Най-честите пътни инциденти в страната ни се случват по първокласни и второкласни пътища.
Трябва се даде гласност на проблема, а обществото да не се страхува да каже, че трябва да имаме подходяща поддръжка на пътищата и да не се чака някой да умре, за да се променят нещата, казва Майк Дрезнес, вицепрезидент на Международната пътна федерация.
“Няма лесно решение за пътната безопасност.
Все пак всичко се свежда до нуждата от средства. Откъде ще откриете пари за поддръжка? Има много начини за набавяне на нужните средства, но хората не се възползват от тези възможности. Например банките са добър източник на пари, застрахователните компании, частния бизнес и големите международни производители и доставчици на услуги харчат милиони долари годишно за кампании по пътна безопасност. Ключът е одиторите по безопасност да изготвят адекватен анализ на ползите.
Ако представите този анализ пред компаниите и какви пари ще са нужни за постигането на целите, почти сигурно е, че ще намерите необходимите средства. Дори простите неща, като паркирането могат да ви осигурят нужните средства за подобряване на пътната безопасност.
Чуйте цялото интервю в звуковия файл.
Представяме новата книга на Здравко Петров "Още исторически маршрути: София": "Продължаваме идеята на първата книга за разпознаване историята чрез сградата. Но във втората откриваме нови истории, които не са били писани досега. Когато откриеш нов детайл в архивите или в стар вестник е най-вълнуващото, а в тази книга има доста такива находки. Доста..
Всеки път, когато отиваме от центъра до гарата, минаваме през Халите или се отбиваме в църквата "Света Неделя", вървим по столичния булевард "Мария Луиза", без да се замисляме за личността на първата ни княгиня след освобождението от турско робство. Тя живее само шест години в България, през които се опитва да научи повече за новата си..
Хиляди българи преди четвърт век се обединяват в искането си да остане Родопската теснолинейка. Преди 11 години едно тогава 20-годишно момче, Кристиан Ваклинов успява и вече сме в навечерието на излизането на книгата му, посветена на Родопската теснолинейка. Ето го пред микрофона на фена на теснолинейката и автор на поредицата Боян Бочев: "На 1..
Мобилното студио на Радиокафе е от фестивала "Мелба дизайн" - международен форум за графичен дизайн. Първи гости са Бояна Гяурова и Адрияна Андреева от студио "Комплект": "Участвам с изложба и разказвам за процесите в работата си в областта на промишления дизайн, имам собствено студио за мода. Очарован съм от връзките между усещания, материал,..
В петък, темите от деня в предаването "Форум", коментира Пламен Димитров от Българско геополитическо дружество. Заедно с водещия Лъчезар Христов, се спряха на следните теми: - Зохран Мамдани – най-младият кмет в историята на Ню Йорк, първият мюсюлманин, леви послания и екип съставен само от жени. - След месеци на заплахи и пазарлъци изглежда, че..
Ученици от Природоматематическата гимназия "Христо Смирненски“ в Перник затвърдиха още повече усилията си в изграждането на по-пълноценен и здравословен живот за себе си и своите връстници. След като се обединиха в ученическа мрежа, чрез която достигнаха до други деца и подрастващи, за да развият знания и умения в областта на екологията,..
Готов е проектът за спортна площадка за практикуване на колоездене и ролкови спортове - пъмп трак площадка, която попада в обхвата на бъдещия парк в столичния квартал “Младост 3”. Столичната община публикува 3D визуализациите на проекта. Решението залага на модерен облик, със съвременни технологии и устойчиви материали, които да улесняват бъдещата..