Алекс е роден в град Петрич и от 9-годишна възраст спортува активно. Първоначално се спира на хандбала, като няколко години по-късно отборът му става трети в страната. След това нашият събеседник се насочва към професионалния баскетбол и през 2006 година, заедно с "Лукойл", печели титлата за шампион на България. Завършва образованието си в НСА и вече 13 години се занимава с фитнес и помага на хората да бъдат по-добрата версия на себе си.
„Спрях се на треньорската работа, когато започнах да работя с хора и видях удовлетворението от постигнатите резултати в очите на моите клиенти. Това е истинското щастие за мен - да помагам. Най-трудно е да промениш хората психически, да видиш техните лимитиращи фактори и да им дадеш възможност да ги преодолеят. С всеки работя индивидуално, а резултатите са видими. Може да ви се стори странно, но жените са дори по-сериозни от мъжете в залата. Можем да постигнем толкова много със себе си, не бива да се отказваме от целите си.“
В ролята си на фитнес инструктор, Алекс Кирилов се среща с изключително много хора, които се стремят към по-добър живот и красиво тяло. Всеки от тях обаче прави грешки и понякога намира оправдания за себе си. Как да тренираме правилно обаче и полезно ли е понякога да си позволяваме любимите си нездравословни храни?
„Най-пълноценно се тренира на гладно, мозъкът ни е концентриран и нервната ни система работи добре. Като цяло няма най-добра диета, всичко е индивидуално. Моята теория е, че хората са създадени да се хранят с месо, но не само. За да работи тялото ни качествено, е необходимо да заложим на разнообразното хранене всеки ден. Знаем, че захарта е отрова за човешкото тяло. Тя обаче ни помага да отделяме ендорфини и затова имаме нужда от нея толкова често. Заместител на захарта не бива да има изобщо, но бих дал за по-здравословен пример мед, стевия, кокосова захар или плод. „Мръсен ден“ можем да имаме веднъж в седмицата и той всъщност е полезен за нашата психика.“
В съвременния свят на доста голям процент от хората се налага да работят в офис, а движението през деня е намалено до минимум. Това води не само до затлъстяване, но и до заболяване на различни части на тялото. Важно е да тренираме повече от два пъти седмично, но ако нямаме възможност за това, трябва да се движим максимално много - да ходим пеша, да се качваме по стълбите, да не се застояваме пред компютъра твърде дълго.
„Човек може да танцува, да се катери, да ходи на фитнес, да ходи на зумба. Необходимо е да има движение. Ако спрем да се движим, тялото ни започва да деградира.“
Риалити шоуто „Игри на Волята“ изправя младия мъж пред тежки предизвикателства, както физически, така и психически...
Колкото и проблеми да е имал със съотборниците си обаче, младият мъж печели от шоуто нещо незаменимо - чуйте тази и още интересни истории от Алекс в звуковия файл.
Около час и половина беше затворено движението до Украинското посолство заради забравена раница на спирка на градския транспорт, предаде репортер на БНР. Полицейски автомобили са блокирали движението около 18.20 ч. Пристигнали са и 3 линейки и пожарна кола. Движението на автомобилите беше пренасочвано. Малко преди 20 часà движението..
На 6 юни коментаторите във "Форум" Георги Иванов и Ивайло Илиев обобщават тази седмица и добавят нови щрихи по следните събития: ГЕРБ-ПП – кой е по-по-най- , чия е по-голяма заслугата за поканата за еврозоната. Бойко Борисов отново атакува лидерите на "Продължаваме промяната" заради намерението им да поискат вот на недоверие към правителството..
От 13 до 15 юни в София ще се проведе първото издание на фестивала, посветен изцяло на българското късометражно кино, Sofia Short Fest. Той ще се случи на различни локации в столицата, от емблематични киносалони като "Одеон“, "Люмиер“ и "Влайкова“ до по-неформални пространства като барове и сцената в Централни хали. Идеята за фестивала се заражда в..
Вече ви разказахме за благотворителния турнир “Футбол за невидимите деца” , който набира средства за спортно-социалната програма на фондация „Конкордия - България“. Турнирът ще се проведе тази година за четвърти път, на 14 юни, на стадион “Академик” , а отбори от различни компании ще се борят за победа. "Нарекли сме турнира “Футбол за невидимите деца”,..
Във времето, когато обществата са крайно поляризирани, а хората получават информация от ненадеждни източници (социалните мрежи например) и могат да повярват във фалшиви новини, е още по-необходима публицистиката в полето на журналистиката и медиите. "Много е важно каква информация и откъде я консумираш. Важно е да се замислиш, да анализираш...
Дълголетието е въпрос на избор. В днешно време да си направиш профилактичните изследвания, е въпрос на култура . “Не знам защо наричат рака най-тежката болест. Той не е по-малко тежък от диабета или бъбречните заболявания. Номерът е да го хванеш достатъчно рано. Моят опит е, че си правя на 6 месеца изследвания и бях хванал много рано рак на..
Актрисата Рая Андреева разказа в предаването "Добър вечер, София“ за предстоящият стендъп спектакъл “Прекалено леки жени и прекалено тежки субстанции“ , който ще отбележи четвъртата си година. Актьорите които правят представлението са - Рая Андреева, Страцимир Боцев и Десислава Попова . Те ще зарадват сетивата на публиката с един различен..