато близък човек ти сподели, че иска да си почине от подобен тип поведение, със сигурност трябва да се замислиш докъде си стигнал и за какво…
Първо се развива някаква ексхибиционистична зависимост, от която никой от обкръжението не е длъжен да става част. Второ, с визуална култура и правилните филтри и програми за обработка всеки може да изглежда феноменално за Инста, повтарям всеки, а на живо да го подминават като малка гара.
Трето, няма как да си инфлуенсър цял живот, защото резонно ще бъдеш избутан от другите желаещи на поточната линия. Това е бърза индустрия.
И накрая, в този измислен и подреден от вас свят, е възможно да загубите две от най-важните неща, свързвани с неподправеното щастие, да сте спонтанни и да изживявате момента.
Дали си струва?
Повече от 20 екипа извършват текущи ремонти по пътните платна и тротоари в София - фрезоване, почистване и асфалтови дейности върху пътните настилки, както и обновяване на тротоарите, съобщиха от Столичната община. От днес започва ремонт на отделни неравности по основни и локални платна на бул. "Скобелев" в участъка от кръстовището "Петте..
Все по-често през летните месеци се отправяме на почивка и в чужбина. Важно е, когато я предприемаме, да сме организирани и предпазливи, защото винаги нещо може да се обърка. Една от защитите при пътуване извън страната е именно застраховката. Какво представлява и какво включва една такава полица, колко може да ни струва тя, какви са..
България е на 61-во място по щедрост в света, а българите са склонни да подценяват своята щедрост , сочи Световният доклад за дарителството ‘2025 (World Giving Report ‘2025) - представително проучване на британската фондация КАФ (CAF), което обхваща повече от 50 000 души в 101 държави. У нас Фондация BCause заедно с КАФ е..
Столичният общински съвет (СОС) малко изненадващо одобри доклада, с който се позволява завършването на бул. "Тодор Каблешков" . Той се внася за втори път за гласуване, като ресорната комисия по архитектура даде отрицателно становище по казуса. Според несъгласните със заложените изменения в подробния устройствен план, които ще позволят да се..
"Вещицата Мара и Проклятието на Абоминус" е първият издаден комикс на илюстраторката Цвета Петрова и ни разказва една история за приятелство, приключения, семейство, и какво става, когато нещата се объркат. "Мара всъщност е базирана на моя приятелка, която се казва Мара и даже и визуално наподобява нея. Този герой е създаден преди доста време, преди..
В предаването "Добър вечер, София" гостува младият, драматург и сценарист – Нера Бойкова , която завършва специалност “Кино и телевизия“ в Нов Български университет и вече работи в няколко кино и телевизионни продукции. Нера Бойкова разказа как творческия път който избира я превръща в човек на изкуството, решавайки да се реализира на..
Какво е състоянието на сградния фонд в столицата от гледна точка на безопасността при земетресение, обяснява в БНР- Радио София инж. Георги Кордов . “Считам, че едропанелните жилищни сгради са добри сгради от конструктивна гледна точка. За времето, когато са проектирани и построени, са спазвани абсолютно всички нормативни документи. Мога да кажа дори,..