Капалди определено доминира Щатите и това е видимо и в Хот 100 на Билборд, където той също е на върха. В тази класация Луис е първият шотландски солов артист, който достига първото място от 1981, когато Шийна Ийстън направи това с Morning Train (Nine To Five).
"Не съм си и помислял, че сме създали огромен хит. Просто написах една песен и за мое щастие хората изглежда я харесват”, каза 23-годишният артист за Билборд.
Номер две в американския поп радио чарт е за Truth Hurts на Лизо и трети са Шон Мендес и Камила Кабейо със Señorita.
На Острова Кайго и Уитни Хюстън продължават да са на върха. Higher Love бележи два процента спад в излъчванията до 6, 701 и четири процента спад в импресиите до 59.60 милиона според Рейдимонитър. Тези показатели вещаят негативни новини за парчето, но да не забравяме, че е прекарало доста време на върха - сега отбелязва седма седмица.
Ед Шийрън, Камила Кабейо и Карди Би скачат с цели 19 места и достигат номер 2 със South of The Border и 3-ти след скок от 3 места са Дъ Скрипт с The Last Time.
Lose You To Love Me на Сълина Гомез е най-горещото ново предложение в Щатите с дебют на номер 29. Силната балада излезе в комплект с по-бързото Look At Her Now, което обаче не попадна в изброяването. На Острова, в топ 40, най-високо класираният дебют бе Memories на Марун Файв - на номер 18.
За актуална музика от плейлистите на Америка и Великобритания слушайте двучасовия ни микс в петък от 8 вечерта и събота от 1 следобед по Радио София.
От днес до 15 февруари ще се състои фестивала на италианската песен "Санремо". Това е 75-ото му издание, което стартира с една изненада. За първи път в историята на "Санремо" се оттегли един от участниците. Това е рапърът Емис Кила. Разследван е от прокуратурата в Милано във връзка с агитките на Интер и Милан. Срещу него тегне и обвинение за..
Цигуларката Лия Петрова ще свири за първи път на столична сцена на цигулката "Гуарнери дел Джезу” на благотворителен концерт в подкрепа на деца и младежи, лишени от родителска грижа, съобщи музикантката. Събитието е на 12 февруари, в Софийската градска художествена галерия, която е съорганизатор заедно с фондация "Звезда на надеждата”...
На 13 февруари от 19.00 ч., в зала “България” ще бъде домакин на концерт с участието на флейтистката Луиза Селло и маестро Орхан Шаллъел. Публиката ще има удоволствието да се наслади на блестящи изпълнения на произведения от класическата музикална съкровищница. Луиза Селло е международно призната флейтистка, посланик на италианската музикална култура. Тя..
Група Sage се сформира в Амстердамската консерватория и обединява четирима млади музиканти, събрали се в забележителния нидерландски град. Тромпетистът Рома Гашо и пианистът Грегоар Кифер са от Франция, басистът Дуорт Фернандеш е от Португалия, а Александър Иванов – барабани е от България. Техният произход, експериментаторски стремеж и дух на..
В Лос Анджелис се проведе 67-ата церемония по връчването на американските музикални награди "Грами". Бионсе беше изпълнителката, която беше номинирана в най-много категории за награда "Грами" тази година за албума си "Cowboy Carter" – цели 11. Така тя стана най-номинираната певица в историята на наградите с 99 номинации за цялата си..
Диджей BoYan е подготвил още един нов сингъл, който отново е под шапката на Stereofox, които се грижат за неговия каталог. Този път музиката го отвежда отвъд Океана. Куинси Мълфорд е световен артист, с който той се колаборира в новия си сингъл. “Куинси се появи, когато имах готово демо в нео соул стилистиката - бавно и леко насечено. Исках да..
Един от най-значимите артисти на нашето време Ник Кейв ще превърне Античния театър в Пловдив в първа среща с българската публика . Той ще излезе на сцената на 19 август. Сетлистът на турнето включва музика от богатия и вечен каталог на австралиеца – от дискографията на Nick Cave & The Bad Seeds до неговите солови проекти. Компания на..