Главната идея на това пространство е безплатно тинейджърите да се провокират, да творят и да създават нещо хубаво. Знаете колко е трудно всичко в днешните времена и ние се стараем да го направим една идея по-лесно за децата. Да има кой да им обърне внимание, да им чуе проблемите, да им помогне в това, което искат да правят, и да развиваме тези ценности, които липсват в обществото.
Деян закърпва дупките в обществото. Лекува болните му места. Бори предразсъдъците в закърнелите съзнания. Прави го единствено, за да е в полза на децата. На стотици малчугани, които избират "Трап" пространството, пред десетки други места за събиране и забавления в София. Деян работи на три места, за да плаща наема на помещенията. Свободно време няма, но такова за смислени дела има. Мотивиран е достатъчно от собствените си мечти и затова не се отказва лесно. А трудности има безброй... Но пространството, в което влага почти цялата си енергия, днес е променено - обновено е. Децата са щастливи. Дните им там смислени.
Деян Янков дава независимост на децата. Прави го като едновременно с това се грижи за тяхната сигурност. И ще продължава, докато не види пространството завършено. И така, със скромност и много труд, той и помощниците му успяват да организират почти всичко, от което днешната младеж се интересува и вдъхновява. Правят и така, че младежите започват да вярват повече в себе си и да се превръщат в главна действаща и градивна сила. Деян и всички покрай него са настоящето. За тях Пътят през 2019 е широко открит, a посоката е същата - напред и нагоре.
Снежана Маринова за новото издание на книгата ѝ " Мозайка от миналото на Стара Загора ", чиято софийско представяне предстои: "Много теми останаха извън първото издание. Допълнихме го с 11 нови. За съжаление опожаряването на града в 1877 засяга и архивите. Оцелява само това, което е било извън града. Сега можем да обменяме с колегите дигитални копия,..
Гвардейският оркестър на България е първото музикално формирование в България, осъществил и първите записи в различни жанрове, които ще чуем тук. Историята на оркестъра е описана в книгата на д-р Галя Грозданова-Радева, тук е и Стефани Михайлова, съдействаща за съставянето и представянето на книгата:
Преводачката и журналистка Вера Балабанова е последната жена в живота на поета-символист Теодор Траянов. Тя остава с него до кончината му, въпреки че той редовно я води на гроба на голямата си любов, актрисата Дора Дюстабанова, и казва че иска да бъде положен до нея. Писателят признава пред своята Вера: „Не съм носил добро на жените, не съм…“..
От двора на БНР търсим 10 градски съкровища в интерактивната градска игра. Трудни ли са местата, които трябва да бъдат открити? С нас е и водещата в "Легендите на София" Магдалена Гигова. Нейна е идеята участниците да си включат крачкомерите и да не тичат, за да не се объркат с участниците в маратона.
Отличителна черта на най-стария музикален фестивал у нас – „Варненско лято“ е международния симпозиум , който за шеста поредна година събира изтъкнати европейски музиколози в морската ни столица със специално подготвени доклади. Досегашният път на темите, провокирали създаването на доклади минава през теми като „ Творческият процес през погледа..
В последния работен ден от седмицата, темите от деня в предаването "Форум“ коментираха политическият анализатор и преподавател в НБУ Любомир Стефанов и Пламен Димитров от Българското геополитичиско дружество. Заедно с водещия Лъчезар Христов, се спряха на следните теми: - Политически обзор на седмицата - кризата с боклука и последствията след..
Преди седмица жителите на Белица излязоха на протест заради състоянието на пътищата в района. Пътната отсечка с дължина над 63 км свързва Софийска с Пазарджишка област, като е и най-пряката връзка между столицата и град Панагюрище. Освен това пътят свързва няколко села в района с по-големите населени места. По думите на шофьори и живеещи..