Дончев, който е работил в българската секция на Радио Свободна Европа в Мюнхен, сподели в ефира на Радио София, че има доста митове, свързани с германците, като тези, че работят прекалено много, нямат чувство за хумор или са прекалено дисциплинирани. Сподели също, че чувства Германия като своята втора родина, защото "родината е там, където са спомените на един човек, романтиката в живота му".
Събеседникът ни разказа и една много интересна история, свързана с компанията, при която, по време на пътуване в Китай, нейните собственици откриват китайски монах, който им прави изключително впечатление. След като правят снимки, по-късно те решават да създадат копия на този човек и днес той стои пред всеки един магазин на марката в различните държави.
Човек купува емоционално, а емоцията при мебелите играе особена роля, свързана с това не само как изглежда една красива мебел, но и дали е удобна и колко лесно се поддържа. Културата на обитаване се разпростира и извън мебелния свят. Светът се променя с дни и месеци, а хората стават все по-информирани и претенциозни, категоричен е Николай Дончев. Днес има голямо разнообразие от мебели на пазара, те буквално "ни заливат". Интересен въпрос, обаче, е кое е важното? Има дефицит на доверие, дефицит на надеждност. Добра търговия има тогава, което предлагащият вдъхва доверие на клиента, че е надежден партньор и клиентът ще остане доволен.
А бъдещето в този бранш е в интериорните решения от специалисти и много практично обзавеждане на дома, а не само красиво, убеден е Дончев.
Повече за тънкостите на работата в сферата на производството на мебели, мебелната култура и средствата, които се отделят за придобиване на мебели - чуйте в интервюто на Лили Големинова с Николай Дончев.
Разговорът е с Анатолия Тодорова - уредник в Историческия музей “Свищов” и член на УС на Международна фондация “Алеко Константинов”: "Няма друг българския писател, останал с малкото си име, като наш съвременник и приятел. По неговото време Свищов е градът на първите неща. Гражданите в ежедневието си се радват на балове, приеми. Парите са се влагали..
Легендарният поборник, войводата Филип Тотю е имал богат и вълнуващ любовен живот, въпреки строгите правила за хайдутина - да не прескача дувари и да не ходи по жени, нито своя, нито чужда. Точно тях Филип Тотю не спазвал. Той имал три съпруги, съдили са го за двуженство, с последната си жена се събира, когато той е на 65, а тя - на 29...
Националната галерия „Квадрат 500“ представя 21 графични листа на Пикасо, тематично свързани с негови и на други автори литературни текстове, с лични преживявания и прозрения. Подробностите - от Калин Николов, уредник на фонд „Чуждестранна графика“:
С Йордан Радичков, внук на Йордан Радичков говорим за инициативата "Януари - месец на Радичков" която тази година е в Антарктика! Още в края на тази година всички издания на българския писател ще бъдат изпратени в библиотеката на нашата експедиция там: Благодарение на българската мисия в Антарктика и проф. Христо Пимпирев, новите издания с истории..
В края на седмицата анализатори във "Форум" продължават да коментират последните стъпки на български политици в търсене на изход от кризата. Освен продължаващите преговори за редовно правителство, те се спряха на новината за официално полученото от Кирил Петков обвинение на прокуратурата за арестите на Борисов, Горанов и Арнаудова, можем ли..
През започналата 2025 г. общините са изправени пред три големи предизвикателства : 1. Изпълнението на проекти . Те са финансирани по три линии – от Инвестиционната програма, от Плана за възстановяване и устойчивост и от оперативните програми на ЕС. Предстои стартиране на програмата за селските райони; 2. Реформата в системата..
С настъпването на новата 2025 година една от основните храни на българската трапеза - хлябът, отчете ръст в цената си между 20 и 30 на сто. Като причина за ценовия скок се изтъква връщането на 20-те процента ДДС ставка, а според разчетите на Министерство на финансите става ясно, че завишаването на цената е с цел попълването на дупките в новият..