"Чували сме много изпълнения на финала, включително на сър Саймън Ратъл и Берлинската филхармония, но Камджалов надмина всички", смятат от The Bruckner Journal London.
За да пресъздадат сакралното звуково пространство, заложено в творбата на Антон Брукнер, на сцената у нас ще се качат повече от 130 музиканти от Плевенската филхармония, Националния филхармоничен хор „Светослав Обретенов” и солистите с международна кариера Мирела Александрова - сопран, Виолета Радомирска - алт, Георги Султанов - тенор и Ивайло Джуров - бас.
Каня не само почитателите на класическата музика, а и на силното, на дълбокото, на преживяното, на мощното, мистериозното – каза пред Радио София маестро Камджалов. – След Бах и Бетовен, Брукнер е най-големият звуков архитект в музикалната история.
Той посочи, че и по-рано е работил с Плевенската филхармония и с капелата „Светослав Обретенов” и сега с трепет излиза с колегите си отново на сцената.
"Голямата меса не е изпълнявана често, защото произведението изисква задълбочен, откровен прочит", допълни Камджалов. - "Тя е на латински, но в нея става дума за много човешки неща – за любов, за прошка, за смирение, за надежда и вяра. Човек навсякъде има нужда от тези неща.
Каня хората на празник, да се подкрепим взаимно с тази музика.
Мисля, че ще представя най-зрелия Брукнер, който някога съм правил."
Следващите събития в професионалната 2020 г. са свързани с нов компактдиск по музика на Хенрик Гурецки, работата по Европейската културна столица в Риека (там маестрото е музикален директор), ще бъдат издадени още два диска, а фондацията Йордан Камджалов ще отбележи 10 години от създаването си с концерт през октомври.
Какво означава за диригента, на чието име НАСА нарече астероид преди няколко години, произведението на австрийския композитор Брукнер, чуйте в специалното интервю на маестро Камджалов в студиото на Радио София.
Тази седмица коментатори във "Форум“ са Мина Христова от Института за етнология и фолклористика към БАН и политологът, и председател на Националния младежки форум Атанас Радев. Заедно с водещия Лъчезар Христов, те дискутираха по различни теми от деня: - Ръст на заплатите с 65% не стига или защо няма шофьори за градския транспорт - Подкрепата в..
Вълна от състрадание отприщи загубата на живота на трите щъркелчета на най-известната щъркелова двойка у нас - Драго и Драга от с. Драгушиново. Изминалите дни, в които се наблюдаваха обилни валежи и ниски температури, доведоха до смъртта на малките. От Българското дружество за защита на птиците посочиха, че все още има малка вероятност..
Темз Арабаджиева представи едно от най-търсените заглавия на Пролетния панаир на книгата - най новата книга на Фредерик Бакман, познат на българския читател с книги, сред които “Човек на име Уве“. Магията на писателя остава неразгадана, но едно е сигурно, читателят винаги е докоснат от написаното. Последният му роман “Моите приятели“ се..
За талантливите деца, които свирят на ударни инструменти, разказаха техните преподаватели Радосвет Кукудов и Снежина Богданова в предаването “Радиокафе“. Перкусионен ансамбъл “Ритъм“ е създаден от Радосвет и Снежина, от деца, възпитаници на Музикално училище “Любомир Пипков“ в София. Те са участвали в множество продукции на..
Само с няколко клика в интернет можем да се сдобием с лекарства от различни сайтове или страници в социалните мрежи за продажба на вносни лекарства, най-често от Турция. Описанието приканва клиентите с фрази като "По-ефективни и евтини лекарствени продукти“ или пък "По-достъпни цени на широка гама от лекарствени продукти“. Споменава се, че не..
Канина Крисалис е завършила Американския университет и интензивна програма по творческо писане в Университета в Бостън. Точно това я кара да напише дебютния си роман "Нектар" на английски. "Като започнах да пиша, аз въобще не мислех за момента с публикуването. И тъй като съм учила в Щатите творческо писане, просто така ми идва писането", разказва..