Жените в България не срещат проблеми като принципна възможност за развитие и реализация, не само като субективни впечатления, но и като законова среда и обществено отношение, подкрепи тезата Милена Драгийска, главен изпълнителен директор на "Лидл България". Тя изтъкна, че е важно лидерът на организация да е добър експерт и лидер, без значение от какъв пол или етнос е той. Чисто емпирично погледнато не би трябвало икономическите резултати да се различават в зависимост от това, дали начело на организацията е жена или мъж. Много психолози обаче са установили, че има много по-висока успеваемост на смесените екипи, заради допълването и различното мислене при разреза на един проблем и търсене на решения.
Все повече фирми се стараят да предлагат по-добри условия за жените да се развиват пълноценно и да могат да бъдат и майки, и съпруги, а не само работници във фирмата. Сред тях са гъвкаво работно време, работа от вкъщи, работа на половин работен ден през втората година от майчинството, посочи на свой ред Анна Марич, ръководител "Проекти" и част от мениджмънт екипа на "Accenture - България".
България изпитва огромен глад от квалифицирани кадри, така че възможностите за кариерно развитие са неограничени. Проблеми по-скоро произтичат по линия на образованието, където има пропаст между нуждите на бизнеса и подготовката в учебните заведение, отбеляза Гергана Иванова. До някаква степен това вече се компенсира с млади хора, придобили добро образование в чужбина, които искат да се върнат и да работят в родината си.
Има какво още да се направи, за да се подпомогне субективната увереност на дамите за развитие, смята Милена Драгийска. Много често има остарели изисквания за безопасни условия на труд, които пречат например на по-широкото използване на хоум офис. От друга страна е доброто прилагане на реинтеграционните програми.
При положение, че съществува добра комуникация между членовете на един екип, винаги се стига до най-доброто решение, а мъжете и жените се допълват в различни ситуации. Но за да можеш да бъде лидер, изключително важно е да си достигнал едно ниво на емоционална зрялост, да си отместил егото, центъра от себе си и да си осъзнал, че колко добър е един лидер се измерва по това, какво представлява неговият екип - дали хората се чувстват добре и са щастливи, категорични са и трите дами. А балансът между качествата на мъжете и жените е формулата на успеха в бизнеса. Лидерите могат да осигурят достатъчно конструктивна среда, ако са достоверни пред себе си, колегите си и всички служители. Тяхната роля е да създават добавена стойност и ценностти и да утвърждават добри бизнес практики.
Теодор Войников е син на архитект Тодор Войников - автор на картата на Стара София към книгата “Драски по софийските работи”: "Идеята за картата на улицата започна преди 2 години. Баща ми е автор на тази карта, която вече е върху елтабло до сградата. Не бяхме сигурни как да реагираме - таблото имаше нелицеприятен вид. Имах идея да се изрисува от..
Борислав Виларов - историк, политолог, общественик и правнук на архитект Вельо Дебелянов, братовчед на Димчо Дебелянов, автор на повечето сгради по ул."Иван Асен Втори" от Орлов мост до пл. "Никола Гюзелев": "Имах ясни спомени от прадядо си, отраснал съм на коленете му. Беше обаятелна личност и като почваше да пее, полилеят трепереше. Разказвал ми..
Най-непоклатимият дует в българската музика - Ритон, разкрива в Адресите на любовта тайните на дълговечното съжителство, при което работа и семеен живот се врастват един в друг. Тази година Катя и Здравко отбелязват 50 години от запознанството си в Kонсерваторията и с типичното си чувство за хумор споделят лични истории, забавни случки,..
Жасмина Свиленова стана абсолютна световна шампионка по калистеника (стрийт фитнес) и ни гостува в студиото: "Сега вече съм трикратна абсолютна световна шампионка. Аз съм световна в моята категория, но съм взела и в другите категории. Няма значение дали си на 13 или 20. Имаше участници от цял свят. Упражненията са еднакви в цял свят. По-добрите имат..
НЧ "Христо Смирненски" кани на п ролетно почистване в жк "Лагера" - слушаме Йоана Лазарова, читалищен настоятел: "Инициативата е за пореден път, всеки път правим по едно. Идеята е какво да правим с омалелите дрехи на децата, разрастнахме се и сме за всички възрасти за всички вещи. Мотото ни е, че непотребното за едни е съкровище за други. Винаги..
Трети етап от доброволческата акция: заедно да възстановим парка зад Философския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ (кв.Гео Милев) - Андрей Димитров, студент по политология, Софийски университет „Св. Климент Охридски“: "Прекарвам времето си във Философския факултет, разказваха ми за парка, скептицизмът на по-възрастните ме..
На 3-ти май, за девета поредна година ще се проведе кампанията на Българското дружество за защита на птиците (БДЗП) „Ние броим врабчетата“. В нея може да се включи всеки, като отдели само 10 минути на този ден между 9:00 и 12:00 часа и запише броя и вида на наблюдаваните врабчета на сайта birds.bg. Разговаряме по темата със Стойчо Стойчев, директор..