Радиото е като Пепеляшка – разкошна принцеса, но облечена в дрипи – така образно започва представянето на Радио Кърджали директорът му Красимир Ангелов.
Повод за това сравнение са острите финансови решения, в които медията е принудена да работи.
Парите все не достигат, но ние полагаме усилия да предлагаме качествена програма, защото харчим обществени средства – допълва директорът.
В „Радиоприемница“ седмицата преди рождения ден на БНР посвещаваме на регионалните радиостанции, а първата, на която се спираме, е най-младата – в Кърджали, която през май ще навърши 4 години.
БНР е с най-голямо обществено доверие и това е най-голямата награда за труда на хората, смята Красимир Ангелов. Той припомни, че около 2009 г. много медии закриха кореспондентските си пунктове и БНР Кърджали остава надежден източник на обективна, навременна и достоверна информация.
Екипът е от 7-8 редактори и шестима музикални редактори. Те правят 15-часова всекидневна програма, 27 предавания. Акцентира се върху регионалните новини и събития.
Радиоекипът в южния областен град се учи от по-стари регионални радиостанции и държи на качеството, заложено в стандартите на БНР. Програмата се слуша и в съседните страни, пък и се конкурира с чужди радиостанции.
Бързо извоювахме своя вярна аудитория, над 50 000 души ни слушат всеки ден, нареждаме се и в националните класации по слушаемост. Даваме различни гледни точки, не натрапваме мнения, оставяме слушателите сами да формират свое и да си направят изводи – подчертава Красимир Ангелов.
Коментатори във "Форум" тази седмица са политологът и юрист Лидия Даскалова, и журналистът, асистент към Института по балканистика на БАН Калоян Константинов. Заедно с водещия Лъчезар Христов, част от темите, които дискутираха днес, бяха: - Несистемните партии в българската политика – временна мода или устойчива тенденция -..
Наднормено замърсяване с азотен диоксид в София през 2024 г., отчитат от екологичното сдружение "За Земята". Те призовават за спешни мерки, тъй като новите годишни данни от измерванията на сдружението показват тенденцията да е дори към по-високи концентрации на замърсителя. В над 91% от точките в столицата, в които "За Земята“ проследява..
Българските компании трябва да бъдат насочени към зелените иновации, за да бъдат конкурентноспособни. Инициативата за това да идва от частния сектор, но държавата трябва да осигури нужните инструменти, за да подпомогне развитието на икономиката. Тези послания и изводи отправиха участници в кръглата маса "Мисия Зелени Иновации: Възможности за..
Кога парите могат да се превърнат във форма на изкуство? Защо българската иконопис може да бъде основа за поп-арт? Каква е разликата между изкуството на Хубен Черкелов и това на Деймиън Хърст? Как образите на Габриел Гарсия Маркес, Статуята на свободата или пък паметника на свободата – Шипка, се събират в общ контекст, благодарение на Хубен, който..
Преди дни от ГЕРБ внесоха в Народното събрание законопроект за брокерите на недвижими имоти. Той предвижда да бъде създаден Национален регистър, солени глоби за фалшиви обяви на недвижими имоти, задължителни обучения, както и всеки брокер да има досие, а всяка агенция – партида. Целта е да бъде предоставена публична информация за брокерите като..
45 училища от 34 населени места в цяла България ще станат част от випуск 2025/2027 на програмата “Училища за пример“ на фондация "Заедно в час" през месец юли. Участниците са рекорден брой, след като през 2024 г. беше разширен обхватът , включвайки 40 училища. Програмата подкрепя училищните екипи да усъвършенстват преподавателските си..
През следващия месец Федерацията по фелинология организира първата по рода си в България Международна изложба на котки. За два дни (17 и 18 май) София ще се превърне в столица на красотата, обаянието и любовта към животните. Ще се съберат най-елегантните и впечатляващи котки от целия свят, твърдят организаторите. Пред БНР-Радио София..