Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нов документален филм показва Ванга като човек и феномен

Кадър от филма
Нов, документален филм за Ванга ще бъде прожектиран единствено на 19 юни в Зала 1 на НДК.

Режисьор на Ванга човек и феномен е Стоян Петров. Всъщност, наистина е любопитно да видим в 70 минути световноизвестната пророчица и като феномен (каквато е според многобройните разкази за нея), и като човек.

Филмът проследява разказите на свещеника, който дава последно причастие на Ванга, племенника, който показва къде е родена и кръстена, прессекретарят на Борис Елцин и известен журналист Сергей Медведев, президента на Световната шахматна федерация Кирсан Илюмжинов, както и тези на множество свидетели на глобалните предсказания на пророчицата.

Ванга говори с гласа на Бог. Тайната на пророците е в умението да слушат този глас. Душата на Ванга ни учи и днес на любов, справедливост и истина. Тези чувства градят основата на душата на всеки пророк плюс и една малка част от много специфичен магнетизъм, отбелязват организаторите на прожекцията.

Кинопремиерата ще бъде съпътствана и с музикални изпълнения, които са били любими на Ванга. Ще ги изпее Илия Луков, който също се е виждал с ясновидката.

Във филма очевидци и близки до Ванга споделиха неща, които до този момент на са казвали - подчерта пред Радио София Стоян Петров - режисьор и сценарист на филма, - за предсказания, за структурата на времето и вселената.
Самият Стоян Петров се е срещал с Ванга нееднократно и по думите му е държал тази информация повече от 20 години. И е сигурен, че за нея ще има още книги и филми.

Чуйте подробности от Стоян Петров.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 10.03.25: Ролята на едноличен жандарм е прекалено скъпа и трудна дори и за САЩ

В започващата седмица на март коментаторната двойка на "Форум" е в състав Георги Еленков и Марин Трошанов. Провокирани от водещия Лъчезар Христов, двамата събеседници разсъждаваха на следните теми: ЦИК връща изборните протоколи на Конституционния съд. Политическата ситуация в страната при миналите и бъдещи избори. "Тръмп е динамичен..

публикувано на 10.03.25 в 18:56

До Великден Община Самоков ще е почистена и измита

Започна пролетното почистване в Самоков. Първо ще бъде почистена централната градска част, основните улици и булеварди. На по-късен етап служители на общината ще почистят и по-малките улици. След снежния период се почистват тротоари, паркове и градини, улиците, разясни пред БНР-Радио София кметът на общината инж. Ангел Джоргов. Целта е..

публикувано на 10.03.25 в 17:25
Боряна Маринкова

Разнообразието на лекарства у нас се отразява добре на икономиката, пациентите и на европейския ни имидж

Над 2200 сигнала са постъпили на мобилното приложение "Намери своето лекарство" , което Българската асоциация на търговците на едро и дребно с лекарства (БАТЕДЛ) и Българската асоциация за развитие на паралелната търговия (БАРПТЛ) представиха за първи път през март 2024. Това сочат данните от регистъра на двете организации след 11 месеца..

публикувано на 10.03.25 в 16:50

13-и Международен фото фестивал-биенале"Фодар" отбелязва 25 години

13-ият Международен фото фестивал-биенале "Фодар" , утвърдил се като  престижен форум на съвременната фотография – отбелязва 25 години от първото си издание през 1999 с конкурс, изложба и теоретичен семинар. Тази година той се провежда под мотото "Фотографската реалност". С всяко поредно издание “Фодар“ продължава да..

публикувано на 10.03.25 в 16:13

Палатков лагер разпъват протестиращи пред здравното министерство

Работещи в здравеопазването излизат на протестен палатков лагер пред Министерството на здравеопазването тази сряда - 12 март, съобщиха от Национален синдикат "Защита" . Медиците настояват за увеличение на трудовите възнаграждения с 20% на заетите в сферата на здравеопазването и повече пари за храна - за работна смяна сумата да стане 10..

публикувано на 10.03.25 в 15:44

Най-новите творби на Камен Старчев в изложбата "Влошаване на времето"

Най-новите творби на художника Камен Старчев са изложени в Софийския арсенал – Музей за съвременно изкуство до 13 април. Изложбата "Влошаване на времето“ е с произведения в характерния маниер на работа на Камен Старчев от последните години - голямоформатни композиции от графични геометрични елементи, които изграждат моментни състояния на време и..

публикувано на 10.03.25 в 15:04

Обновяват осветлението и охранителната система на парка "Заимов" с близо 900 хил. лева

Започва цялостен ремонт и подмяна на системата за алейно осветление на парка  "Заимов". Общата стойност на инвестицията в новата осветителна система на парка е 893 937 лв. с ДДС. Едно от най-значимите подобрения е вкопаването на близо 4 км захранващи кабели под земята, което ще ограничи риска от аварии и инциденти при лошо време и ще подобри..

публикувано на 10.03.25 в 14:30