В момента линия 73 е неефективна - свързва малко на брой квартали и обикаля излишно, което прави ползването ѝ крайно непривлекателно. Именно затова предлагаме маршрутът ѝ да бъде “изправен” и удължен.
Вместо да свързва кварталите “Овча купел” и “Гоце Делчев”, предвиждаме автобусите да продължават до метростанция “Витоша”, кв. “Хладилника” и бул. “Цариградско шосе”, до УМБАЛ “Св. Анна”.
Основен аргумент за промяна на маршрута и неговото удължаване е създаването на нови и удобни връзки, бързо придвижване и привличане на нови пътници.
Чуйте още в звуковия файл.
Концертът с филмова музика на Милчо Левиев от цикъла "Остров на музиката" тази вечер няма да е на Лятната естрада в Борисовата градина, а в Дома на културата "Средец" (ул. "Кракра" №2А), от 20 часа, съобщават от Дирекция "Култура" на Столичната община. Причината е прогнозата е за лоши метеорологични условия в часа на събитието. Входът е..
Изборът на съдебния състав, който ще гледа утре мерките за неотклонение на кмета на Варна Благомир Коцев и останалите трима, обвинени в корупционни практики, ще стане в присъствието на медии. Това ще стане по искане на адвокати от страната, както и заради засиления обществен интерес. Асоциацията на прокурорите застана зад..
Коалиция за медийна грамотност стартира кампания за набиране на средства за провеждане на обучителната си програма с възрастни хора срещу дезинформацията и фалшивите новини онлайн. Програмата е насочена към развиване на умения за разпознаване и предпазване от дезинформация, конспиративни теории, фалшиви профили и онлайн измами. Тя насърчава..
Днес в 11 часа трябваше да има среща между областния управител на София Стефан Арсов и представители на Столичната община, за да бъде официално предадена документацията на парк "Врана“ и ключовете от двата входа. На 7 юли кметът Васил Терзиев предупреди областната управа, че след 10 юли затваря врати за посетители парк "Врана" и спира движението на..
Ако обичате Жан-Жак Русо и Волтер, Дюма и Екзюпери, защо не - Фредерик Бегбеде и Ерик-Еманюел Шмит, песните на Азнавур и Жо Дасен, на Милен Фармер и Едит Пиаф, филмите с Ален Делон и Луи дьо Фюнес, с Жана Моро и Марион Котияр, фенове сте на Жан-Мишел Жар, Люк Бесон, Коко Шанел или на Зидан и Мбапе…, сигурно сте искали да научите техния език...
Последният юлски литературен маршрут тръгва днес - 16-ти юли, и е посветен на района около столичната ул. "Цар Иван Асен II". Разходката под мотото “Улица "Цар Иван Асен II“, писатели, философи, бохеми“ е част от лятната програма за изкуство в града “Девет слона“ (VOL. 2 / Фантастични маршрути), която се организира от фондация..
Националната галерия "Софийски арсенал" – музей за съвременно изкуство, представя Мариана Василева и нейната изложба "Летене и други ежедневни нужди" . Експозицията включва скулптури, фотографии, текст, видеоарт и инсталации . В цялото това разнообразие от медии авторката търси най-точния концептуален подход за реализация на идеите си. Към..