Известната кънтри певица и радиоводещ Лили Друмева-О‘Райли участва в благотворителен проект за подпомагане на възрастни хора, като изнесе концерт в хоспис в София.
Идеята бе на Светла Иванова, управител на хотел, чийто персонал през последната една година отделя от времето си, за да помага на възрастни хора.
„Решихме да направим нещо по-различно извън хотела, освен грижите, които колегите ми полагат за трудно подвижни, незрящи и болни хора. Искахме да ги зарадваме като избрахме подходящ хоспис, където те са малко откъснати от света и да внесем приятно разнообразие в ежедневието им. Специално благодаря на Лили Друмева-О‘Райли. В днешните времена най-трудно е да зарадваш някого, за това трябва да продължим да изненадваме положително хората в този хоспис или в някой друг“, сподели Светла Иванова.
Лили Друмева изпълни свои авторски композиции, класически кънтри хитове и български народни песни във фоайето на хоспис „Леонардо да Винчи“ пред пациентите и персонала на дома.
„Занимаваме се с това от десет години. Сградата не е наша, под наем сме. Искаме да благодарим за това хубаво събитие. На възрастните хора много им хареса, някои от тях дори припяваха и се радваха от сърце. Просто голяма част от тях не могат да изразят това, което са почувствали“ - сподели директорът на хосписа д-р Маринова.
Повечето от хората в хосписа са с тежки диагнози, онкологично болни и след инсулт. Малка част са самотни възрастни хора, за които няма кой да се грижи.
Запитана от какво пациентите имат нужда, д-р Маринова отговори: „Проблемите са много. Все повече тежко болни пациенти постъпват при нас. Имаме нужда от повече болнични легла, антидекубитални дюшеци, аспиратори и др. Отворени сме към дарители, с които можем по всяко време да направим среща. През лятото обстановката е по-ведра, тъй като имаме много хубава градина. Отглеждаме рози, слагаме пейки, шатри, има достатъчно зеленина и деня е по-дълъг. Може като се стопли да организираме и концерт на открито в градината. Хубаво би било тази инициатива да продължи.“
Георги Белстойнев, освен самоковски художник, е първият уредник на музея на Димчо Дебелянов в Копривщица. С помощта на уредника на самоковския музей Любомир Николов. Слушаме Елена Белстойнова, дъщеря на художника: "Той рисува своите чувства към обикновения човек. Не знам да е правил опити в модерните течения. Остана верен на красивото в природата и у..
Българка ражда на княз Александър Батенберг три двойки близнаци за 7 години Образован, строен, мъжествен, много красив, с бадемови весели очи, с тънки вежди, бяло лице с алени бузи и черни засукани мустачки, 22-годишният княз Александър Батенберг веднага прави много силно впечатление на всички, които се стичат да го посрещат на българска земя...
През следващото денонощие ще се задържи облачно. Почти в цялата страна ще вали дъжд, съобщиха от НИМХ. Обилни и продължителни ще са валежите в западните, южните и централните части от страната. На места и в Източна България ще вали дъжд, придружен с гръмотевици. В повечето райони ще духа умерен източен вятър. Минималните температури ще бъдат между 4° и..
В деня на представянето на книгата "Литературната журналистика в България" , във "Форум" като коментатор гостува един от авторите в изданието – политологът доц. Иво Инджов . Водещият Лъчезар Христов предложи темите, а доц. Инджов прие и разсъждава по: Блокада на парламента и кратки сблъсъци с полицията. Хиляди протестираха срещу Бюджет..
Актуалната ситуация във ВиК сектора; приоритетите за следващия бизнес план на "Софийска вода", планираните инвестиции с акцент върху развитието на проекта за мини ВЕЦ-ове в столицата и как въвеждането на еврото в България ще се отрази на клиентите – тези теми бяха дискутирани в годишната среща разговор с мениджмънта на компанията...
"Нашите деца, нашата отговорност: (не)поправимото в очакване на работещи решения." Под този наслов фондация "Лъчезар Цоцорков" представи данни от национално представително проучване за нагласите на българите към насилието над и сред децата . Целта на инициативата е провеждане на дългосрочна информационна кампания, посветена на преодоляването..
На 1 декември Академията за мода ще връчи годишните си награди "Златна игла", с които отличава най-добрите български дизайнери и модни творци, както и най-добрите постижения на световни имена в лайфстайла и модния бизнес. “Естествено, че вълненията (за гала вечерта) продължават. Те няма да спрат и след като мине кулминацията по награждаването, тъй..