Много млади хора от Пернишкия регион работят упорито в сектора "Животновъдство" и успешно се справят с проблемите. Затова и е много важно да им бъде оказвана подкрепа от всички институции, за да бъде запазено развитието на животновъдството. Радостно е, че много хора поемат по този път, поемайки щафетата от родителите си, добави Синапов
Повече от 13 области в България участват в "Обединени български животновъди" и това обединение не е само идейно, но и като дейност, която може да е в полза на всички, изтъкна на свой ред зам.-председателят на организацията Юлия Куюмджийска:
Съдействаме за разпространението на българските продукти, участваме в работни групи към Министерството на земеделието, храните и горите, съдействие при работата с областните структури на Държавен фонд "Земеделие". Обединението оказва помощ на фермерите не само по Програмата за развитие на селските райони, но и при изготвянето на заявленията за подпомагане по директните плащания - и на площ, и за животни.
Куюмджийска отбеляза, че вече има немалко добри примери на млади семейства, които произвеждат сами млечни продукти с високо качество.
По-подробно за развитието на българското животновъдство - в интервюто на Лили Големинова с Бойко Синапов и Юлия Куюмджийска.
Последвайте Радио София и в Instagram. Харесайте и страницата ни във Facebook.
Културното наследство между 1944 и 1989 е обект на страницата на Стефан Спасов " Забравената цивилизация ": "Избрах втората половина на 20 век, защото не се обръща много внимание към нея. Началото ми бе любителско, само снимах и публикувах. Постепенно това се разви сериозно, опитах се да се свързвам с авторите на произведения, на архитекти на..
Разговорът е с изследователите и генеалози Светлана Дяконова - Арсен - потомка на голям род от Банско и секретар на Българската генеалогична федерация “Родознание” и Ивелин Любенов - индивидуален член на Българската генеалогична федерация ‘Родознание”: "В научната статия на израелските учени Майкъл Чернин и Шай Халеви от Израелската служба за..
Въпреки, че паметта ѝ е почетена с паметници в Белово и родния ѝ Пазарджик, днес малцина знаят името на Мария Сутич – единствената жена в Хвърковатата чета на Георги Бенковски, станала поборничка от любов. Тя и съпругът ѝ, далматинецът Иван Сутич, служител на Барон-Хиршовата железница са младоженци, но когато той решава да се присъедини към..
„Това, което остава“ на Димитрис Георгиев тръгва с гала премиера: "Вдъхнови ме нещо много трагично. В съзнанието ми остана конкретната песен, която вървеше по времето на катастрофата, в която загина баща ми, аз също бях там. В началото това бе първа сцена, проследяваме последствията от един трагичен инцидент. Беше неизбежно да надградим сценария, той..
Вкус: наука за храненето – събитие от Ratio. Какво означава „вкус“? Как го възприемаме, как се променя и какво влияние има той върху начина, по който се храним? Гост – Наско Стаменов, учител в НПГМ, част от "Корпус за бързо гърмене": "Когато човек види, че нещо се случва, нормално е да се запита защо се случва така. Имаме невронна връзка,..
Какво е фасилитиране и как да го правим успешно. На тази тема ще говори Давид Бийота - създател на метода на компаса. За всички, които се интересуват от динамиката в група и искат да водят, обучават и управляват групи от хора. Албена Попова, Сашка Витанова и Северина Митева ни говорят за фасилитирането: "Думата не намери подходящ еквивалент на..
Биляна Савова извървява дълъг път между план “2В” и план “Да бъда”. “Много интересно как изобщо се появи в живота ми цялата тази концепция за план “Да бъда””, разказва тя и се връща към датата 30 май, когато се отбелязва Денят на хората, които живеят с диагнозата “Множествена склероза”. “Идеята е първо да погледнеш към себе си и да си дадеш сметка..