На последните местни избори жителите избраха отново Савина Савова да управлява района. На втория тур изпревари опонента си от Обединение „Демократична България“ Васил Кънев само с 3% преднина.
Савина Савова има юридическо образование. Работила е в Правния отдел на столичния район „Красна поляна“, от 2005 до 2011 г. е секретар на район „Възраждане“, а кмет е от 14 ноември 2011-а до момента.
Пред Радио София Савина Савова отчете постиженията през изминалия мандат, като специално отбеляза, че не всеки от решените проблеми са изисквали финансиране.
Днес ще е облачно и от запад на изток ще има валежи от дъжд. След обяд ще спират, най-късно в югоизточните райони и облачността ще се разкъсва, съобщиха от НИМХ. Ще е ветровито. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще е умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската равнина – силен. Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, в..
Днешният коментатор във "Форум" е арх. Ралица Диканска Успоредно с професионалното си развитие, тя е социално ангажирана и има дълги години опит като доброволец с редица отговорни и ръководни позиции като едно от тях е Дружеството за ООН в България. Част от коментираните теми продиктува самият ден: Столичният общински съвет прие..
След дългото в сравнение с други страни майчинство (2 години) най-честият проблем на жените у нас след връщане на работа е "нетолерирането" на болнични, които по-често се налагат заради малкото дете. До навършване на 3 години на детето майката не може да бъде съкратена, обясни пред БНР-Радио София Силвия Трифонова , основател на една от..
35 години от създаването си отбелязва Съюзът на Свободните писатели. В предаването “Радиокафе“ разговоряме с Л иляна-Цезия Механджийска, зам-председател и Диляна Йорданова – писател и “Връзки с обществеността“. “Съюзът на Свободните писатели“ в България, понастоящем е регистриран и в Агенцията по вписванията, като Сдружение с нестопанска..
Необходимостта от на разделно събиране на отпадъците, ражда идеята за обучение в тази област. Столичният район "Оборище“, съвестно с Първа английска гимназия и Софийската математическа гимназия през септември стартираха проекта "Открит урок по градска екология“. Целта е да стимулира гражданската активност и екологичната съзнателност у ученици..
В ход е кандидатстването за 21-вото издание на конкурса “Иновативно предприятие на годината“, съобщи пред Радио София Пламен Иванов от фондация “Приложни изследвания и комуникации“ при гостуването си в предаването “Радиокафе“. Тази година то е много опростено, чрез сайта innovation.bg . където можем да пуснем заявка за кандидатстване. След..
Близо всеки трети работодател в България (28%) планира да разшири екипите си в следващите 6 месеца , показва деветото национално изследване на Българската конфедерация по заетостта (БКЗ). Докато 28% предвиждат нови назначения, 22% планират съкращения, а 38% ще запазят сегашния си състав . София (+65%) и Пловдив (+17%) планират..