Ефирни телефони: 02 963 56 50 и 02 963 56 80
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ремонтират разрушения тротоар на ул. "Атанас Далчев"

Тази седмица с екипа на предаването ни „Вашият глас“ се свърза слушател на Радио София, който ни разказа, че част от тротоара на ул. „Атанас Далчев“, в столичния квартал „Изток“, е в доста лошо състояние, плочите са изпочупени, а заради паркиращите автомобили са се образували дупки.

Нашият слушател посочи и още един проблем в квартала – една от обслужващите улици, намираща се между ул. „Фредерик Жолио-Кюри“ и ул. „Чарлз Дарвин“, при дъжд се превръща в малко езеро, а откакто там е започнал строеж, нещата са се влошили.

Ние се обърнахме към арх. Пеловска, зам.-кмет на район "Изгрев", за да разберем дали предстои ремонт на тротоара на ул. „Атанас Далчев“ и как ще бъде разрешен проблемът с наводняването на обслужващата улица при строежа на ул. „Фредерик Жолио-Кюри“.

Архитект Пеловска обясни, че участъкът на ул. „Атанас Далчев“, който е в близост до бул. „Цариградско шосе“, наистина е в много лошо състояние и там ще бъдат необходими по-сериозни ремонти с оздравяване на земната основа. Участъкът е обследван и заложен в тазгодишната програма за ремонт, който, обясни арх. Пеловска, ще бъде извършен съвсем скоро.

Колкото до обслужващата улица при ул. „Фредерик Жолио-Кюри“, арх Пеловска обясни, че още при изграждането ѝ не е било проектирано водоотвеждане на повърхностите води и там не е имало дъждоприемна шахта. През 2013 г. администрацията е решила проблема с изливането на повърхностните води в основите на прилежащия жилищен блок. Нещата, обаче, се влошават заради строежа на сградата, но по договор инвеститорът е длъжен да възстанови цялата засегната инфраструктура във вида, в който е била, след като приключат строителните дейности. Според арх. Пеловска в много от случаите резултатите дори са по-добри, отколкото са били преди това. Тя помоли за малко търпение и посочи, че се очаква строителните дейност също скоро да приключат.

Цялото предаване - чуйте в звуковия файл.

Ако и вие имате нерешен проблем с институциите в София и не знаете към кого да се обърнете, потърсете ни във фейсбук страницата на Радио София, на имейл glas@bnr.bg, както и на телефон 02/ 93 36 200. Не забравяйте да оставите име и телефон за контакт. Ние ще се свържем с вас.

Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Бъдете наши приятели във Facebook, следвайте ни и в Instagram. За да научавате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

"Форум", 04.02.25: Да говориш за еврото или да убеждаваш "За" еврото

Седмицата на "Форум" продължава с мненията на актуалните коментатори по следните теми: Правителство и опозиция – твърди различия и плаващи мнозинств а. Сформирането на редовния кабинет се прие от хората с въздишка и резерви и закономерно не се ползва с традиционния гратисен толеранс. На фона на протести в страни на Балканите, у нас – плахи и..

публикувано на 04.02.25 в 18:45

Дадоха старт на Националната кампания "Предай доброто!"

С дискусия за ползата от доброволчеството, регулиране на дейността, чрез приемането на Закон за насърчаване на доброволчеството, и споделяне на личен пример, бе даден старт на инициативата "Предай доброто!". Предстои да бъдат проведени и обучения сред млади хора в цялата страна, за да придобият нужните знания и умения, с които да бъдат в полза на..

публикувано на 04.02.25 в 18:19
Атанас Димитров

Хотелиерите и ресторантьорите настояват за запазване на диференцираната ставка на ДДС

Представители на бизнеса изложиха доводите си в Кюстендил срещу повишаване на косвения ДДС на заведенията за обществено хранене и развлечение. Според тях е време политиците да чуят гласа на местния бизнес. От бранша настояват за запазване на диференцираната ставка на ДДС. Според тях това е изключително важно за потребителите, за..

публикувано на 04.02.25 в 17:43
Сцена от комедията

Постановката "И верният отговор е..." на режисьора Мартин Каров и с музиката на Свилен Ноев тръгва из страната

Разговор за театър, музика и верни отговори с актрисата Луиза Григорова-Макариев , която е в главната роля на спектакъла “И верният отговор е…“ на режисьора Мартин Каров. Една изневяра, трима пламенни перничани, любим отбор и една мечта, събрани на едно място, с обещание за много смях и неочакван край . В главните герои Деси, Оги и Славка се..

публикувано на 04.02.25 в 17:05

Адв. Мария Петрова: Преди интервенция се информирайте кой ще я извърши

В цялата страна започнаха извънредни проверки за нерегламентирани медицински услуги в сферата на естетичната медицина, след зачестилите случаи на пострадали жени след поставяне на ботокс. Прокуратурата също се самосезира след медийните публикации за жени, потърсили медицинска помощ след козметична процедура, при която им е бил поставен..

публикувано на 04.02.25 в 16:47

Свами Тиртха: Ако сме удовлетворени от това, което имаме, липсва мотивация за промени

Пътеводител. Така издателите наричат сборника с 366 медитации, обединени под заглавието "Черната книга – медитации за всеки ден" . Всъщност книгата, поне корицата на български, не е черна. Авторът ѝ Свами Тиртха е индолог, роден с името Geza Racs през 1959 г. в Будапеща. В продължение на 15 години изнася лекции по санскрит и..

публикувано на 04.02.25 в 16:10

Да се увеличи месечната необлагаема сума за ваучерите за храна, настояват от бранша

Подробности можете да чуете в звуковия файл. 

публикувано на 04.02.25 в 15:48