КОНЦЕРТ
Ще бъдат изпълнени песни от новия албум на Йордан Марков - "Силата на любовта", както и едни от най-мелодичните и емблематични песни на всички времена.
Ще участват Маргарита Хранова, група „Спринт“, група „Синдиката“, Деси Добрева, група „Жестим“, Галя Георгиева, Моника Методиева, Кристина Александрова, балет „Веда – джуниър“, ВГ "Светулковци", ВГ "Светулковци-Сладурковци" и други. Водещи на спектакъла са актьорите Красимира Демирова и Пламен Пеев.
ЦЕРЕМОНИЯ
по награждаване на победителите в XII годишно издание на конкурса "ИТ мениджър на годината" ще се състои от 19:00 часа в хотел „Балкан“.
ЛИТЕРАТУРНИ ПРЕМИЕРИ

Според Марин Бодаков стихотворенията са разтърсващи. Нежност, прямота, сдържаност, отчаяние, могъщество – всичко в няколко реда, в един ред. С приковаваща ни конкретика.
Радослав Чичев е радиожурналист, водещ на предаванията "Аларма" и "Артефир" по програма "Христо Ботев" на БНР. Автор е на стихосбирките: „От прашинката на деня“, за която през 2012 г. е отличен с бронзов „Пегас“ на „Южна пролет“ в Хасково, на „Сърцето на ловеца е лисица" и на „5.6“. Както и на пиесите „Колекционерката“, „Траевремене“ и „Звездата на Планк“. През 2012 г. е победител на Фестивала "София: Поетики". Един от участниците в поетичното представление "4х4".
За книгата ще говори Людмила Миндова, а авторът ще прочете свои стихотворения.
Книгата ще представи Ани Илков, а откъси от нея ще чете актрисата Василия Дребова.
ЛЕКТОРИЯ
В Американския център към Столичната библиотека Съюзът на физиците в България организират лектория: „Светът на физиката на живо“. Началото е от 17:00 часа.
Доц. д-р Веселин Бончев от Националната лаборатория по компютърна вирусология към БАН ще изнесе лекция на тема: „Шифроващи вредителски програми“.
КРЪГЛА МАСА
на тема: „Тридесет години демокрация – откъде започнахме, какво постигнахме и къде искаме да бъдем?“ ще се проведе от 18:00 часа в хотел Хилтън.
През следващото денонощие ще се задържи облачно. Почти в цялата страна ще вали дъжд, съобщиха от НИМХ. Обилни и продължителни ще са валежите в западните, южните и централните части от страната. На места и в Източна България ще вали дъжд, придружен с гръмотевици. В повечето райони ще духа умерен източен вятър. Минималните температури ще бъдат между 4° и..
В деня на представянето на книгата "Литературната журналистика в България" , във "Форум" като коментатор гостува един от авторите в изданието – политологът доц. Иво Инджов . Водещият Лъчезар Христов предложи темите, а доц. Инджов прие и разсъждава по: Блокада на парламента и кратки сблъсъци с полицията. Хиляди протестираха срещу Бюджет..
Актуалната ситуация във ВиК сектора; приоритетите за следващия бизнес план на "Софийска вода", планираните инвестиции с акцент върху развитието на проекта за мини ВЕЦ-ове в столицата и как въвеждането на еврото в България ще се отрази на клиентите – тези теми бяха дискутирани в годишната среща разговор с мениджмънта на компанията...
"Нашите деца, нашата отговорност: (не)поправимото в очакване на работещи решения." Под този наслов фондация "Лъчезар Цоцорков" представи данни от национално представително проучване за нагласите на българите към насилието над и сред децата . Целта на инициативата е провеждане на дългосрочна информационна кампания, посветена на преодоляването..
На 1 декември Академията за мода ще връчи годишните си награди "Златна игла", с които отличава най-добрите български дизайнери и модни творци, както и най-добрите постижения на световни имена в лайфстайла и модния бизнес. “Естествено, че вълненията (за гала вечерта) продължават. Те няма да спрат и след като мине кулминацията по награждаването, тъй..
За втори път Столичният общински съвет (СОС) отхвърли предложената от кмета Васил Терзиев нова структура на общинската администрация. Макар да бяха направени изменения в първоначално изготвения вариант, сегашният отново не получи нужното одобрение както в комисии, така и на днешното заседание на общинските съветници. Кметът Терзиев..
Над 700 рекламни карета и страници от вестници и списания, както и киноплакати, са представени в изложбата "Кинореклама в България 1920–1940", която беше открита на 26 ноември в Дома на киното в София. Разнообразните подходи, чрез които разпространителите, собствениците на кина и продуцентите от периода популяризират филмите си и привличат публика в..