За броени часове, в резултат на предприети бързи съвместни оперативно-издирвателни действия, служители на ГДНП, СДВР и ОДМВР-Благоевград установиха и задържаха двама мъже, съпричастни към кражба на златни и сребърни накити. Сигнал за извършеното престъпление от къща в село близо до Благоевград е получен вчера. Инкриминираните вещи, на приблизителна обща стойност около 7 000 лв., са намерени и иззети.
И двамата задържани са от активния криминален контингент с регистрации за кражби. Изяснява се тяхна съпричастност и към други кражби, извършени на територията на София.
Работата по случая продължава.
В петък училищата в столичните райони, в които няма парно заради аварията в столичната Топлофикация, ще учат дистанционно. Ако няма отопление и в понеделник, дистанционното обучение ще продължи. Това обясни Десислава Желязкова - директор на Дирекция образование в Столичната община. "Детските градини имат организация и продължават своята..
От Институцията на омбудсмана сезираха Комисията по енергетика в парламента и министъра на енергетиката заради честите аварии на парното в столицата. "Авариите на компрометираните тръбопроводи основателно предизвикват съмнение за действителното състояние на топлопреносната мрежа и пораждат въпроси за изпълнението на задълженията на..
Възрастна жена е припаднала в метрото. Наложи се да бъде повикана бърза помощ. Медицинският екип беше на метростанция "Стадион Васил Левски", видя репортер на Радио София. Докато лекарят извършваше своите дейности, водачът на линейката каза, че информацията се заплаща и отказа подробности.
Жители на София излязоха на протест с настояване за нощен градски транспорт пред сградата на Столичния общински съвет. "Като цяло, това е нещо, което наистина е важно за един европейски град като София или поне такъв град, който иска да бъде европейски. Нощният градски транспорт е важен, защото е една обществена услуга. В края на краищата..
Две детски градини и едно училище на територията на столичния район “Изгрев” се включиха в кампанията "Знаеш ли какво дишаш?“. 30-а ДГ "Радецки“, 165-а ДГ "Латинка“ и 11-о ОУ "Св. Пимен Зографски“, въведоха модерни решения за мониторинг на въздуха, съобщи кметът на района д-р Делян Георгиев. Инициативата е насочена към подобряване на качеството..
От 15.02.2025 г. автобусите по линия № 66 ще стигат до хижа "Алеко“, при запазване на действащите разписания, интервали на движение и брой курсове, съобщават от Столичната община. Целта е от по-доброто транспортно обслужване на природен парк "Витоша“. Разкриват се нови начални и крайни спирки на обръщателното колело до хижа "Алеко“ и нова..
За днес е обявен бойкот на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки. Зад инициативата застанаха четири организации - Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна", "Обединени пенсионерски съюзи" и "Системата ни убива". Призивът за бойкот на търговските вериги и магазини за..